Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy szinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy szinte csak a nők agyalnak túl mindent?

Figyelt kérdés

Nőként írom, tehát semmi gyűlölködési szándékom nincsen. De tényleg magamon és az ismeretségi körömben is azt veszem észre, hogy egyszerűen mindent túlgondolunk. Ismerek egy párt, mindkét féllel 5-6 éve barátok vagyunk, napi rendszerességgel beszélek mindkettőjükkel. Van, amikor a srác lelép kockulni vagy esetleg a haverjaival sörözni és a csaj rögtön már írja nekem, hogy órák óta nem beszéltek és vajon miért nem keresi stb. Már egy komplett történetet kitalál a fejében, amikor kiderül, hogy a srác csak szimplán elvolt foglalva. Ilyenkor persze a lány tiszta ideg, szegény srác meg nem is tudja miért.

Nálam azért ennyire nem vészes a helyzet de én is hajlamos vagyok túlagyalni mindent. Mindig minden alternatív lehetőségbe belegondolok, minden rossz végződést végigfuttatok az agyamban persze mindezt ok nélkül. És ezzel csak magamat stresszelem mert nyilván nem terhelek senkit a hülye agyszüleményeimmel. Hogyan lehet erről leszokni és kicsit lazábban állni mindenhez?


2016. aug. 7. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Én pont a nem túlagyalós női típus vagyok, egyszerűen utálok kombinálni, várni a telefon mellett hogy jajj most hív vagy nem hív a másik.

Érdekel valami megkérdezem. A legelején lefektettük a szabályokat, és pontosan tudom hogy mindketten tartjuk hozzá magunkat, így megspórolom az agyalós, belemagyarázós rész.

Ja igen egy titok: sosem kérdezem meg a másiktól hogy hol van, csak max azt hogy mikor jön - ha akarja elmondja, ha nem akkor nem adok alkalmat rá hogy hazudjon.

2016. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Velem az a baj, hogy az ismerkedési fázisban gondolok túl mindent, így úgy érzem esélyem nincs senkinél. 22/F
2016. aug. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
1-estől tanulhatnának sokan.
2016. aug. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Így van, én is hasonlóan szeretnék gondolkodni mint az 1-es. A kérdés itt inkább az, hogy hogyan.
2016. aug. 7. 20:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Férfi vagyok és az a tapasztalatom, hogy ilyesmiben nemigen változnak a nők, szóval ez egy adottságod, mint hogy milyen magasra tudsz ugrani vagy mennyire tudsz tájékozódni.

Viszont sok férfinek nem okoz gondot a túlkombinálós nő, szóval annyira nem para.

Én mondjuk megőrültem tőlük és azóta már kizárólag az 1-eshez hasonló lányokat keresem.

2016. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Mert a nők érzelmi alapon gondolkodnak, a férfiak meg racionális alapon. Míg a férfiaknál általában egyfajta, vagy kevés érzelmi állapot van jelen ugyanabban a pillanatban, a nőknél sokkal több szimultán módon egyszerre fut, akár a számítógépen a programok. Magyarul: máshogy van "behuzalozva az agyuk". Megfigyelték tudósok, hogy fizikai különbség van a férfi ésa nő agyában, pl. a két agyféltekét összekötő terület mérete is más, nőknél vastagabb, nagyobb, ami szintén ide kapcsolható, illetve a limbikus rendszer is másképp működik.
2016. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os

Tapasztalatból mondom, hogy ez a képlet messze nem süthető rá mindenkire. Lásd 1-es válaszolót, aki kvázi férfiként képes nem túlagyalni, de van egy haverom, aki eléggé feminin és ő teljesen érzelmi alapon közelít meg mindent. Pont annyira tud lefárasztani, mint a volt csajaim...

Szóval mindkét nemben van mindkettő, hidd el.

2016. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Viccelsz? Szerintem olvass el pár "Rámnézett a lány és megmozdult a jobb kisujja, lehet, hogy akar tőlem valamit?" vagy "Ha 5-öt ugrok ballábon és utána magam mögé köpök, hogy kimutassam milyen domináns és illedelmes vagyok, akkor el tudom csábítani a lányt?" típusú kérdéseket.... xD
2016. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Költőnő? ***** válasza:
Tény, hogy a csajok hajlamosabbak erre, de ez a szocializáció és a gondolkodás eredménye. Régen én is állandóan agyaltam, aztán elkezdtem változni. Az most nem fontos h miért, mert a téma szempontjából teljesen lényegtelen. A lényeg az, hogy változott a gondolkodásom és eléggé megoldásorientált lenni és nagyobb hangsúlyt fektetni a tényekre. Persze fontos, hogy mi van mögöttük, de végső soron az út meghatározza a célt és fordítva.
2016. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Költőnő? ***** válasza:
Megoldásorientált lettem *
2016. aug. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!