Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz az emberekne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz az embereknek kommunikálni egymással?

Figyelt kérdés

Az oldalon pl a kérdések nagyon nagy része fölösleges lenne, ha a kérdező leülne azzal, akiről a kérdése szól, és 10 perc alatt megbeszélnék. Vagy egyszerűen csak kérdezni kéne. Sokaknak ez nem megy. A párjukkal, családjukkal, barátaikkal se mernek őszintén beszélni.

De miért? Miért érzik ilyen sokan azt, hogy nehéz kommunikálni? Miért bonyolítják az emberek fölöslegesen a saját életüket?


2017. dec. 14. 11:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Most főleg a párkapcsolati dolgokra gondoltam, hogy sokan nem tudnak megkérdezni valamit, vagy elmondani valamit a párjuknak... De hát ő a választott társuk, akkor mi tartja vissza őket a kommunikációtól?
2017. dec. 14. 11:32
 2/10 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert szereti, és se megbántani se elveszteni nem akarja. Van, mikor a kérdező is tudja, hogy beszélni kéne, de akkor 90%, hogy szakítás a vége. Ezt akarja elkerülni.
2017. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert vannak hülye több évszázados dogmák, amik még mindig nem vesztek ki, gyerekkortól belenevelik az emberekbe, főleg a nőkbe.
2017. dec. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert nehéz. Ha neked elvan törve a lábad, akkor miért érzed úgy, hogy nehéz járni? Ez kb ilyen kérdés. Nekik kommunikációs zavaraik vannak. Nem ilyen egyszerű minden esetben egy beszélgetés, hogy mondok valamit és a másik meghallgatja és elfogadja. Sokan félreértik egymást, hisztisek, vagy nem fogadják el a vélemény külömbségeket. Pl. van akinek olyan tapasztalatai vannak, hogy a környezetükben folyton megszabják, hogy mi a helyes. *nem lehet akármit tenni vagy mondani*, ezért bizonytalanná válnak. Van akit megszégyenítenek vagy elmebetegnek állítják be, csak azért mert közölt valamit, ezért óvatosan sokan azzal, hogy mit mondanak. Bár elhiszem, hogy ez nem helyes és szomorú helyzet, de ez esetenként biztos hogy társadalmi probléma, tehát néha nem elég ha 1-1 embernek beszólsz, hogy változtasson rajta.
2017. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most olyasmikre gondolok, mint pl

"Miért hozta szóba előttem a lány.."

"Ha azt mondja, én vagyok neki az első, akkor miért nem szakít a nőjevel?"

"Miért vagyok önző a barátnőm szerint?"

"Ezt miért csinálja?"

"Miért csinálja ezt a pasim?"

(Ez csak az elmúlt pár óra terméséből való szemezgetés)

MIND olyan, hogy odaállsz elé, és megkérdezed...

Nyilván van, amit nehezebb megbeszélni, amihez össze kell szedni az embernek a gondolatait, de olyan triviális dolgokon tudnak inkább itt pörögni, ahelyett hogy megbeszélnék, hogy elképesztő...

Mondjuk nekem ha komoly bajom van a párommal, csak még jobban odafigyelek, hogy mindenképp beszéljük át... reszkethetnék, hogy jaj, mi lesz ha megbántom, jaj, de inkább az van bennem, hogy mi lesz, ha nem tudjuk tisztázni, és romlik miatta a kapcsolatunk?

Példa: volt időszak, amikor mindketten sokat dolgoztunk, stresszeltünk, nem igazán csináltunk közös programokat, nem igazán foglalkoztunk egymással. Kezdtünk elhidegülni, kezdett mindenki más fontosabb lenni, sőt, kezdett szimpatikus lenni valaki más... Ücsöröghettünk volna, hogy na ezzel hú de megbántanám a másikat, nem mondom el... és akkor mostanra nem lennénk kapcsolatban. Ehelyett rászántunk egy estét, átbeszéltük a dolgot alaposan, mindketten elmondtuk a másiknak hogy mit érzünk, mi hiányzik. Nem bántódtunk meg, igyekeztünk odafigyelni egymásra és magunkra, és rendbejött a kapcsolatunk, azóta is nagyon boldogok vagyunk és szeretjük egymást.

Megéri inkább kidobni a kukába az egészet, csak mert "juj mi lesz ha megbántom"? Eleve felnőtt ember nem bántódik meg azon, ha a másik elmondja, hogy mit érez problémának...

2017. dec. 14. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyszerűbb kikérni vadidegen emberek véleményét,akik nem látják át a teljes képet..a kérdező leírja a saját szemszögéből a dolgokat, az itteniek bólogatnak hozzá, és ezzel megerősítést nyer saját igazában..
2017. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Igazad van, ezek tényleg butácska kérdések, amit fölösleges feltenni.

Én azt látom, hogy olyan kérdések gyűlnek itt, aminél el sem merem elképzelni a kérdés íróját az életben. Sokan nem csak a társas kapcsolataikról kérdeznek, hanem még abszurdabb, amikor saját magukról. Engem hamarabb kiakasztanak az olyan kérdések, amit a kérdező saját magának válaszol meg. A legtöbb “Miért vagyok ilyen, miért érzem ezt?” tipusú kérdéseket idegenek egy anonim oldalról nem tudják megválaszolni.

Tehát ilyenkor azt látom, hogy ilyen embereknek vagy gondolkodni is nehéz, vagy csak ennyire függnek egy netes közösség véleményeitől, hogy minden jelentéktelen kis “problémáikat” kiírják, vagy csak ennyire szeretnek magukról és a kapcsolataikról írkálni, élvezetüket lelik abban, ha neten sokan olvashatják az életüket. Náluk szinte úgy funkciónál ez az oldal, mint egy blog, ahol kiterítik az életüket. Mivel nincsenek jó íráskészségeik, ezért nem indítanak személyes blogot.

2017. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Jól látod, egyszerű, nyílt kommunikációval pofonegyszerűen lehet(ne) kezelni szinte mindent.


A nehézségek ok szerintem az önismeret hiánya. A legtöbb ember szinte egyáltalán nem ismeri saját magát. Ugyanúgy, mint másokról, magunkról is kialakítunk valamilyen képet, ami nyilván nem egyezik meg a valódi személyiségünkkel, csak annak egy egyszerűsített, elnagyolt modellje. Aki nem ismeri magát, annak a saját magáról kialakított képe és a valódi személyisége között nagyon jelentős különbségek vannak. Ez azt eredményezi, hogy sem a másoktól kapott visszajelzések, sem a saját (érzelmi) reakciói nem felelnek meg az elvárásainak, mivel az elvárásait az idealizált önképének megfelelően támasztja, a reakciókat viszont a valódi személyiségének megfelelően adja/kapja. Ez szorongáshoz, frusztrációhoz vezet. Az ember pedig minden eszközzel igyekszik elkerülni ezeket a kényelmetlen érzéseket, ezért kifejleszt egy rakás különböző piszkos trükköt: makacsságot, agressziót, hisztit, sértődékenységet, hazugságot stb. És szerintem ez a pocsék párkapcsolati kultúra és a végtelenül szegényes kommunikáció alapvető oka: az ember úgy körbefalazza az idealizált önképét, hogy sem saját magához, sem másokhoz nem jut el soha.

2017. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Számomra nem az.
2017. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy sok esetben kommunikálnak a felek, de a kérdező a közösség véleményére is kíváncsi, így aztán felteszi a kérdést, hátha az valamiféle támpontot ad a párja viselkedésének, válaszának megítéléséhez...
2017. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!