Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szívtelen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen szívtelen a párom, hogy megígérte, hogy jön a temetésre aztán mégsem?

Figyelt kérdés

Egy dédiszülőm halt meg, tudom sokak szerint távoli rokon és minek jönne, de megígérte majd aznap pár órával előtte lemondta, mert minek kellene jönnie, senkit nem ismerne stb...

Mivel nagyon sokat jelentene nekem ha jönne így nagyon megbántott.

Nah de èn is kísértem már el restelkedve lagzira hogy azt se tudtam kik hazasodnak és mi keresnivalóm lenne ott.

De számára elfogadott volt hogy ott legyek.

És ne válasszuk ketté hogy egy lagzi más lenne...

És ő is jönne velem ismeretlenül.

Vagy csak a jóban, mulatásban tehetünk áldozatot a másikért?

Ha szomorú esemény van oda már nem is kell menni?

Ez a jóban rosszban kapcsolat?


2016. máj. 4. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lagzi is és a temetés is nyűg.

Nem érzem jól magam ha mulatoznak körülöttem, és azt sem ha siránkoznak. Attól függetlenül mindég mindenhová el megyek tiszteletemet tenni, aztán 2-3 óránál tovább nem is maradok, valamikor ez 1-2 óra, attól függ.

Ha az én párom annak ellenére, hogy elhívom és megígéri, mégsem jön el, ott már komoly bajok lennének. Elgondolkodnék azon, hogy van e jövője ennek a kapcsolatnak. Azt megérteném, ha mondjuk beteg, dolgozik, vagy valami egyéb, de ez, hogy nincs kedve eljönni, meg senkit sem ismer, nem kifogás. Téged ismer, a szüleidet ismeri, ennyi elégnek kéne, hogy legyen.

2016. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van.
2016. máj. 4. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem azért kellene, hogy elmenjen, mert ő ott "hogy fogja magát érezni", hanem azért, mert a társad, a párod, és szükséged van a támogatására.

Mond meg neki nyugodtan, hogy a lőtéri kutyát nem érdekli az ő hangulata, és az sem számít, hogy kit ismer és kit nem - ha tényleg úgy gondolja, hogy "jóban, rosszban" akkor erőltesse már meg magát.

2016. máj. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Biztos, le leszek pontozva, de en voltam mar olyan temetesen, amin semmi keresnivalom nem volt, es leginkabb borzaszto kellemetlenul ereztem magam, mert a valodi csalad mellett allva nekem is reszvetet nyilvanitottak es tarsai, es emellett csak depresszivve tett sok idore. Ha szeretek valakit, akkor ennek feleslegesen nem teszem ki. A tamogatasarol ugyis tud biztositani, ha beszelget velem es segit feldolgozni. Ehhez nem kell ot kitenni semminek. A lagzi pedig igenis mas. Ott ihatsz, ehetsz, megismerheted a csaladot, nevethetsz es ha nem fordulsz be akkor igenis lehet belole egy jo buli ahol nem kell kellemetlenul erezni magadat. Egy temetes nagyon nem ez a kategoria. Ha segit feldolgozni es nem fordul el toled a gyaszban, az az igazi tamogatas, nem pedig ha ott alldogal melletted a sir folott.
2016. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 Én megértem a te álláspontodat is.

De!

Ezt előre meg lehet beszélni a pároddal, normálisan.

Nekem ebből a szövegből az jött le, hogy a fickó/lány bejelentette, hogy márpedig mégsincs kedvem, mert nem érdekel az egész.


Ha azt mondaná a párom, hogy beszéljük ezt meg, miért nem akarok jelen lenni, akkor teljesen oké. De hogy pár órával indulás előtt, kijelenti, hogy márpedig mégsem? Ez nem klappol nekem.

2016. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

A 4-5-tel értek egyet. Ha egyszer megígértem, akkor már elmegyek, ha szenvedek tőle akkor is. Mert a szavamat nem szegem meg.


De részemről az ilyen elvárásokat mérhetetlen önzőségnek tartom, és nem érdekel mit gondol a társadalom. Hat éves párkapcsolatban vagyok a barátommal, ha ne adj isten nagyszüleim temetésére kéne mennem, akikkel amúgy ő is jóban van, akkor se kötelezném rá, hogy márpedig ott KELL legyen. Ha úgy érzi, jöjjön el, ha nem, akkor nem. Szerintem - és tudom, hogy ezzel senki nem ért egyet, de nekem akkor is - a halottak meggyalázása, amikor ilyen hatalmas cécóval és halotti torral emlékeznek meg róluk, olyan személyeket elráncigálva, akik ott sem akarnak lenni...

2016. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy gondolok egy párkapcsolatra, hogy támogatjuk a másikat, mellette állunk a nehéz helyzetekben, és nem csak lélekben, hanem fizikailag is. Azért az nem ugyan az, hogy szóban biztosítjuk az együttérzésünkről, de álljon ott egyedül egy temetésen. Akár azt is mondhatnám, hogy amíg gyászol, amíg ilyen sírdogálós, addig nem találkozom vele, mert az engem deprimál, majd ha túl van a gyászon, akkor megint találkozhatunk...


Az meg külön rossz pont nálam, hogy megígéri, hogy elmegy, mert ez a legkényelmesebb, nincs fölös vita, kérés, magyarázkodás, majd az utolsó pillanatban lemondja, amikor már nem tehet semmit a másik. Ez egy klasszikus konfliktuskerülő hozzáállás. Felnőtt ember álljon ki a döntéseiért, még ha azok kellemetlenek is.

2016. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Végülis jön :) meggyőztem.

Köszönöm mindenkinek!

2016. máj. 4. 13:13
 9/9 anonim ***** válasza:
itt nem az a lényeg, h szeretem-e az ilyet, ki szereti a temetést?? odaállsz a párod mellé, neki se öröm ez, és átöleled, vigasztalod őt, nem lesz**od az egészet, ha beteg akkor megértem, de még munkából is elengedik az embert, ha temetésre megy! végül is kiállsz a párod mellett, úgy érzem ez a normális oda-vissza.
2016. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!