Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz érvényesülni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz érvényesülni manapság a lányoknak?

Figyelt kérdés
Igazából a véleményetekre lennék kíváncsi mert kicsit el vagyok keseredve. A bátyámnak és a páromnak eléggé bejött az élet, legalábbis most így tűnik hiszem mindketten 22-25 körül vannak és már vezető pozícióban. Én jelenleg fősulin tanulok Szolnok megyében. Mivel nem voltam kitűnő tanuló csak átlag 4-es ezért fizetős suliba járok. Nincs jogsim, autóm és semmi extra. A probléma az hogy hiába szeretnék fejlődni vagy előrelépni egyszerűen nincs munka a lányoknak (fiúknak se sok). Úgy érzem hátrányban vagyok a nagyvárosi lányokhoz, és a korosztályombeliekhez képest hiszen eddig csak gyárban tudtam diákmunkát vállalni, de azt is csak állandó ingázással. Ti hogy vagytok ezzel? Ráérek még tapasztalatot szerezni? Itt elsősorban nem a pestiekre és nagyvárosiak véleményére vagyok kíváncsi, hiszen nekik azért elég sok lehetőségük van diákmunkákban is válogatni. (de persze ők is írhatnak :) ) 21éves leszek egyébként.
2013. nov. 12. 15:18
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

miért nem kellene, hoyg ezzel járjon? Egy idális világban, ahol minden szép és jó, valóban nem ezzel jár.

De a valóságban a munkaadó tervez, és a szülés előtt álló nőkkel mint kockázattal számol. Ez kapitalizmusban érthető, egyet én sem értek vele. Vajon melyik fog győzni?


-Ennek az az oka, hogy nincs munkahely védelem, a cégem max 6 hónapig kötelesek visszavenni a gyesről visszatérő kismamát. Aki mellesleg ugyan úgy el tudja látni a feladatát, mint bármelyik nem szülő nő.


Valóban, nyugaton nem ez a helyzet, ott lehet mosogatni is (az más kérdés, hogy jobb pénzért mint itthon orvosnak lenni), de a munkanélküliség ott is nő, nem kicsit, és azért eléggé keményen sújtja a fiatalokat, különösen a nőket.


-Most is ez a probléma, nem értem miért támadsz. Egyébként nem mindenki mosogatni megy külföldre sem. Én sem mosogatni megyek.


Elhiszem, hogy ez igy egy nagy gebasz, de két dolgot látni kell: Azért mert Nő vagy, attól még keményen kell gürizni, és próbálkozni, és a nőiességből fakadóan van hátrány ami csak titeket sújt.


- Te továbbra sem érted, hogy nem a kemény munkával van problémánk, én is 12 óráztam gyárban ezzel nincs bajom, ott dolgozok, ahol tudok.


(ilyen a szülés "kockázata"). ÉS az igazán rossz hír az, hogy ez sem külföldön, sem belföldön nem fog változni, egyenesen romlással számolnak. Jelenleg az EU-ban egyre nagyobb a fiatalok munkanélkülisége, (elveszett generációról beszélnek), Angliában, és francia országban pedig fontolgatják a kelet európai bevándorlás szigoritását. (gyakorlatilag nem fognak beengedni senkit)

Elhiszem, hogy kifakadtál, nekem is tele a hócipőm pár dologgal, de nem, "nem nehezebb érvényesülni a lányoknak". Mindenkinek szívás! (nem, nem vagytok nagyobb mértékben negativan lapátra téve, mint mondjuk egy 50-es, szívbeteg pasas.)


- De, nehezebb érvényesülni és nem csak a szülési kockázat miatt, de ehhez te még túl fiatal vagy, hogy megértsd. Kb. a 2 évvel ezelőtti aktuálpolitikát szajkózod. Mellesleg nem csak az Euba lehet vándorolni, én is elhagyom a kontinenst, persze a párommal együtt.

Aki pedig itt kifakadt, az te vagy. Durván rám és a kérdezőre támadtál, mert sértve érzed a férfiúi egódat, nem is értem miért? De tényleg, miért is?

2013. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltam az első kérdésedre.

Szerinted mi olyan rossz abban, ha egy nőt ugyan annyira megbecsülnek és megfizetnek az adott munkáért, mint egy férfit? Mert bármilyen furcsa is számodra, de erről szólna a dolog. Szólna... De pont az olyan emberek miatt, mint te, aki a párodat idegroncsnak és agyhalottnak nevezed, na miattatok tart itt ez az egész. Meg a Balogh és társai miatt. Nem arról van szó, hogy valamiből többet szeretnénk. Szó sincs ilyesmiről.

Csak normális munkahelyeket szeretnénk. A munkáltató mégcsak meg sem fontolja, hogy az APA is otthon maradhat a gyerekkel GYES-en. Szerintem ez neked is új információ. Pedig van rá megoldás, senki sem tiltja.

2013. nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Agyhalottnak senki nem nevezte, ne adj szavakat a számba.

[link]

Ez bizony nem két éves aktuál politika.

Egy kis nemzetközi kitekintés nem 2 évre...

[link]



Nekem nem fáj, ha nem értitek amit mondok. Nem két éves aktuál politikáról beszélünk, hanem spanyolországban a munkanéküliség 25% felett van a 30 éven aluliaknál pedig 50%. Nincsen miről beszélni! anglia pedig a múlt héten vette napirendre a kelet európai bevándorlás kérdését.

A nyugati civilizáció haldoklik. Tényleg :/

És a nők helyzete az elmúlt 10e évben akkor is most a legjobb. Akár egyetértetek ezzel, akár nem, tényekkel vitatkoztok. És, nem lövésem sincsen hogyan tovább.

Változatlanul fenntartom az állításomat: Azért mert lány vagy, nem nehezebb elhelyezkedned!

2013. nov. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!