Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyetemista/diplomás pasik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyetemista/diplomás pasik miért ilyen nagyképűek?

Figyelt kérdés

Persze ez általánosítás,nyilván mind olyan.Egyetemista lány vagyok,nagyon értelmesnek tartanak a környezetemben,több nyelven is beszélek stb.De ennek ellenére eddig sosem jöttem össze egyetemista pasival.Hogy miért?Mert már az első randin kiidegelnek az okoskodó stílusukkal(holott én is egyetemre járok),sznobok,beképzeltek...


Ti is ezt tapasztaljátok? :D

20L



2016. ápr. 1. 11:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*nyilván nem mind olyan
2016. ápr. 1. 11:04
 2/14 VirágésBence ***** válasza:
30%
Ez fura. Én is egyetemista vagyok, de a csoportunkban max 4 ember van, aki folyamatosan nagyon okos és a lányok is tök normálisak. Az a baj, hogy Magyarországon az egyetemek nagyon drágák, a diákok nagy része apuci pénzén tengeti csodás életét, az egyetemek előtt a BMWnek támaszkodva csajozgatnak, nagy az arcuk, de igazából semmit nem tettek le az asztalra.
2016. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Valóban nem lehet általánosítani, mert az én környezetemben az egyetemista fiúk kedvesek, értelmesek, segítőkészek, ritka aki ennek ellenkezője.
2016. ápr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Az egyetemista csajoktól nekem is kivan... Még a diplomásoktól is. Egy egyszerű csajt szeretnék, egyszerű foglalkozással. Most mégis egy jogász csajjal ismerkedek:)
2016. ápr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Majd kinövik. Van egy ilyen korszak, amikor azt hiszik valami fontosak. Sokan elkezdenek ingbe járni, vagy zakóban ilyesmik. Felvesznek egy pózt és fürdenek ennek az élvezetében. Aztán majd rájönnek, hogy bohócság. De ez ilyen. kicsit beleszédülnek.
2016. ápr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem kell túlgondolni a dolgot. Azért ilyenek, mert Magyarországon jelenleg is rengeteg olyan embert tudnék mondani, akiknek még érettségije sincs, és sok-sok olyat is, aki otthon ígéretet tett, hogy diplomát fog szerezni, holott már az 1. félévbe, amikor meglátta a főiskolai/egyetemi követelményszintet, úgy volt vele, hogy pár évig még ráér kétségbe esni... azaz 4-5-6 év bukdácsolás után bedobja a törölközőt és regisztrál álláskeresőként, mint "érettségizett", vagy "abszolutóriumot szerzett", de így is csak érettségije van. :(


Szóval aki valóban diplomás, annak van is miért, HÁT még ha a szülei is ilyenek voltak, hogy lassan már magukkal se állnának szóba akkora az arcuk. :

2016. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az én párom diplomás, és most tanul rovább mesterképpzésen. Ö is szokott néha okoskodni, de tudom kezelni. Általában humorral kezelem a dolgot, sokszor már az első mondata után látja, hogy forgatom a szemem, olyankor egyből védekezik, hogy de ez nem okoskodás, én mosolygok, hogy de bizony az, és a vége egy gyerekes "verekedés" csikizéssel meg hasonlókkal. Ha nagyon idegesít, mert a munkámba akar beleszólni alaptalanul, akkor kizavarom. Olyankor észhez tér és másról beszélgetünk. Nála ez azért van, mert folyton azt hiszi teljesítenie, bizonyítania kell (verseny szinten sportolt annak idején, családjában pedig csak ő diplomás és nagyon szeretne kitörni az egyszerű munkás életből, amit megértek). Emiatt szoktam apróságokért megdicsérni, hogy ne elnyomva érezze magát, hanem tudja, hogy értékelem. Ezeknek köszönhetően már nem okoskodik annyit, mint eleinte, nem akar meggyőzni arról, hogy milyen intellektus, csak önmagát adja, boldoggá tesz.

Ugyanakkor volt olyan egyetemista párom, akinek semmi önbizalma nem volt, kifejezetten hülyének érezte magát, szenvedett... Az se volt jó.

Édesapám pedig egyszerű munkás ember, ő mindenben okoskodik itthon, sokszor mond butaságokat és ragaszkodik hozzájuk.

Szóval szerintem nem lehet általánosítani, és az ilyen viselkedés sok esetben védekezés, kompenzálás, amit egy normális pár mellett, odafigyeléssel le tudnak vetkőzni és kiderül milyenek is ők valójában.

Sznobokkol, beképzeltekkel nem igazán találkoztam, szerencsére ebben a szakmában (vegyész) nem sok ilyen van.

2016. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Most akkor én meg jövök azzal, hogy az egyetemista csajoknak miért olyan nagy az arcuk?

Egyébként nem a nemekkel van a legfőbb baj, hanem sok egyetemista alapból felsőbbrendűnek hiszi magát, mert azt hiszi, hogy mondjuk jól megy neki a matek, vagy könnyen megjegyez dolgokat, jó a memóriája, és akkor már csak az övé a világ. Egyetemen belekerül egy olyan környezetbe, ahol azt sugallják neki, hogy körülötte mindenki hülye, csak a diplomások érnek valamit... Tapasztalat.

2016. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Férfias szakmát választottam, az egyetemen a hallgatók 5%-a volt lány, a munkahelyemen szintén ez az arány van. A csoportomban pedig én vagyok egyedüli nő.

Mindezt azért írom le, mert mindig is férfiak vettek körül, láthattam ezt azt.


Nos amiről te beszélsz azt én annyira elenyésző százalékban láttam csak, hogy amikor a régi egyetemista, illetve munkahelyi körről beszélek, akkor eszembe sem jut ez. Egyáltalán nem volt jellemző ez.

2016. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok, mégsem képzelek magamról sokat. Normális vagyok a lányokkal, akik közelednek felém, nem okoskodom. Minek is tenném? Attól nekem nem lesz jobb.
2016. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!