Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék segíteni barátnőmö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnék segíteni barátnőmön? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondogatja,hogy el akar tűnni a lakhelyéről és egy nagy városban akar egyedül élni és szerencsét próbálni. Minden téren problémái vannak (család, barátok, iskola).Csak én maradtam neki úgy magába fordult. Néha vannak düh kitörései aztán meg rájön a sírógörcs.Már rég elment volna ha szülei anyagilag támogatják, még hétvégére is alig kap pénzt pedig jól élnek anyagilag. Miért nem látják a szülei hogy nem jó neki? A lelki támogatáson kívül,hogy tudnék még segíteni neki? Ő a legjobb barátnőm bármikor, bármiben számíthattam rá és most ebben a nehéz helyzetben(is)szeretném mindezt viszonozni neki. Ti mit tennétek az én helyemben?
2010. márc. 2. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Megkérném ,hogy aludjon nálam pár napig amíg a szülei észbe kapnak ,hogy annyira kivan a lányuk ,hogy szabadulni kellett otthonról.

Nem tudom mit tennék a helyedben ,de semmiképp nem adnám fel.

2010. márc. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
az én barátnőm is ugyan ebben a cipőben jár.csak én nem fordultam be,nem sírok,nem dühöngök.előre nézek,és ha akarok valamit azt megvalósítom.nem tudom hány évesek vagytok,de ha elég idősek akkor van kiút a barátnőd számára...és az te vagy.ha el akar menni,segíts neki...de még egyszer mondom,csak akkor ha elég idősek vagytok,hogy ellásátok magatokat.nem akarok itt én lenni a rossz példa meg miegymás,aki rosszba viszi a fiatalságot,de ha a barátnődnek konkrét terve van,hogy mivel tudná megoldani a gondját...segíts neki!!! nekem segít a barátnőm,elfogadja a döntéseim,és együtt mindig megoldunk mindent,mert hát a pasiainkra szinte sosem számíthatunk.sok szerencsét nektek.
2010. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Menekülj a labilis nőktől, oké ha szomorú, de dühkitörés, sírógörcsök? Ááá, macerás... Csak megszivod vele, előre szólok. A családját nem tudja megválasztani, de ha barátokkal és a sulival is gond van, akkor magától kéne szakemerhez fordulnia, nem téged csesztetni...
2010. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jár kineziológushoz, amit szintén a segítségemmel intézett, mert még azt se látták a szülei,hogy szüksége van szakemberre! Nem hagyhatom egyedül, ő is mindig kitartott mellettem és nagyon szeretem. Együtt nőttünk fel, szinte minden élményem vele közös és soha egyetlen egyszer sem vesztünk össze! Azért köszönöm az eddigi segítségeket! Felhívtam, h jöjjön át nyugodtan hosszabb időre is ha szeretné...gondolkozás nélkül mondta h jön!
2010. márc. 2. 14:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Támogasd őt anyagilag is...és legyél mindig mellette,amikor csak szüksége van rád. És ha a szülei ennyire nehéz felfogásúak,akkor ülj le te az ő szuleivel beszélgetni róla. Ne hagyd,hogy ez mgé jobban eldurvuljon,inkább akadályozd meg,hogy tovább folytatódjon ez a viselkedés. S ne hallgass a többiekre,hogy hagyd ott,meg minden...mert Bajtársat nem hagyunk hátra...és ő most elég nagyon depresszióban van,ne ahgyd,hogy tovább folytatódjon nála...lépj közbe,és légy te a megmentő...szorítok,hogy sikerüljön.
2010. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj,nagyon irigylem tőled,hogy ennyire jólelkű vagy..azt hiszem,én nem biztos,hogy erre képes lennék már...

Bajban ismerszik meg h ki is az igaz barát.Te az vagy!Példaértékű a gondolkodásod:-)

Csak bíztatni tudlak én is,hogy valahogy segíts neki,például lehetne sikerélménye-ja még iskolába jár-akkor akár diákmunkával némi kis pluszpénzhez juthatna!Talán ezt a szülei is jó cselekedetként fognák fel,szóval támogasd,kérdezd meg lenne-e kedve dolgozni kicsit!Hátha ügyes lenne!És bíztasd,hogy legyen erős,és próbáljon kicsit jobban tanulni,hiszen magának tanul,nem pedig a szüleinek.És ha jól tanul,akkor könnyebben kap majd iskola elvégzése után munkát is,ami a jobb élethez segíti majd!és a függetlenséghez is persze.

23N

2010. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A szülők csak nem törődnek vele vagy verbálisan/fizikailag bántják is? Isznak a szülők? Az elhanyagolástól sokkal rosszabb ha bántják is... Ha ez a helyzet, akkor 18 év alatt fordulhattok a gyermekvédelmisekhez.



Az anyagi támogatás nem minden. Én például soha életemben nem kaptam zsebpénzt. Ruhára és bulizásra mindig magamnak kerestem a pénzt. Most az egyetemen, hogy koleszos vagyok is csak annyit adnak, hogy ne haljak éhen (kb. napi 300 ft), a többit én keresem meg, plusz az ösztöndíjak. De ezt én nem úgy élem meg, hogy nem szeretnek, csak nem kényeztetnek el.


Ha egy kis faluban nőtt fel, teljesen normális, hogy szeretne városban élni. Ebbe fejestugrani viszont nagyon nehéz. Ezt a döntést csak felnőtt fejjel ajánlanám. Az albérlet költséges, adók, számlák, a válság miatt nincs munka vagy ha van, az sokszor megalázó és lélekölő de seperc alat kirúgank ha nem tetszik nekik valami. Egy városban minden drágább, a napi közlekedés, az étel... Többször van reggel-dálben este is vajaskenyér mint hétvégén bulizás. És itt az embernek magának kell helytállni, amellett hogy kb. 30 éves koráiga tanul, mert kb. addigra lesz olyan képesítése amivel normális munkát kap.


Mint jóbarát ne engedd neki hogy az illúziói vezessék, ne hagyja ott a sulit mert a saját életét teszi tönkre. Segíts neki az iskolai problémákat rendezni, tanuljatok együtt. Ez most stréberül hangzik, de ha most jó alapokat szerez az 3-4 év múlva havi 10 000 forintokat fog jelenteni egy esetleges egyetemen vagy fősulin.

Keressetek együtt diákmunkát. Készülj fel, jó esélyel ótvar lesz az egész, de legalább megtanuljátok hogy hogyan kell egy munkahelyen viselkedni ahhoz, hogy megtartsd az állásod. Plusz lesz a barátnődnek saját pénze, és nem kell lelkiismeretfurdalást éreznie mert a te pénzedből él.

Sportoljatok valamit. A fizikai aktivitástól rendbejön az ember lelki egyensúlya. Nem véletlen, hogy ritka a depressziós sportember. Ha nem is oldódnak meg a problémák, de legalább megtanulja őket elviselni.


Sok sikert.

2010. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
33%
szerintem feküdj le vele és akkor máris ott akar maradni
2010. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hülye válaszolók! a kérdező is lány! (vagy nem?)
2010. jún. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek mi köze van a szerelem, szex témaköréhez???
2010. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!