Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz érvényesülni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz érvényesülni manapság a lányoknak?

Figyelt kérdés
Igazából a véleményetekre lennék kíváncsi mert kicsit el vagyok keseredve. A bátyámnak és a páromnak eléggé bejött az élet, legalábbis most így tűnik hiszem mindketten 22-25 körül vannak és már vezető pozícióban. Én jelenleg fősulin tanulok Szolnok megyében. Mivel nem voltam kitűnő tanuló csak átlag 4-es ezért fizetős suliba járok. Nincs jogsim, autóm és semmi extra. A probléma az hogy hiába szeretnék fejlődni vagy előrelépni egyszerűen nincs munka a lányoknak (fiúknak se sok). Úgy érzem hátrányban vagyok a nagyvárosi lányokhoz, és a korosztályombeliekhez képest hiszen eddig csak gyárban tudtam diákmunkát vállalni, de azt is csak állandó ingázással. Ti hogy vagytok ezzel? Ráérek még tapasztalatot szerezni? Itt elsősorban nem a pestiekre és nagyvárosiak véleményére vagyok kíváncsi, hiszen nekik azért elég sok lehetőségük van diákmunkákban is válogatni. (de persze ők is írhatnak :) ) 21éves leszek egyébként.
2013. nov. 12. 15:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Rossz hirem van, ha fiúnak születsz, akkor is ennyit kell gürizni, sőt. Nem kötözködés, csak rajtad múlik!
2013. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
de nem arról van szó hogy sokat kell e gürizni vagy nem!! arról van szó hogy szeretnék pénzt keresni, akár kemény munkával is de nincs lehetőség mert nincs munka!!!! itt minden hirdetés (az a pár darab ami van) csak fiúknak szól. így már érthető?!
2013. nov. 12. 15:46
 13/23 anonim ***** válasza:
Akkor máshol is kell nézni :) A "nincsen munka" országos probléma, nem a nemedhez van köze.
2013. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
jaj...hát iylen ruha boltokba pl sok helyen kifejezetten nőt keresnek.
2013. nov. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Dowd válasza:


Manapság nehéz érvényesülni egy lányak? Ez nekem új.

A világ 2/3-ad részén a nő rabszolga, csereáru, és egyetlen okból nevelik fel, hogy valami fószerhez hozzáadják némi anyagi haszonért. A nyugati világban a második világháború előtt még a nőnek otthon volt a helye, tanulni gyakorlatilag nem nagyon tudott, előtte meg még szavazó joga sem volt.

Az utóbbi 30-40 év az a nyugati világban, amikor a nőnek aztán egyre több esélye van érvényesülni, szavazhat,tanulhat,karriert épithet, politikus,orvos,ügyvéd,bármi lehet,lehet szexuális énképe, stb...

Egy 21 éves lánytól azt olvasni 2013-ban európában, hogy manapság nehéz érvényesülni egy lánynak nem kicsit meglepő.



Én felnőtt nő vagyok és ezt tapasztalom. Nagyon nehéz még így is elhelyezkedni. Ha túl fiatal vagy az a baj, ha 30 körül vagy, akkor nem vesznek fel, mert elmész szülni és még sorolhatnám...

2013. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
hát ezt a dolgot meg mondjuk a nőtársaidnak köszöndd, akik ha egyszer elmennek gyesre, akkor onnantól a munka világába nem igazán térnek vissza. És nem mintha nem tudnának, csak egyszerüen nem is akarnak. És johogy előitéleteket okoz.
2013. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy egyszerű, de senkinek sem az. Nagyon,nagyon unalmas, hogy szinte már nekünk férfiaknak kell lassan egyenjogúsági mozgalmat indítani, olyan kegyetlenül egyenjogúak vagytok, aztán egyből megy a sírás, ahogy nem csak az előnyeit kell élvezni, hanem a hátrányait is el kell viselni!

Mert erről szól a dörgdelem valójában! Nekem semmi bajom azzal, ha tanultok, dolgoztok, egy hülye libát nem is tudnék elviselni. De ez ezzel jár! A társadalom, és gazdaság teljesen átalakitásra került, megvan benne a szerepetek, igen "kint vagytok a húspiacon". Ez ezzel jár. Nekem sem élmény ha egy agyonhajtott idegronccsal találkozom ha hazaérek, mert rommá szivatják a páromat is mint engem, de ez EZZEL JÁR! Lehet menni pár országgal arrébb nyugat felé, ott dettó ugyanez, keletre "csak egy nőnek", de ha csak 50 évvel mész vissza az időben, akkor is csak egy háztartásbeli maradsz, akinek annyi a dolga, hogy szűljön! Tehát ne tessék itt nyifogni, mert jelenleg a nők helyzete 10e éve most a leginkább tejjel-mézzel folyó kánaán. Oké?

