Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti koltoznétek?

Figyelt kérdés
Adódott egy lehetőségünk hogy párom nagymamája eladná nekünk a házat de ő is ott maradna élete végéig. A nénit annyira nem ismerem még. Párommal 10 hónapja vagyunk együtt. Munkahelyhez közel lenne. Ti mennétek? L/22
2016. ápr. 14. 13:19
1 2 3
 11/26 acelsziv ***** válasza:
90%
10 hónap után már közös ingatlan? Bátor vagy...
2016. ápr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%

Na de most álljon már meg a menet. Ha nagymama meg se halt még.. mégis kit kéne "kifizetni"?

Ha megveszed a házat valakitől, anyádtól, apádtól, ükanyádtól, akkor onnantól az a ház a tiétek. Senki másnak semmi köze hozzá.


Majd ha nagymama meghalt (éljen még sokáig egészségesen), akkor majd a gyerekeik megöröklik, eladják, vagy kivásárolják egymást, aztán ha a párod apja le akar róla mondani, akkor majd a pénzt amit kapott a fél házból nektek adja. Ennyi.


Az a másik, hogy 22 évesen 10 hónapos kapcsolatban biztos nem vennék közös ingatlant.

2016. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
57%

22 évesen szerintem még nagyon fiatal vagy ehhez, 10 hónap után egy ekkora felelősségbe belevágni.

Esetleg ha írnátok ügyvéd által egy szerződést, hogy aztán ha mégis úgy adódna, 5-6 év múlva ne üres pénztárcával szállj ki az egészből, talán még lehetne.

Mi is annak idején huszonévesen a párommal nem akartunk albérletet fizetni, hiszen a lakásunk törlesztőrészlete (ami a miénk lesz ugye....) ugyanannyi volt, mint egy albérlet ára.

Fizettük közösen 10 évig (20 évre vettünk fel kölcsönt), aztán szétmentünk.

De mégsem az volt, hogy 10 év után mehettem albérletbe egy albérletből, hanem pár millióval a zsebemben kereshettem új, saját otthont. Szóval ezeket is érdemes megfontolni, mert nem tudhatod, mit hoz a jövő és muszáj előre gondolkodni.

2016. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

Arrol elgondolkodnek hogy kivasaroljam a masik orokost, de a nagyi elethosszig tarto haszonelvezete az arban is figyelembe legyen veve, teljes arat nem fizetnek ki nyilvan.

Es csak akkor, ha a ti szulotok pedig a nevetekre iratna a haz raeso felet.

Mert ez azt jelentene kb hogy kevesebb mint felaron vehettek egy hazat, ami megfontolando.

De abba hogy teljes aron vegyem meg most a felet, a masik felere varjak hogy majd egyszer az enyem lesz, plusz meg koltozzunk ossze a haszonelvezovel, ebbe igy nem mennek bele.

2016. ápr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
74%
Max ha nagyon-nagyon kedvezményes ár lenne, és jófej az öreglány.
2016. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Párom anyukája szerint aranyos és örül hogy gondoskodhatna rólunk és legalább nem lenne egyedül.
2016. ápr. 14. 14:16
 17/26 anonim ***** válasza:
83%

Kizárt! Bekellene azt is jelenteni mikor hova mentek, gyerekként lennètek kezelve...

Ha nagyon hajlasz arra, hogy együtt lakjatok elôször néhàny hónapot lakjatok együtt. Utána majd látod mennyire megy. De én úgy látom esélytelen konfliktus nélkül megúszni.

2016. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

"Örül, hogy gondoskodhatna rólunk" Hajjajj..

Gyakran kell látogatni, ennyi. Biztos, hogy nem költöznék hozzá.


De most komolyan 22 éves fejjel, 10 hónap után akarsz közös ingatlant venni? Két lábbal kell állni a földön..

A párommal szilárd a kapcsolatunk, most veszünk lakást. 2 év együtt élés után 25-28 éves fejjel. Szerződés pedig mindenképp lesz! Nem szeretnénk, hogy szétmenjünk, de sose lehet tudni. 10 hónap után biztos nem vállaltam volna vele ezt és nem azért, mert nem voltam biztos magunkban.

2016. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal az a ház a párod apukájának, vagy anyukájának az öröksége lesz. Szóval milyen alapon akar a néni pénzt húzni belőle? "


Talán mert az ő tulajdona, és annak adja el, akinek akarja.

2016. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
60%
"örül hogy gondoskodhatna rólunk és legalább nem lenne egyedül" -- ajjaj!!! Gondoskodni rólatok? Ez tudod mit jelent ám, Egy nyugodt percetek nem lesz, mindig rajtatok fog lógni, akárki akárhogy tagadja ezt előre. Ez így lesz! és te leszel a legfőbb beszélgetőpartnere! Készülj, hogy nem lesz egy könnyű menet az öreglány mindenbe bele fog szólni..Közösen fogjátok vezetni a háztartást? jönnek majd ám a jó tanácsok csőstül. Sok sok kitartást kívánok!! Szerintem el fogsz költözni nagyon hamar.
2016. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!