Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy kapcsolat két hasonló ember között lehet jobb vagy inkább legyenek egymás ellentétei?
Pl. két kevésbé beszédes ember alkot egy párt vagy az egyik legyen beszédesebb?
Stb.
Most tekintsünk el a külsőségektől.
Azt mondják ugye, hogy az ellentétek vonzzák egymást...
Több kapcsolatom is volt már, de azt kell, hogy mondjam, hogy minél több volt a közös érdeklődés akár szórakozás, utazás, sport filmek zene akármi, ahogy elképzeljük a jövőt, annál JOBB volt!
de csak 1 ilyen kapcsolaotm volt, a többiben kevés volt a közös és nem is volt túl jó.
Egymás ellentétei semmiképpen ne legyenek. Inkább az a jó, ha kiegészítik egymást. Tapasztalataim szerint az a legjobb, ha van mondjuk 70-80%-nyi hasonlóság (értékrendben, gondolkodásban, életmódban, intellektusban, érdeklődésben), ami nem teljes azonosságot jelent, mert olyan nincs! De mondjuk egy pacifista tuti nem fog kijönni egy agresszorral, egy otthonülő egy pörgős emberrel.
A maradék eltérést lehet toleranciával és csiszolódással kezelni, de sok látszólag ellentétes tulajdonság jól kiegészíti egymást, és ha így viszonyulnak hozzá, akkor abból egy nagyon jó kapcsolat lehet.
Nekem eddig általában olyan kapcsolataim voltak, ahol különböztem a páromtól. A vége mindig az lett, hogy megcsaltak.
Ez alapján én arra jöttem rá, hogy a legjobb, ha minél nagyobb mértékben hasonlítotok egymásra. Persze a másik véglet sem a legjobb, de több legyen az egyezés, mint a különbség.
Igen nagyjából ahogy 4-es mondja, jobb ha több a közös mint a több ellentét.
80-20%
Nálam is jobban működött a kapcsolat ha több volt a közös, főleg a közös célok azok amik fontosak , hogy egyezzenek.
Bizonyos dolgokban nagyon fontosak a hasonlóságok, más dolgokban meg az a jobb, ha vannak különbségek.
Pl. a családdal kapcsolatos tervek fontos, hogy hasonlók legyenek, házasság vagy élettársi kapcsolat, legyen gyerek vagy ne legyen gyerek... A szabadidővel kapcsolatos hasonló gondolkodásmód közös programok szervezésében előny. Pl. van, aki utálja a tömeget, más meg utál állandóan otthon ülni.
A különbségeknél az fontos szempont, hogy egymással ne legyenek kibékíthetetlenek, kifejezetten előny, ha ezekben meg kiegészítik egymást, mert ez meg abban segít, hogy pl. a teendőket meg tudják osztani, egyikük se legyen aránytalanul leterhelt, illetve segíteni tudják egymást olyan dolgokban, amiket valamelyikük jobban tud.
A beszédnél én az arany középút híve vagyok, a kommunikáció nagyon fontos, amíg van párbeszéd, és ez oda-vissza megy. Ha valamelyikük túl csendes vagy annyit beszél, hogy mások már mellette nem jutnak szóhoz, az a kapcsolat rovására mehet hosszú távon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!