2013. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy egyszerű, de senkinek sem az. Nagyon,nagyon unalmas, hogy szinte már nekünk férfiaknak kell lassan egyenjogúsági mozgalmat indítani, olyan kegyetlenül egyenjogúak vagytok, aztán egyből megy a sírás, ahogy nem csak az előnyeit kell élvezni, hanem a hátrányait is el kell viselni!


- Ne haragudj, hogy dolgozni szeretnék és eltartani magam, nem tudom hogy képzelhettem...


Mert erről szól a dörgdelem valójában! Nekem semmi bajom azzal, ha tanultok, dolgoztok, egy hülye libát nem is tudnék elviselni. De ez ezzel jár!


- Nem kellene, hogy ezzel járjon.


A társadalom, és gazdaság teljesen átalakitásra került, megvan benne a szerepetek, igen "kint vagytok a húspiacon". Ez ezzel jár.


-Szintén nem kellene, hogy ezzel járjon.


Nekem sem élmény ha egy agyonhajtott idegronccsal találkozom ha hazaérek, mert rommá szivatják a páromat is mint engem, de ez EZZEL JÁR!


-Ugyanaz, mint a fenti kettőnél és nem szép dolog agyhalott idegroncsnak nevezni a párodat.


Lehet menni pár országgal arrébb nyugat felé, ott dettó ugyanez, keletre "csak egy nőnek", de ha csak 50 évvel mész vissza az időben, akkor is csak egy háztartásbeli maradsz, akinek annyi a dolga, hogy szűljön! Tehát ne tessék itt nyifogni, mert jelenleg a nők helyzete 10e éve most a leginkább tejjel-mézzel folyó kánaán. Oké?


-Nem nem az és sem a közelkeleti, sem az 50 évvel ezelőtti példákkal nem indokolod az állításodat. Sőt, igazából sületlenségeket beszélsz.

Ha egy nő nem dolgozik, attól még nem hülye liba. Ez stimt? Viszont ha dolgozni akar azért, hogy ne a párja tartsa el, vagy mert nem teheti meg, hogy otthon maradjon, attól még nem kell agyhalottnak nevezni, ha fáradt a munka után.

Nem, a férfiaknak nem kell egyenjogúsági mozgalom, ma Magyarországon egy férfi átlagosan 28%-al keres többet egy nőnél, gyakorlatilag bármilyen állást betölthet, ezzel szemben egy nőnek kétszer annyit kell felmutatni, hogy elismerjék a hivatásában, de akkor is örül, a kap valamennyit. Már ha alkalmazzák. Nyugaton, amivel te is példáloztál nagyon nem ez megy. Engem is csak az anyagiak tartanak vissza, de már nem sokáig, onnantól viszont dobbantok.

2013. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Egyébként ha csak részinformációtok van az egyenjogúsági küzdelemről, akkor légyszíves ne vitatkozzatok róla, mert csak hülyeségeket beszéltek.
2013. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

miért nem kellene, hoyg ezzel járjon? Egy idális világban, ahol minden szép és jó, valóban nem ezzel jár.

De a valóságban a munkaadó tervez, és a szülés előtt álló nőkkel mint kockázattal számol. Ez kapitalizmusban érthető, egyet én sem értek vele. Vajon melyik fog győzni?

Valóban, nyugaton nem ez a helyzet, ott lehet mosogatni is (az más kérdés, hogy jobb pénzért mint itthon orvosnak lenni), de a munkanélküliség ott is nő, nem kicsit, és azért eléggé keményen sújtja a fiatalokat, különösen a nőket.

Elhiszem, hogy ez igy egy nagy gebasz, de két dolgot látni kell: Azért mert Nő vagy, attól még keményen kell gürizni, és próbálkozni, és a nőiességből fakadóan van hátrány ami csak titeket sújt. (ilyen a szülés "kockázata"). ÉS az igazán rossz hír az, hogy ez sem külföldön, sem belföldön nem fog változni, egyenesen romlással számolnak. Jelenleg az EU-ban egyre nagyobb a fiatalok munkanélkülisége, (elveszett generációról beszélnek), Angliában, és francia országban pedig fontolgatják a kelet európai bevándorlás szigoritását. (gyakorlatilag nem fognak beengedni senkit)

Elhiszem, hogy kifakadtál, nekem is tele a hócipőm pár dologgal, de nem, "nem nehezebb érvényesülni a lányoknak". Mindenkinek szívás! (nem, nem vagytok nagyobb mértékben negativan lapátra téve, mint mondjuk egy 50-es, szívbeteg pasas.)

2013. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!