Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki úgy "csajozik", hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki úgy "csajozik", hogy hónapokig úgy keresi a lány társaságát, mint egy barát?

Figyelt kérdés

Zavarba ejt ez a szituáció, mert nem igazán hiszek a férfi-nő barátságban. Mindig félek, hogy majd egyszer többet akar és akkor baromi kellemetlen lesz visszautasítani. Viszont mivel egyre több idő telik el bízom benne, hogy ez csak valamiféle barátság.. De nem tudom ki akar feltétlen ellenkező nemű barátot? Pláne, ha állandó közös tevékenység nem köt össze.

Szerintetek létezik, hogy valakinek csak emberileg szimpatikus egy ellenkező nemű, ezért minden áron tartani akarod vele a kapcsolatot és alkalomadtán együtt lógni?


2016. nov. 3. 16:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Gondolom olyan srácról van szó, aki nem tetszik neked annyira, mert lehet nem a legjobb a külsője. Na, itt van olyan gondolkodás, hogy megkedveltetjük magunkat egy lánnyal, mert mondjuk a belsőnk jobb, ezért nagyobb esélyt látunk akkor, ha ismer minket, mintha csak a külsőnket nézné, mert akkor egyértelmű lenne az elutasítás.

Ritka szerintem az a lány/fiú barátság, ahol egyik fél sem akar semmit. Mondjuk nekem van ilyen is, de van olyan is, hogy álmaim nője a lány, de csak barátok vagyunk. 23/F

2016. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Valóban nem tetszik, de ez szerintem nem kizárólag a külsőn múlik, hanem a vonzalmon, ami vagy van, vagy nincs. (Látta volna néhány exemet, biztos meglepődne.) Én tényleg annyira hülyén érzem magam ebben a barátiszerű kapcsolatban, hogy próbálom mérsékelni a társaságát.

Nekem azért fura ez a gondolkodásmód (valószínűleg van benne valami), mert én szerintem túl akarnék lenni a visszautasításon, illetve hagynám a fenébe, akinek látom, hogy nem vagyok program, és keresnék olyat, aki viszonozza az érzéseimet, ahelyett, hogy egy csomó időt elb*szok. Jó, nyilván próbálkozik másoknál is, de én ebbe a haverkodásba tuti belefáradnék. Na meg, ha a barát-barátnő mégis adná a jeleket rengeteg idő után, 99%, hogy csak egy kis egóerősítésre van szüksége, míg nem talál olyat, aki valóban tetszik neki. Ez meg kinek kell?

2016. nov. 3. 17:01
 3/22 anonim ***** válasza:
Jó de te ezt nem érted. Most figyelj. Nem minden srác olyan ám, hogy kinéz egy lányt, rámegy, nem jön össze, megy a következőre. Ennek sincs semmi értelme, ha valaki nem annyira jó külsőre. (Mert most lehet itt bármi mást mondani, de azért az irányvonal a külsőnél azért nagyrészt hasonló, a vonzódás ugyanez.) Az ilyen srácok meg akarják mutatni, hogy ne ítélkezzen a lány külső alapján, ha jó a belsője, kedves, figyelmes, akkor reménykedik abban, hogy ezáltal "megszépül" a lány szemében. Lehet ezt hülyeségnek tartani, de ez is egy út. Annál hasznosabb, mintha discoba csajról csajra szállna, mert legrosszabb esetben lesz egy csinos lány barátja. A csinos lánybarátnak meg lesz szülinapja. Ott meg ott lesznek a lány csinos barátnői :) 23/F
2016. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

„ Nem minden srác olyan ám, hogy kinéz egy lányt, rámegy, nem jön össze, megy a következőre.”

Persze, de gondold el, itt hónapokról beszélünk! Majdnem fél év. Ha nekem tetszene valaki melóból/edzőteremből/stb. és próbálnék vele beszélgetni, írogatni fb-n és látnám, hogy max udvariasságból elcseveg velem, de nem akar randira hívni, biztos nem játszanám ezt hónapokig, hogy majd csak a szívébe lopom magam.

Én nem tartom őt olyan reménytelen esetnek, tényleg úgy érzem, hogy csak a taktikája rossz, illetve nem megfelelő embernél pocsékolja az energiáit (bár ez a szülinapos jó példa! Abban van valami!:))

Meg ugye pont ebből kifolyólag, mert nyilván érzi, hogy nem igazán jön be, annyira nem is utal rá, hogy tetszenék neki, inkább csak a sarkamban van, mint egy barát. Viszont szerintem ez sem jó taktika, mert előbb lágyítaná a szívem, ha éreztetné, hogy jó csajnak talál, mennyire tetszem neki, mint ezzel a domborítással, hogy „nézd milyen jó jellemem van, mi biztos 60 éves korunkban is kijönnénk egymással!” Komolyan mondom, első sorban ez a balfszkodás nem tetszik benne!

Pl. ő alacsonyabb nálam (ezt hangoztatja is, hogy zavarja), de nekem volt alacsonyabb pasim (és nem is egy félelmetesen jóképű ember), aki határozottan, férfiasan udvarolt, tudatva szándékait. Tényleg lehengerelt.

2016. nov. 3. 17:30
 5/22 anonim ***** válasza:

Egy rakás gátlásosabb fiú/férfi csajozik így.


Aztán jön a koppanás, hogy a nő tényleg csak barátként gondolt rá.

