Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan kezeljem a barátom üzleti ötletét amiért nem lelkesedem túlzottan?
A barátomat teljesen beszippantotta egy üzleti ötlet ami pár hónapja pattant ki a fejéből és egy havarjával éjjel-nappal ezt tervezik, és máson sem jár az esze azóta sem.
Velem is rengeteget beszél erről, pontosabban beszél nekem, mert én nemigen tudok hozzászólni és nem szeretem az egészet, mert azóta nem lehet vele semmi másról beszélni, és ráadásul abszolút nem tudom támogatni, mert szerintem semmiféle megalapozott hátterük nincs az egészhez, és csak egy gyerekes álmodozásnak látom. Ugyanakkor elveszi minden idejét, lassan a közös időnk is eltűnik és nagyobb összegeket készül elkölteni az ötletre. Nem közös a keresetünk, de szeretnénk lakást venni és engem ez is megrémiszt hogy inkább erre költené a pénzét, minthogy végre saját lakásunk lehessen.
De közben tudom azt is hogy barátnőként támogatónak kellene lennem és érdeklődőnek az iránt ami őt ennyire érdekli. De amikor lelkesen magyarázza nekem hogy hogy is lenne, én csak problémákat látok és teljesen negatív vagyok mert utálom az egészet.
Fogalmam sincs mit tegyek, szerintem ez még csak a kezdet és nem tudom mi és mikor lesz vége, de már most rombolja a kapcsolatunkat és ez az ami aggaszt.
Hogyan tudnék javítani ezen a helyzeten? Mit tehetek?
:D
Jaaj tudtam hogy ez lesz a fő téma, nem az én világrengető problémám :D
Nem fogom leírni, mert utálom az egészet de nem is akarom kiadni az ötletét. Bitcoinnal kapcsolatos...
A bitcoin már szopás. Annak érte meg, aki az elején beszállt. Gondolom bányásznának....akkor annyi géppel inkább nyisson egy netkávézót.
31/f
Minden tényleg komolyan vett vállalkozás elindítása elveszi az időt minden mástól. Van egy családi cégünk, az a 3 év, ami az ingatlanvásárlástól (ugye telephelynek) a rendes működésig eltelt bizony hagyott nyomot rajtunk.
Hallgasd meg és mutass egy kis érdeklődést, aztán amikor már csillognak a szemei, akkor kérdezd meg hogyan számoltak utána, tényleg ki fogja-e termelni a költségeiket, mennyi idő alatt térül meg, ilyenek.
Elő kell venni az Excelt, mindent beírni, számolni reálisan, ha kijön hogy megéri belevágni hagyni kell időt a felfutásra, de azt is ki kell tűzni, hogy mennyi időn belül kell nyereségesre fordulnia, különben eladás/bezárás. És nem szabad kihagyni ilyen butaságokat sem, mint pl. adózás, könyvelés, mert ha csak egyszer száll rá a NAV az emberre az is pont elég.
Sőt, ha a haverjaival csinálja, akkor ki mit visz bele, milyen arányokban osztoznak, ezt mind figyelembe kell venni ÉS papírra rögzíteni.
Ha ezeket látod könnyebb lesz eldönteni, hogy támogatni kellene-e benne vagy inkább lebeszélni.
Amennyiben hagyod így haladni a dolgot, akkor csak akkor lesz vége, amikor vagy beleun a jól működő vállalkozásba vagy amikor le kell húzni a rolót.
Amikor így tervezgetek valami üzleti dolgot, akkor én szoktam használni az egyik gyerekkori cimborán után csak Varga-szabálynak hívott dolgot: kitervelsz mindent alaposan, mindent nagyon reálisan kiszámolsz, figyelembe véve az utolsó rozsdás alátét árát is. Ha ez megvan, akkor a kiadást 1,2-vel, a bevételt 0,7-tel kell szorozni. Ha ezután még mindig nulla fölött van, akkor bele lehet kezdeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!