Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esne rosszul, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esne rosszul, ha a névnapomra nem lep meg semmivel?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a barátommal. Jövőhéten megyünk az unokanővérem promóciójára és telefonba elkezdte mondani, h "Ja igen, oda is vegyek egy csokor virágot!" , tovább folytatta: "Szívem, tudom, h kedden névnapod van, de én még semmit se vettem neked...". Természetesen rögtön mondtam, h "De hisz nem kell semmit se, tényleg!". Persze azért jól esne valami apróság, mert én is ha meglepem őt ilyen alkalmakkor, akkor látom rajta, h mennyire örül...

Szóval, előre kérdezném, mert komolyan kinézem belőle, h ezt a lépést fogja tenni: Ti mit reagálnátok, h egy olyannak, akivel 2x beszélt maximum, visz neki egy csokor virágot, az én névnapomra pedig JÓ ESETBEN HA ad egy szál rózsát, mert virágot se kaptam még sose tőle, mivel szerinte az egy rossz befektetés, h kiadja a sok pénzt érte és 2 napig ha eláll, utána kuka... Szóval, csak nekem esne rosszul? Vagy teljesen túlreagálom? Remélem értitek, h mire akarok kilyukadni :)


Köszönöm a normális válaszokat!


2016. jún. 30. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én se névnapomra, se szülinapomra nem szoktam kapni virágot a barátomtól, de értem a lényeget, hogy jól esne, ha kapnál.


Ha nem vesz, akkor finoman jelezd neki, hogy szerettél volna kapni egy szál virágot!

2016. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A promoció felteszem gy olyasmi hivatalosabb esemény, ahova illik virággal vagy valami kis ajándékkal érkezni.

A névnap meg mindenkinél annyira komoly "ünnep", amennyire komolyan vették a családjában, ahol felnôtt - pl. simán lehet, hogy náluk ezt nem is tartották számon, így számára a névnap valami idegen cucc, amivel nem nagyon tud mit kezdeni.

Ha zavar, akkor legközelebb ne azt mond, hogy "áh, de hisz nem kell semmi", hanem félig viccesen valami olyasmit, hogy "akkor még X napod van rá, és amúgy ezt a virágot szeretem" - tudod mi férfiak ilyen szempontból hiszékenyek vagyunk, ha nekünk azt mondod, hogy ez így rendben van, akkor azt hajlamosak vagyunk elhinni.

2016. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Itt tulajdonképpen azon van a lényeg, h egy olyannak venne valami nagyobb ajándékot akivel 2x beszélt, engem pedig jó ha meglep valamivel... :) Igazából a fontossági sorrend érdekelne... :) Fuuu nem tudom úgy megfogalmazni, h ne az jöjjön le, h én most bele vagyok betegedve, h nagy ajándékot vegyen... :D
2016. jún. 30. 22:33
 4/13 A kérdező kommentje:
2. Igazad van, de én nem 1x mondtam neki már, h mennyire szeretem a rózsákat vagy mikor elkezd velem vitázni azon, h nem éri meg virágot venni mert milyen drága, akkor megszoktam jegyezni, h 1 szál rózsa is nagyon szép ajándék... :D Ennél nagyobb utalás az lenne, ha elmennék vele a virágüzletbe és választanék! :D :D :D de nyugalom, nem hisztizek :)
2016. jún. 30. 22:36
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

1. A barátod egy ünnepségre (nem tudom mi a promóció, gondolom az) megy, ahova illik vinni virágot.


2. "De hisz nem kell semmit se, tényleg!"


Na ezek után ne merj hisztizni ezen... Mi lenne, hogy ha azt mondanád, amit gondolsz? De persze tudom, neki kéne gondolnia erre...hogy hát jól esne neked. Ha egyszer azt mondod neki, hogy nem kell, akkor előtte 2 hónappal hiába mondtad, hogy szereted a virágokat, mert az imént azt mondtad neki, hogy nem kell.


Javaslom, hogy ne legyél ilyen hülye.


N

2016. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászóló! Attól mert más ember (aki egy külön személy, szóval nem a te tulajdonságaiddal rendelkezik) másképp gondolkodik, attól még nem hiszem, h hülyének kell titulálni! Ez alapján a kommentárod alapján én is leszűrhetnék rólad egy-két dolgot, h milyen vagy nő létedre, csak tudod bennem van tartás, h idegeneket látatlanban, mert leírtak 5 sort nem hordok le! Szerintem ezt a tiszteletet meglehet adni egymásnak és esetleg másfajta megfogalmazással is le lehetett volna írni, úgy ahogy az előtted lévők tették! És mielőtt azzal jönnél, h "fáj az igazság" vagy hasonló kijelentéssekkel előre mondom, h nem, nem fáj az "igazság"! De ugye ki mit hoz otthonról, szokják nálunk mondani! Na mindegy! ;) Azért neked is köszönöm a "kedves" hozzászólásodat, de én nem vagyok az a fajta, aki most azt fogja mondani, h hozol nekem ezt és ezt jó lesz. Fél év alatt nem vagyok olyan alapon mint valami X idejű házaspár, akinek már mindegy, h mi van! :) Ugye értetted, h mire utalok?! :) És egyáltalán nem rinyálok, sem hisztizek (mindenhová igyekeztem oda írni és úgy is fogalmazni, h ne annak tűnjön!), csak egyszerű véleményt kértem! Sajnálom, h nem vagyok ezek szerint olyan tökéletes ember mint te! :'( További szép estét neked!
2016. jún. 30. 22:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Túlreagálod, a te érdekedben mondom, hogy ha nem kapsz semmit se akadj ki rajta, főleg hogy mondtad, hogy nem kell semmi neked. Egyébként is a te unokanővérednek veszi azt a csokrot. Elhiszem, hogy jól esne, de nem lenne jogos, ha utána lecsesznéd.
2016. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet igen, hiba volt azt mondani, h nem kell semmi, de mit mondhattam volna! :) Mindegy, tényleg lényegtelen, h most kapok-e valamit vagy sem, annyi h jól esne! :) És igazad van, nem szabad ezen kiakadnom ha valami... :) Köszi szépen, majd kedden írom a fejleményt! :D
2016. jún. 30. 22:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt kellett volna mondanod, hogy "Drágám, tudod, hogy mennyire imádom a rózsákat." Ennyi. Ebből nyilván veszi a lapot és közlöd vele még egyszer, hogy mennyire örülnék a virágnak.


Mit mondhattál volna erre? Hát nem ezt, ha utána fáj, hogy azt teszi, amit mondtál..

2016. jún. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, kérlek, magyarázd el ennek a kommunikációs stílusnak a logikáját: világosan kimondod, hogy nem kérsz semmit névnapodra, majd elkezdesz azon hőzöngeni, ha valóban nem kapsz semmit. Most tényleg, ha ennyire életképtelen vagy, hogy nem vagy képes annyit mondani: "juuuj, de cuki vagy, hogy akarsz nekem ajándékot adni névnapomra", akkor tudjál rá. Annyira fel tudnak k**ni az ilyen emberek, akik véletlenül se azt mondják, amit gondolnak.. Most mitől lesz jobb, hogy nem vesz semmit, te meg húzod a szádat, miközben előre megbeszéltétek, hogy mi a szitu? Áá... Nem is értem.
2016. júl. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!