Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szarkazmust és a cinizmust...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szarkazmust és a cinizmust miért nem értékeli senki?

Figyelt kérdés

Szinte minden csaj, lány, nő hölgy, asszony amikor ismerkedik, vagy legalábbis próbál, kiköti, hogy az aktuális Don Juan-ja legyen vicces és legyen jó humora. Én hellyel-közzel igyekszek ennek megfelelni, de akárhányszor a humor kerül terítékre és én megvillantom magam, a másik fél reakciója nagyjából ez:

[link]

Ha valamire teszek valami szarkasztikus megjegyzést, akkor azt jobbára vagy nem értik, vagy ha igen, akkor jön a több tonnányi felháborodás, amit egy billenőplatós IFA ügyességével borítanak az arcomba és onnantól kezdve jön a fagyott légkör. Egyszer egy ebédnek alig nevezhető étkezés közben a hölgy elismerően beszélt a menüről, méltatta a szakácsot, már-már szentként emlegette, amiért ilyen remek kaját rittyentett össze, mire én megjegyeztem, hogy "most ettük meg egy nigériai család egyhavi élelmét", erre természetesen jött a shitstorm, hogy mekkora bunkó ártány vagyok és, hogy remélhetőleg egyszer megtapasztalom az említett harmadik világbéli ország lakóinak helyzetét és onnantól kezdve majd visszaveszek az arcomból. Akárhányszor teszek egy ehhez hasonló megjegyzést valamire, vagy valakire máris jön a felháborodás, holott én ezekkel senkit nem akarok megbántani, sőt engem egyáltalán nem zavar, ha egy ilyen megszólalásnak a célpontja én vagyok.


2015. ápr. 17. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A fekete humor olyan, mint a láb...

Valakinek nincs.

2015. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 RRR ***** válasza:
mert érteni kéne az áttéteket............
2015. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Humortalan nőkkel hozott össze a sors vagy tényleg veled van a baj. Lesz majd, aki értékeli a szarkazmusod, cinizmusod. Keress tovább:) Szerencsére rengeteg féle, fajta ember van. Van aki pl. még engem is el tud viselni:) Ez néha számomra is meglepő.
2015. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 savanyújóska ***** válasza:
Nem tetszik nekik, ez van. Viszont tudsz rajta segíteni, hogy ha a hölgy teljesen belelkesülve beszél az aktuális menüről, akkor nem biztos, hogy diplomatikus megjegyezni, hogy ebből akár egy jót is ehettetek volna... Mert egy dolog, hogy téged nem zavar, viszont ha mindenki mást igen, akkor néha hallgatni arany...
2015. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Borosta2 ***** válasza:
azt hittem ilyen is csak velem fordulhat elő, de ezek szerint nem. én hozzászoktam. nem lettem egy barátkozós típus mondhatni kevesebb embert ismerek mint ahágy albínó négert láttam.
2015. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én lány vagyok, és nekem is szarkasztikus humorom van. Én már megszoktam, hogy az emberek háromnegyede (nők-férfiak egyaránt) nem érti a humoromat. :D Szerintem tedd ezt te is, ezzel mást nem tudsz kezdeni.

Egyébként nekem valóban számít a humor, a mostani kiszemeltemnek hozzám hasonló humora van, és ezt kedvelem benne a legjobban, mivel még egy sráccal sem röhögtem annyit, mint vele (ez is mutatja, mennyire kevesen értik a szarkazmust).

2015. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Te csak hiszed, hogy senki nem értékeli. Viszont az is egy szociális képesség, hogy felismerd, kivel milyen humor "megengedett", vagyis mire vevő a másik fél. Az irónia, a szarkazmus bántó is lehet, amit nem mindenki visel jól, főleg ha nem érti, nem érzi, hogy poénkodni akarsz, és ha valakit nem ismerek, akkor nem köszörülöm rajta a nyelvemet. Barátaimnak simán lököm az ilyen típusú vicceket, mert ők már értik, hozzászoktak, tudják, hogy nem bántásból mondok dolgokat.

Mondjuk én alapból nem szoktam felvenni az ilyet, anyukámon eddződtem, aki magas fokon űzi ezt a mesterséget, kiskoromban még én is elszonytolodtam rajta, de mára érzem a különbséget a komoly beszéd és a irónia között.

Tanács: enyhébb poénokkal kísérletezz, és fokozatosan mutass egyre többet a teljes humor-táradból.

2015. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyjából tudom, hogy kinek és hol van a tyúkszeme és igyekszem nem rálépni, de ettől függetlenül a reakciók általában a "nem érti" vagy "érti, de felháborodik" kategóriákba esnek. Amikor arról beszélek, hogy kerülöm a tyúkszemet, akkor nem csak olyan nagy vonalakban értem, hogy nem megyek oda egy frissen elvetélt nőhöz és vágok a fejéhez "eltévedt a gólya" típusú vicceket, mert egyrészt nekem is vannak határaim, másrészt sose vagyok közönséges, mert az olyasmi az ízlésemnek, mint Gordon Ramsey-nek a konzerv chilis bab. Én úgy vagyok vele, hogy inkább nem nevettetek meg valakit egy altest, szakmunkás poénnal, inkább legyen kínos csönd, amíg meg nem találom, hogy mi lenne ínyére, ami azért egy nüansznyit kulturáltabb. Meglepő módon az általam megkörnyékezett nők (ami azért már lassan alulról veri az ötvenet) inkább vevők a fent említett altesti dologra, pedig nem azok a tenyeres-talpas falusi tejeslányok, hanem jobbára hozzám hasonló főiskolások.
2015. ápr. 17. 20:26
 9/13 anonim ***** válasza:
lehet, hogy egyszerűen csak nem vagy vicces ..?
2015. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A férfi ismerőseim valahogy mindig nevetnek, de nem azt a szimpátia nevetést hallatják, amikor azért röhögsz, hogy a szánalmas görcs, aki épp mondott valamit ne érezze rosszul magát.
2015. ápr. 17. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!