Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyemrá barátnőmet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyemrá barátnőmet, hogy megkeresztelkedjen?

Figyelt kérdés

Félig zsidó,de egyáltalán nem tartja azokat a dolgokat,szóval semmi szerepet nem játszik az életében a vallás,noha állitja hogy ő büszke zsidó nő.

Arra gondoltam hogy ezzel az erővel akár keresztény is lehetne,az én családomban úgy jobban elfogadnák.



2017. jan. 31. 14:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A családod inkább csak talált egy indokot/fogáspontot rajta hogy mire fogják hogy nem akarják elfogadni. Ha nem gyakorolja a hitét akkor mi a gond? Valószínű semmi... Nem a családodnak kell szeretnie a barátnődet, hanem neked.

Én nem vagyok megkeresztelve, a szüleim úgy voltak vele: választok ha akarok majd. A párom egy mp-re se vetette fel hogy keresztelkedjek meg, elfogadta 100%-ig, ő sem gyakorolja a hitét. Mobilpapunk volt, akit nem érdekelt a vallás, az viszont igen hogy milyen a kapcsolatunk, szeretjük-e egymást, szülők, értékrend stb! Ez többet ér!

2017. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

En is zsido szarmazasu vagyok, noha nem tartom a vallast, buszke vagyok ra. Nekem is volt egy exem aki ezt nem akarta elfogadni (az egesz csalad + haveri kor Jobbik szavazo volt). En pedig mondtam, hogy nem keresztelkedem meg, mert a keresztenyseget sem erzem kozelebb magamhoz, mint a zsidosagot.

Kepes volt azert balhezni, mert miert van egyszerre hanukiank es karacsonyfank. Mondvan Magyarorszag kereszteny orszag. Aha, persze.

Hala egnek mar regen csak ex, amugy o a nagy kereszteny elrkolcscsosz siman megcsalt, a hatam mogott csinalt gyereket egy masik lanynak (egyutt eltunk). Majd arra hivatkozva dobott ki, hogy nem lehet templomi eskuvom es zavarja a szarmazasom....

2017. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Felnott ember. Az o dolga. Akkor keresztelkedjen meg, ha meggyozodesbol teszi. Azert, hogy egy felszines csalad elfogadja, ne.
2017. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés akár rólam is szólhatna (bár tudtommal barátom családja ezért nem néz ki)

Lényeg hogy én is csak azt tudom mondani, mint mindenki, hogy sehogy. Mert ha az én párom is megpróbálna rávenni, az akár szakító ok is lehet. Sőt előbb raknám ki, minthogy erőszak hatására (bármilyen szépen is kéri), magamra vegyek egy olyan dolgot, ami meglehetősen távol áll tőlem. Az senkinek se lenne jó, hisz csak képmutatás lenne, attól még nem fogok hinni. Én származásomtól függetlenül ateista vagyok, és senki istenében nem szándékozom hinni, viszont ez nálam nem is téma. Én elfogadom bárki vallását, az az ő dolga, csak ne akarja rámkényszeríteni, én se fogom az enyémet rá. És ezzel szerintem simán együtt is lehet élni, hisz nálam ez egy elég sokadlagos szempont. Ő megy templomba, én meg nem. Akinek ez nem tetszik, annak nem tetszik. A lényeg az hogy egymást szeressük, a többi nem számít.

Ha lesz gyerek, az mondjuk lehet vita tárgya, mert ott könnyen lehet hogy egyik fél sem enged. (én pl nem fogom engedni h megkereszteljék, de ez egy másik történet)


A családod pedig, már megbocsáss, de elég szánalmas. Eleve a vallás nem pont a szeretetről és az elfogadásról szól? Hm?

2017. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem térsz át te? Szépen körülmetélteted magad, stb...
2017. jan. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális családban nem számítana a lány vallása..Ne emiatt fogadják már el őt. Egyébként sehogy ne vedd rá a megkeresztelkedésre, annak csak szívből van értelme. Egyébként milyen keresztény vagy te, ha csak a látszat érdekel?…
2017. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Tobi Hurwitz válasza:

ne házasodj össze egy zsidóval akkor, ha ennyire zavar a vallása,ha ez téged még kicsit is zavar akkor nem erdemled meg őt, és nem is igaziból szereted, ha rá akarod 'erőszakolni' 'nyomni' a vallásod.

akkor is ha meggyőzöd hogy megkereszteljen, csak neked lesz rossz a végén mert ez mindig rosszul végzik, meggondolja magát valamikor és vitákban mindig előjöhet, nem látok egy ilyen kapcsolatot működni.

2017. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!