Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző a párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jellemző a párkapcsolatokra a közös kassza?

Figyelt kérdés
Amikor összeköltöztünk a párommal, számunkra nem volt kérdés, hogy közös bankszámlánk lesz. Arra jön a fizetésünk és arról fizetünk mindent 6 éve. De azzal szembesültem, hogy sokaknál nincs így. Miért? Bizalom hiánya? Nem hisznek abban, hogy kitartanak egymás mellett? Hogy lehet úgy szerelemben élni, hogy számolgatjuk, ki mennyit ad be, mit ki fizet?

2016. máj. 17. 16:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos változnak az idők, változnak az emberek. Manapság az a normális, hogy senki nem bízik senkiben. Kevés olyan pár van a mai világban, mint ti.
2016. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Én sose tenném egybe a bankszámlát, ha valakinek kell kölcsön vagy segítség mer elveszti a munkáját adnék meg ilyenek, de hogy a teljes összeg közös számlán áh... Még fiatal vagyok ehhez, de később se hinném, hogy rábíznám bárkire a pénzem...
2016. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Most ez a divat.

Sokan ezzel is mutatják, milyen függetlenek, nem tartoznak egymásnak elszámolással, szabadabbak.

Amíg nincs gyerek, bizonyos keretek közt talán még működik is, és abban az esetben, ha egyformán keresnek.

Ahol az egyik kapja a minimálbért, a másik meg százezreket keres, nekem is fura, hogy hogy oldják meg a mindennapokat. Az egyik kaviárt eszik, a másik meg zsíroskenyeret, az egyik megy a tengerpartra két hétre, a másik meg három napra a nagyihoz?


Párommal sose volt kérdés, hogy közös kasszán legyünk, mindent egy helyre utalnak, ebből fizetünk mindent, a maradékot beosztjuk.

Kisebb kiadásokra veszünk ki pénzt, de a nagyobbakat együtt megbeszéljük.


Közös gyerek is van, szóval el se tudom képzelni, hogy hogy lehetett volna megoldani ezt, hogy én kapom a GYES-t egy évig, abból fizetem a pelenka felét, a baba kajájának a felét, és nem eszek, nem iszok, gyereknek nincs ruha egy évig....

Nekem fura lenne.


Ismerek egy "párt", akik külön kasszán vannak ÉS nyitott házasságban, nekem ők inkább csak lakótársak.

2016. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem lehet megbízni senkiben sem, mert sok a példa az átverésekre. Még ha a szerelmeddel jól ki is jössz és bízol benne, mi a garancia, hogy egy veszekedés után ott hagy csapot papot, elmegy, másnapra leveszi az összes pénzt a számláról. És te szépen hoppon maradsz. Jó a közös kassza, de kell saját kassza is egyben. Nem jó azért mindenen osztozkodni.
2016. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nálunk közös kassza van, ennek ellenére nincs közös bankszámlánk.
2016. máj. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs közös bankszámla (bár most tervben van), de közös kassza van. Soha nem volt kérdés, hogy így lesz és soha nem volt probléma a dologból. Sokkal kényelmesebb így már rövid távon is, hosszú távon pedig el sem tudnám képzelni, hogy ne így legyen.
2016. máj. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Mi a garancia? Az valóban nincs. De szerintem garancia a banknak kell, az embernek inkább bizalom. És ez kölcsönös, hiszen a másik is bízik bennem, pedig én is leléphetnék a pénzével...

Ha kinézném a páromból, hogy egy veszekedés után lelép a zsével, akkor össze se jöttem volna vele.

Én úgy vagyok vele, hogy ha nem tudok megbízni valakiben, akkor nem is lépek vele kapcsolatba.

A külön kasszások azt mondják meg nekem, hogy miért vannak együtt olyan emberrel, akiben nem bíznak meg? Miért nem szakítanak vele, és keresnek egy másikat? Miért érik be ilyen szintű kapcsolattal? És miért vállalnak egyesek még gyereket is ilyen körülmények között?

2016. máj. 17. 17:13
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Ahhoz, hogy megosszd a pénzed akárkivel, nem kell lemondani a magántulajdon koncepciójáról is. Mikor oda akarsz adni valakinek egy x összeget, akkor csak fogod magad és odaadod. Ha meg szeretnél a másiktól pénzt kapni, akkor kérsz tőle.


De te nem erre gondolsz, hanem arra, hogy ha a fene fenét eszik is, a férjed/feleséged vagyona a tied és punktum, meg ne próbálja azt hinni, hogy neki van valamije is, amire nem teheted rá a kezed. Ez nem a bizalomról szól.

2016. máj. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
kezdettöl fogva közös kasszán vagyunk, együtt beszéljük meg a kiadásokat nálam is ez a normális. meglepődtem azon én is amin te hogy mások teljesen elutasítják ezt
2016. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Meg ne próbálja azt hinni, hogy neki is van valamije" - nekem nagyon furcsa ez a hozzáállás. Ez kölcsönös, könyörgöm! Nem csak elveszek, hanem adok is! Hiheti, hogy mindenem az övé is, és én hihetem, hogy mindene az enyém is. Hiszen egy fedél alatt élünk, miért kellene felcímkézni, hogy a kanapé az övé, a fotel meg az enyém? Minek?

(Egyébként nagyjából egyformán keresünk, mielőtt valaki azt hinné, hogy csak én járok jól ezzel...)

2016. máj. 17. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!