Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ősidők óta a férfiak, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ősidők óta a férfiak, az emberiség egyik szenvedésének oka a férfi-nő kapcsolat. Meddig tart ez még így?

Figyelt kérdés

Ősidők óta a férfiak, az emberiség egyik szenvedésének oka a férfi-nő kapcsolat. Mindig küzdeni kellett valakiért, hogy lehessen családot alapítani, hogy lehessen utód, azért, hogy a természet akarata szerint az

élet folytatódjon. Az lehet egy másik kérdés, hogy a természet nem kívánta volna azon az áron, de nem is gondolhatott erre, amely áron manapság a férfiaknak ezt kiviteleznie kell, avagy abszurd követelmények vannak feléjük támasztava, hogy ajándékként szüljön neki egy nő egy csecsemőt. De csak akkor szül, ha van pénz, kocsi, villa ... de ezt már mindenki tudja.

Ezt már sokan látják, hogy ez a fajta hagyományos párkapcsolati modell nem működik. Nem lehetne a szaporodást függetleníteni az anyagi elvárásoktól és megfelelésektől?

Nem lehetne függetleníteni a párkapcsolattól?

Törvényesen lehetne szabályozni, hogy kinek mi a feladata és tegye is meg!

Vagyis mindenki a biológiai-nemi identitása szerint cselekedjen, összepárosítás alapján, és amikor kell nemzzen ill. szüljön. Nem kell hozzá kocsi, pénz, villa!



2014. márc. 5. 00:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Egyébként kedves Miquel, ha nem így volna, vagyis nem volna feladatunk a korrekció, de itt pontosítok, vagyis rekorrekció az amiről beszélhetünk, akkor minek kaptuk az értelmet, a szabadakaratot?


Szerintem azért, hogyha egyesek értelmük helytelen használata következtében, mindegy, hogy ez véletlenszerű vagy akaratlagos természetellenes módon kezdjenek viselkedni, amivel a természeti rendszerek megbontásához, felbontásához járulnak hozzá, mely az egészség számára, amely a természet alapállapota káros, romboló.

Nem is beszélve az erkölcsi "mi a jó és mi a kerülendő, helytelen" ellentétpárról, mely kérdés minden erkölcsfilozófiai-rendszer allapiléreként tartott számon.


De nem hanyagolható el a társadalmi visszahatás, amiért is az ilyen természetileg excentrikus viselkedési forma-megnyilvánulások undort, megvetést, kiközösítést, kizárást (melyek a természer excentrikus voltának, alaplétének teljesen normális reakciója, szinte matematikai reakciói), váltanak ki a természet természetesen funkcionáló, természetesen tudatos és természetesen szabadakaratlagos hétköznapi egyéneiből, dev inkább egyedeiből.


És mielőtt még bárki belekapaszkodna a "kiközösítés, kirekesztés, kizárás" szavakba, akkor a kérdésére előre válaszolok, vagyis a kizárás, a kirekesztés, elhatárolás megelőzhető, kialakulása megakadályozható úgy, hogyha a tántorgó egyént vissza centralizáljuk, teljes szabadakaratából, a természet teljesen egyenes spirális vágányára.

2014. márc. 5. 18:08
 12/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne terelj ! :D

Nem az a kérdés, amit írsz:

"Na de addig is hogyan alkalmazkodjunk? "

Hanem, hogy TE hogy alkalmazkodj!


Sz*r ez a világ, talán amit említesz még a kisebb problémák közül vannak, de nem azért ilyen, mert nem voltak logikus elgondolások valami másról.

2014. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Marha egyszerűen alkalmazkodom. Tökéletes magányban vagyok a városi rengetegben, úgy, hogy el tudok mélyedni az engem érdeklő dolgokban, teljesen, vagy legalábbis jórészben elkülönülve a károsan ható dolgoktól.

Sajnos ezt 100%-osan nem tudom megtenni, de ez az állapot viszonylag könnyen fenntartható addig, amíg nem lesz teljesen önlétező létforma (önműködő állapot).

2014. márc. 5. 19:00
 14/19 anonim ***** válasza:
Jó, jó: de ez nem alkalmazkodás, - ez elzárkózás.
2014. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen, az is lehet, amit mondasz. De szerintem azt is nézni kell, hogy mik a mozgatórugói annak, aki elzárkózik, ahogy írtad.


Ha azért zárkózom el, mert félek, akkor nagyobbá válhat a félelem, bennem. Persze, ha az miatt a félelem miatt zárkózom el, amelynek oka az, hogy a világ bemocskol, rosszabbá tesz, akkor az valamilyen mértékben hasznos, mivel minden negatív hatását a világnak nem tudjuk kiküszöbölni.


De mi van akkor, ha ki akarok lépni ebből a létből? Mármint a koszos, szemetes, füstös társadalmunkból? Bármennyire is látják egyesek az életet csodálatosnak, mert Ibizára, Egyiptomba, Afrikába mehetnek kirándulni amelynek az is lehet az oka, hogy itthoni környezetük nem éppen tetszik nekik, attól még a városok utcái tele vannak kutyas.....l, mint ahogy a napilapok meg rémhírekkel. Előbb-utóbb ők is csődbe jutnak és nem tudnak csak maximum a szomszéd faluba, városba átbiciklizni.

Amikor ráébredünk mindezeknek az e világi dolgaink hasztalanságára, akkor elkezdjük megkeresni a kiutat. Amikor megtalálod ezt a csapást, akkor arra törekszel, hogy függetleníthesd magad ettől a szennyes világtól, hogy következőre koncentrálhass.


Tehát az elzárkózás az alapfeltétele az új lét felé nyitásnak.

2014. márc. 5. 21:15
 16/19 anonim ***** válasza:
Tudod, kérdező, nem kell ahhoz Ibizára menni, hogy csodálatosnak lássuk az életet. Én az utóbbi 25 évben pl sehol sem voltam. De hidd el, az élet valóban csodálatos, csak ki kell tudni sajtolni belőle, amit nekünk tartogat. Ki kell használni, mert különben az használ ki téged. Bízhatsz egy elkövetkező másik, szebb életben, de jobb, ha ezt használod ki maximálisan.
2014. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ezt csak olyan szempontból használom ki, hogy a következő jobb legyen.
2014. márc. 8. 13:14
 18/19 anonim ***** válasza:
Te tudod. Én szóltam...
2014. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köoszönöm a tanítást.


Viszont te rosszul értelmezed a dolgokat.


"..mit tartogat számomra..."


Mit tartogat minekünk ? vag Mit bányászhatok ki belőle másoknak, hogy nekik jobb legyen? c. megközelítés jobb.


De te tudod. Én csak szólok.

2014. márc. 8. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!