2016. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod amúgy, hogy miért ilyen. Én sem tanultam meg tizenévesen, hogy hogyan is kéne közeledni a csajokhoz, lehet ő sem. Az, hogy szerinted nem reménytelen eset, na arról is sokat tudok mesélni :D Mindig ezt kapom, hogy én nem vonzódom hozzád, de más majd fog. Ki? :D

Amúgy az igaz, hogy gátlásosabb vagyok én is. Valamikor tudok határozott lenni, valamikor én is balfszkodom. Ez megint oda vezethető vissza, hogy most itt nekem mit kéne mondani. A másik az önbizalom. Bármennyire is szeretnék, nem tudok csettintésre szerezni, és igen, a csajozós önbizalomhoz kell pozitív megerősítés is, mert oké, hogy anyu apu azt mondja, hogy jól néz ki a gyerekük, csak a gyerek ezzel a lányoknál nem megy sokra. (Ezt most képletesen értettem.) Itt meg ugye jön az ördögi kör, hogy kevesebb önbizalommal meg marha nehéz barátnőt szerezni. Akkor mi legyen? Ja, akkor közeledek felé barátként, ha nem jön össze, akkor is egy szép lánnyal kommunikálok, akár kicsit incselkedek is poénosan, és feszegetem , hogy mi fér bele, és mi nem. Emellett ha egy lánnyal barát leszek, ő meg fog dicsérni ha elegáns vagyok, és akkor meg picikét nő az önbizalom, mert mégis csak egy jó csajszi mondta. Szóval ha egy srác nem fülig szerelmes kizárólag abba az egy lányba, akkor egy jó lány baráttal csak nyerhet. (Arról nem is beszélve, hogy ha már mélyebb a barátság, akkor megkérdezheti, hogy szerinte miben kéne fejlődnie ahhoz, hogy sikeresebb legyen a lányoknál). 23/F

2016. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nekem volt barátom pontosan ilyen (remélem, nem róla van szó :D).


Miután ismerkedéskor kiderült, hogy kb. 2 centivel alacsonyabb nálam, azt mondta, legyünk csak barátok, nem akar tőlem semmit, majd egy idő után kibukott belőle, hogy ő csak így próbálta fenntartani a kapcsolatot, mert nagyon odavan értem...


Sajnos engem a kapcsolatunk alatt is rettentően zavart, hogy sorban bukkantak fel (olyan 20 feletti számról van szó) ilyen-olyan "régi lánybarátok", "kedves ismerősök", régi jó haverok, és nem tudtam elvonatkoztatni attól, hogy vajon ezeknek a lányoknak hány százalékánál próbálkozott ugyanígy, mint nálam, csak azokban az esetekben végleg a barát-zónába tehették őt. Nekem erre (persze még sok dolog közrejátszott) teljesen ráment az önbizalmam és a bizalmam is benne...


Szóval nem szeretnék újra ilyen "nagyon haverkodós" párt magamnak, mert most meg lehet kövezni, de én magam SOSEM ismerkednék csak barátilag egy fiúval, csak akkor, ha vonzódom hozzá és akarok tőle valamit. Más az, ha kolléga, csoporttárs az illető és összehaverkodunk, vagy egy a baráti társaságunk. De hogy én kettesben találkozgassak, órákig beszélgessek egy fiúval/férfivel csak úgy... Biztos, hogy esetemben többről van akkor szó.


23/L

2016. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

7-es, én is így értettem, csoporttársakkal lehet csak úgy "barátkozni", ahogy én leírtam. Olyat én se csináltam, hogy elhívtam barátilag egy ismeretlen lányt valahova.

Kérdező, ha te is így gondoltad, mint a hetes vélaszoló, akkor bocsi :D Csoporttársakra/osztálytársakra/munkatársakra gondoltam, akikkel amúgy is találkozom. 23/F

2016. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

6/7 Átérzem, amit írsz. Valóban nehezebb lehet kezdeményező félnek lenni. De mondjuk szerintem az embereknek úgy átlag elég béka segge alatt van az önbizalma, így szerintem tényleg nyerőbb, ha a tetsző lányt potenciális partnerjelöltként közelítjük meg (had örüljön:D), mintha ilyen barátkozósan. Bár aláírom a barátkozós se lenne rossz, hisz a csaj is görgethetné tovább az eseményeket, de ha ezt ennyire nem teszi, tényleg kár az energiáért.

Mi egyébként már 30 felé járunk és ezért furcsa nekem, mert komolyan tizen-, huszoneleji koromban sem akart velem fiú barátkozni. És belőle se nézem ki, hogy eddig ne lett volna barátnője, vagy ne érte volna pozitív hatás is.


7/7 Fú, egyébként van bőven hasonlóság! Neki is számos lány barátja, hölgy ismerőse van, és ugyanúgy volt rá példa, hogy „beszólt” nekem.:D Szintén, hogy nem is jönne össze magasabb lánnyal. Akkor végképp nem értettem, hogy miért olyan fontos velem ápolni a kapcsolatot..

Igazából szerintem valóban itt a bibi ezzel a taktikával, hogy a kevés önbizalom miatt sokszor a „lánybarátba” is belerúg és lehúzza. Ahelyett, hogy udvarolna, dicsérné, már ha valóban szeretne valamit.

2016. nov. 3. 18:04
 10/22 A kérdező kommentje:
8/9 igen, hasonló szitu. Minket se köt össze közös helyszín. Egy rendezvényen ismerkedtünk meg, ahol "hozzám csapódott", aztán felkeresett és azóta "barátkozik".
2016. nov. 3. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!