Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek a nőknek van lelkük?
Egy könyv fülszövegén olvastam:
"A római katolikus teológiában viszonylag hosszú ideig képezte vita tárgyát, hogy a nőnek vajon van "lelke" vagy nincs. Ennek kapcsán Szent Ágoston kijelenti, hogy "a nő nem Isten képére teremtetett". A tézist, miszerint "a nők nem emberek", még 1555-ben is megerősítették, s ennek értelmében a nők nem lehetnek igazi emberi lények - egy másik fajhoz kell sorolni őket."
(Otto Weiniger: Nem és jellem)
Ez inkább vallás kategória, okoska. Amúgy megnyugtatlak, hogy a férfiaknak sincs lelkük, mert a lélek olyan, mint a húsvéti nyuszi: nem létezik. Kitaláció.
Külön fajba meg inkább téged kéne sorolni, meg azokat, akik ezt besz.pják...
Ha érdekel, akkor miért nem olvastál el többet a könyvből? Weininger nagyon alaposan körbejárja a férfi és női lélek közötti különbséget.
Vagy legalább a zanzát olvasd el:
A fülszöveget is Weininger írta? Vagy valaki más írt ajánlót a könyvhöz? Csak, mert szerintem Szent Ágoston sehol nem írt le ilyet, hogy a nő nem Isten képére teremtetett. A Bibliában sincs ilyesmi.
Csak a modern ember próbálja most úgy beállítani a középkort és a katolicizmust, mint ha ott a nőket nem vették volna emberszámba. Ez nem igaz. Az újkorban (főleg az 1600-as, 1700-as években) sokkal rosszabb sorsuk volt a nőknek.
A vallások között pedig nem a katolikus az, amelyik nem tartja egyenlőnek a nemeket. Az iszlám sokkal kevésbé becsüli a nőket, ott valóban másodrendűek. Erre napjainkban is láthattok példákat.
"Csak a modern ember próbálja most úgy beállítani a középkort és a katolicizmust, mint ha ott a nőket nem vették volna emberszámba. Ez nem igaz"
De bizony hogy igaz, igencsak alulművelt vagy kispajtás.
,,Mi a különbség, akár feleség, akár anya? Ő mindig Éva, a kísértő, és ezt minden nőről tudnunk kell… Nem látom, mi haszna lehet a férfinak a nőből, hacsak nem az, hogy gyereket szüljön neki.,,
Augustinus
,,A nő hiányos és satnya, mert a férfi magvában lévő aktív erő hajlamos tökéletes hímnemű utódot létrehozni, míg a nő az aktív erőbe került hibából születik.,,
Aquinói Tamás
,,A nő lelkileg és testileg is gyenge természete miatt alávetett a férfinak. A nő alárendelt helyzetű a természet törvénye értelmében, a rabszolga viszont nem az. A gyermekeknek jobban kell szeretniük apjukat, mint anyjukat.,,
Aquinói Tamás
,,A nő nem kezdhet el és nem is fejezhet be semmit a férfi nélkül. Ott kell lennie, ahol a férfi van, megkell hajolnia előtte, mint ura előtt, akit fél, akinek aláveti magát és aki iránt engedelmes.,,
Luther Márton
#17 Király, ha nincs lelkem, az azt jelenti, hogy csinálhatok bármit, úgysem fogok a pokolra kerülni, mert ugye nem a test(/agy), hanem a lélek az, ami örökké él... :)
Mint ahogy azok a nők sem jutnak a pokolra, akik úgy átb.sztak, hogy ilyen retardált nőgyűlölő lettél. Micsoda remek felfedezés, nem? :)
Ó de várjál... Nők ugye simán lehetnek szentek, márpedig rágugliztam arra, hogy mégis mit jelent ez az egész szent dolog, és az első kidobott oldalon ez volt: " A szó szűkebb értelmében szenteknek valljuk azokat, akik nemcsak szentül éltek, hanem szentül is haltak meg és üdvözültek, kik most már Istent színről-színre látják. "
Vááágod... "üdvözültek, kik most már Istent színről-színre látják."
A csudimudiba, ez bizony azt jelenti, hogy annak a rakat szent nőnek bizony volt lelke, ami megüdvözült, és felment az istened színe elé, és azok, akiket te felsoroltál, igazából csak hozzád hasonló nőgyűlölők, akiket nem érdekli ez az egyszerű logikai összefüggés.. :(
Na mindegy, a lélek továbbra sem létezik, szóval a semmiről vitatkozunk, hiába szavaztok le megint 0%ra :D
A római katolikus teológiában soha nem képezte vita tárgyát, hogy van-e a nőknek lelke. A Biblia ugyanis egyértelművé teszi, hogy igen. Az Újszövetség tele van olyan utalásokkal, melyek szerint Jézus nagyon is becsülte a nőket, és kereszthalálával őket is megváltotta. A nők is feltámadhatnak, ergo van lelkük.
Arról persze vitatkozhattak, hogy egyenlő értékű-e a férfi és a nő, de ez egy másik kérdés. A lélek kérdésében soha nem volt vita.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!