Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Dilemma; Ti álltatok már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dilemma; Ti álltatok már bosszút az exen? Megérte, megnyugodtatok tőle?

Figyelt kérdés

A szitu a következő:

Exem, akivel elég csúnyán mentünk szét, pár napja a google play-en elkezdett a hitelkártyámmal mindenféle hülyeségekre előfizetgetni, pl. faceapp, amiről megtudtam, hogy valami selfie manipulálgató app, meg lehet vele fiatalítani magad, meg ilyen hülyeségek.

Onnan tudom, hogy ő volt, hogy én már 1 éve, a szakításunk óta nem használom semmire a hitelkártyámat, viszont amikor még együtt voltunk, a google play-en az én kártyámmal fizetett egy párszor, én hülye megadtam neki anno a kártya adatokat.

Persze írtam neki, hogy mi ez, és ha ő volt, akkor fejezze be, természetesen nem reagált semmit az email-emre, viszont a fészbukjáról rögtön eltüntette a képet, amit ezzel a faceapp-al csinált.

Na most, pénzügyileg eléggé lehúzott a nő az együttélésünk során, szóval nagyon be voltam rá rágva, nehezen tudtam félretenni a bosszúvágyamat. És most meg jön ez, hogy megint az én pénzemen élősködik.


Legszívesebben feljelenteném a rendőrségen, mert nagyon nem szívesen hagynám annyiban, hogy megint meglopott, már azt is nehezen bírtam lenyelni, hogy a szakításunkkor is megrövidített egy elég komoly pénzösszeggel.

Viszont nem akarok egy csomó időt elcseszni arra, hogy kihallgatásokra járok, meg stb.

És nem tudom, hogy az eszemre hallgassak-e, és csak simán tiltassam le a kártyát, aztán emésszem magam, vagy az érzelmeimre hallgassak, és jelentsem fel, viszont akkor a saját életemet is megnehezítem a sok rendőrségre járkálással meg papírmunkával?


2017. jún. 6. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Nehéz ügy lenne a feljelentés, ha egyszer megadtad neki az adatokat, amiknek a megváltoztatását azóta se kérted a bankodtól...


Ettől még nyilván gerinctelen dolog tőle élni a lehetőséggel, de jogilag ezzel senki semmit nem fog tudni kezdeni, amíg te nem teszel ellene. Ennyi erővel írd ki magadra a bankkártya-adataidat, vagy osztogasd cédulán a metrón...


Szóval: a bosszúállásnak alapból nem sok tetejét látom, de ha a rendőrséghez fordulnál bosszúból, akkor a fenti okokból ezt tökéletesen fölöslegesen teszed, tehát ha ragaszkodsz hozzá, keress valami más módot, mert ezzel csak körülröhögnek.

2017. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt fogd fel tanulópénznek, mert őszintén szólva, szerintem elég idióta vagy, ha képes voltál megadni a kártya adatokat. Tiltsd ki az életedből mindenhogyan, így is, és felejtsd el. Párezer forintos Google play-es kárért semmi értelme fenyegetni, meg perelni, ahol az ügyvédi költség már több lesz, ha egyáltalán megállja a helyét egy peren, hisz te adtad ki az adatokat önként...
2017. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nos, ezt ő sem tudja bizonyítani, hogy én hozzájárultam, hogy a kártya-adataimat használja, szóval ki tudja.


A másik, értem én, hogy itt szokás mindenkinek beszólogatni, de azért enyhén szólva nem ül a hasonlatod.

Az a dolog, hogy az élettársamnak, akivel együtt éltem évekig, akit feleségül akartam venni, megadtam a kártyám adatait, egyáltalán nem egyenértékű azzal, hogy metrón a cédulán osztogatom a kártya-adataimat, azért légyszíves ne állíts már be ennyire hülyének.

Az ember az élete társában(vagy akiről azt hiszi) azért csak megbízik ennyire, hogy a hitelkártyáját odaadja használatra, legalábbis én úgy gondolom.

2017. jún. 6. 17:14
 4/14 anonim ***** válasza:

Eléggé komoly helyzet. Szerintem megéri legalább feljelenteni, hogy legyen papírja is erről az esetről. Nem gond, hogy te adtad meg az adatokat, akkor is legalább legyen papírja az ügyről.

Miért nem rendezed azt a hitelkártya helyzetet? Mekkora badarságokra veszi el a pénzt amúgy. 28N

2017. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A google play-en nem tudott vagyonokat elkölteni.

Tiltsd le a kártyád. Ezzel kellett volna kezdeni, nem az email írással.


AMúgy ha pár voltatok, és te adtad meg a kártyád adatait, pár napja szakítottaok, igen nehezen tudod bizonyítani, hogy ehhez nem járultál hozzá.

Szóval felejtsd el inklább.

2017. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Leirta, 1 éve szakitottak.

Kuldj neki ertesitest, hogy fizesse ki a kart, kulonben feljelented a rendorsegen- gondolom tudod bizpnyitani, hogy mar egy éve szakítottatok!

En is ezt teszem hasonlo a szitu, honapok ota konyorogtem, ha maskepp nem megy akkor bizony rendorsegi ugy lesz.

2017. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, benéztem.

Így más, de miért nem tettél valamit 1 éve a kártyád ugyében?

2017. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is azt tenném, amit a hatos válaszoló, érezze már a súlyát annak, amit tesz.


És azért, mert tudja a kártyád adatait, még NEM használhatja fel. A kocsikulcsot is odaadhatod valakinek, hogy vegyen ki valamit az első ülésről, de nem foghatja meg, és viheti magával, hogy akkor az az övé.


A te pénzed, amit ő ellopott, függetlenül attól, hogy mikor szakítottatok, vagy, hogy te adtad meg az adataidat. Feljelentés! De minimum fenyegetőzés vele.

2017. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Bocsi, benéztem.

Így más, de miért nem tettél valamit 1 éve a kártyád ugyében?"


Azért, mert tökre elfelejtkeztem róla. Csak most jutott ez eszembe, mert ugye a bank küld SMS-t a terhelésekről, először csak néztem, hogy mi a frász ez, aztán beugrott, hogy anno megadtam a csajnak a kártya adatait.

Jó, nem egy nagy összeg, amit elköltött róla, pár ezer Ft, de azért óriási pofátlanság..

2017. jún. 6. 17:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Följelenteni épp föl tudod: az adatokat ugyanis csak addig kezelheti, amíg arra van meghatalmazása. Értelemszerűen egy szétment pár esetében ez a meghatalmazás megszűnik. Jól is néznénk ki, ha mondjuk a komplett bankszámládat is jogszerűen utalhatná át valaki enmagának, csak mert egyszer jogosan került a kezébe a PIN-kódod...


Meg hát szerintem más is játszik, de ha nem olyan komcsi az összeg, akkor ne rugózz rajta.

2017. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!