Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet baj belőle ha pigment...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet baj belőle ha pigment hiányom van? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy kis pigmenthiány a péniszemen :S ebből lehet bármilyen gond ?
2009. dec. 5. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de ezt doki tudja jobban megállapítani. Sajnos ez a pigment hiányos betegség nem gyógyítható.
2009. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A vitiligo nem gyógyítható jelenleg. A rosszabb hogy folyamatosan terjed, egyre nagyobb felületen fog látszani.Nekem is van tudom miről beszélek, de nem tragédia!
2009. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert elvileg lehet kapni drogériákban ilyen festéket de azzal mire megyek :S és tökre zavaró :S
2009. dec. 5. 10:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Felejtsd el xarra sem valók! Meg ha befested akkor nincs is?? Szerintem fogadd el ilyennek magad, én is ezt tettem!
2009. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bőr színének (pigmentjének) elvesztése, hiánya többféle betegség illetve ok miatt is bekövetkezhet: gombás fertőzés, sérülés, albinizmus, vitiligo, stb.



MI A VITILIGO?


A bőr festékhiányával járó betegség. Nem fertőző. Genetikai háttere igazolt.


A vitiligo pontos oka egyelőre ismeretlen. Csak feltételezések vannak ezzel kapcsolatban.


A vitiligo jelenleg nem gyógyítható.


Kezelési módszerek léteznek, melyek esetleg segíthetnek csökkenteni vagy megszüntetni a pigmenthiányt.


Egyes esetekben semmilyen kezelési módszer nem javít a beteg állapotán.


A vitiligo világszerte a lakosság körülbelül 1-2 %-át érinti.



A betegség orvosi és nemzetközileg használt megnevezése vitiligo.


Magyarul (szerzett) pigmenthiánynak, foltos festékhiánynak vagy bőrfestékhiánynak nevezhetjük.


Német nyelvterületen „fehérfolt-betegség” (Weißfleckenkrankheit) néven is ismert.



A vitiligo során a bőr foltokban veszíti el eredeti barnaságát, s ezeken a helyeken teljesen pigmentmentes, fehérnek tűnő bőr marad. E fehér foltok bármely életkorban jelentkezhetnek, sőt előfordul, hogy valaki ilyen foltokkal születik.



A foltok növekedése, stabilitása:


A foltok egyes esetekben állandó méretűek maradnak. De többnyire lassú növekedést mutatnak, ami néha évekre vagy véglegesen megáll, néha rohamossá válik. Ritka esetben a teljes testfelületen szétterjed és teljes pigmentvesztést okoz.



A foltok a test bármely pontján megjelenhetnek, de leggyakrabban kezeken, végbél- és nemiszerv környéken, arcon keletkeznek először. A legtöbb esetben a foltok elhelyezkedése a test két oldalán nagyjából szimmetrikus. Nem ritka eset, hogy a pigmenthiányos foltban a szőrzet is elveszti színét.



Magyarországon kb. 100-200 000 vitiligos beteg van. Közöttük sok a gyermek.



A vitiligo nem fertőző betegség!


A kívülállók a riasztó foltok és az ismerethiány miatt gyakran gondolják azt, hogy a vitiligo fertőző betegség, és ennek megfelelően reagálnak. Ez rendkívül megnehezíti a vitiligos betegek életét, mindennapjait. Különösen a gyermekeknek és a tinédzsereknek jelenthet nagy lelki terhet ez a betegség. A betegség pszichésen kihat a szülőkre, hozzátartozókra is.



A vitiligo gyakran családi halmozódást mutat. Számos eset ismert amikor családon belül, vérrokonok körében többen is érintettek a betegsében, ez pedig nyilvánvalóan arra utal, hogy a vitiligora való hajlam bizonyos fokig örökölhető.



A vitiligoban szenvedő emberek nagy része jó általános egészségi állapotnak örvend, ám maga a betegség - ártalmatlansága ellenére - másodlagos veszélyeket rejt (gyors leégés a napon, amely akár még bőrrák kialakulásához is vezethet), a hétköznapokban pedig nem csekély lelki terhet jelent a foltok elviselése. A foltok gyakran rendkívül elcsúfítják az érintetteket, s ez esetenként nagyon megnehezíti személyes kapcsolatok kialakítását, az álláskeresést, társkeresést, a közösségekbe való beilleszkedést, a mindennapi életet.



A vitiligot társbetegségek is kísérhetik. Pl.: pajzsmirigy betegség, savhiányos gastritis, Diabetes mellitus (cukorbetegség), Addison-kór (idült, elsődleges mellékvesekéreg-elégtelenség), Anémia pernicióza (vészes vérszegénység), stb.


Vitiligonál a bőrgyógyász illetve a szakorvosok feladata az esetleges társbetegségek, gócok, hiányállapotok felderítése és kezelése.



A vitiligo semmi esetre sem tekinthető egyszerű kozmetikai problémának, ez egy valódi megbetegedés - annak ellenére, hogy bőrgyógyászok jelentős hányada szépséghibának tekinti.



Igen ritka esetben a vitiligo spontán "gyógyul" (tünetmentessé válik), anélkül, hogy a beteg bármit tett, vagy életvezetésén bármit változtatott volna ennek érdekében.

2009. dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mindent megtalálni!

2009. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok, vitiligós (orvos állapította meg) foltom van "ott". A páromat nem zavarja. Amúgy a foltok terjedésének megállításában segít a helye stáplálkozás, stressz kerülése (nekem bejött).
2009. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!