Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem "büfészakos", értelmes,22...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem "büfészakos", értelmes,22 feletti (egyetemista) lányok?

Figyelt kérdés

Érdekelne, mi a véleményetek erről a cikkről.

[link]

29f


2013. aug. 30. 16:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "nem büfészakos"???

Tudod drágám, manapság már minden "büfészaknak" számít...

2013. aug. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom... :) Szerintem nem így van. Egy általános orvos vagy BME villamosmérnök szerintem nem "büfészak", míg pl. egy filozófia igen.
2013. aug. 30. 17:54
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
Gratulálok, hogy mondtál két végletet! :D
2013. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül a szövegértelmezési képesség vagy az intelligencia nem szak függő, ennyi eszed lehetne. Én is büfé szakról (magyar szak, igen...) indultam, mert annak idején sajnos hoztam egy rossz döntést, és egy értelmes felnőtt sem volt a közelemben, aki segített volna egy kicsit.

Véleményezném a cikket, de nyilván nem lenne elég értelmes a válaszom...

2013. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Jaj, már... elképesztőek vagytok! :) Ha nem érzed magad értelmesnek, ne véleményezd... Viszont ha igen, érdekelne, mit gondolsz!
2013. aug. 30. 18:47
 16/19 anonim ***** válasza:

Rendkívül jól összeszedett, furcsa módon abszolút nem sértő cikk. Fogalmazgattam egy ideig, hogy mivel nem értek egyet, de végül is rájöttem, hogy mindennel egyet értek, nem igazán tudok logikailag belekötni semmibe.

25/N

2013. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

A cikk első felével maximálisan egyetértek. Annyira jó, hogy szerintem minden férfinak el kéne olvasnia, hogy jobban megértse a nők ösztöneit, mert ha nem érti, olyankor születnek a "nők meg nem logikusan gondolkodnak" típusú mondatok, hogy az egyik válaszolót idézzem.

Különösen tetszik ez a rész: ".. a női ösztönök nem a pasi pénzét vagy más erőforrásait keresik, hanem a pasi viselkedésében azokat a jeleket, amik arra utalnak, hogy rendelkezik ilyenekkel..."


Ellenben a végkövetleztetés nagyon téves!!


Bemásolok két bekezdést, ezekről beszélek:


" A világegyetem középpontja, vagyis a nő, hajlamos mindent magához viszonyítani. És szexuálisan kívánni csak olyan férfit tud, aki valamilyen szinten kielégíti a hipergám ösztöneit. Az van tehát, hogy a nő képes kívánni bárkit, akinek a testbeszéde magasabb státuszt sugall, mint a nő saját státusza. Minél nagyobb a különbség, annál jobban vonzódik a nő a férfihoz. Viszont ha kapcsolatba kerülnek, és annak során ez a különbség megszűnik, vagy neadj’isten megfordul, akkor a nő hipergám ösztönei beindítják a vészcsengőt. A pasi – viselkedése alapján(!) – nem rendelkezik megfelelő erőforrásokkal, tehát az utódai nem biztos, hogy túlélőképesek lesznek, vagyis vele szexelni “veszélyes”! Ezért van az, hogy X év házasság után sok nő nem csak hogy elveszíti a vágyait, de egyenesen rosszul lesz a gondolatra, hogy a férjével szexeljen. Mert a pasi a nő mellett elkényelmesedik, ellustul, a szexpiaci értéke zuhanni kezd, a nő hipergám ösztönei pedig felrobbannak. Ilyenkor jönnek a szexmentes és morózus hónapok, a hűtlenség, a gyűlölködéssel terhelt válás. Egy férfinak meg kell értenie, hogy boldog kapcsolat csak úgy lehetséges, ha a nő ösztönei a férfi oldalán dolgoznak, és nem ellene. Tehát a férfi látszólagos státuszának mindig magasabbnak kell lennie, mint a nőének, különben jéghegy, süllyedés. Ezt a modern matriarchális társadalomban sokkal nehezebb elérni, mint 50-100 éve, a “patriarchális aranykorban”, ugyanis manapság szinte minden társadalmi folyamat a férfiak lenyomására és a nők felemelésére irányul, ezáltal teljesen felborítva a romantikus kapcsolatok sakktábláját. Miközben egyre több nő egyre gazdagabb, függetlenebb, nagyképűbb és férfiasabb, addig egyre több pasi marad állás és fizetés nélkül, egyre többen hiszik el a hülye metroszexuális rizsát, stb. Emiatt az átlagos nőnek a számára vonzó pasik tábora egyre szűkül. "


Nem azért nem akar már a nő szexelni a több éves kapcsolatban, mert a pasi 'státusza' csökkent. A nőknek nagyon fontos a stabilistás, főleg az érzelmi stabilitás. Legtöbbször azért hűlnek ki a sokéves házasságok, mert a felek (és leginkább a férfi) már nem mutatják ki a szeretetüket. A nő megszokja a kapcsolat elején, hogy a férfi udvarolni neki, sok a csók, összebújás stb. Majd ezek az évek múlásával elmaradoznak, mert a pasinak könnyebb a nap végén szimplán szexelni egyet aztán bealudni.

Amelyik kapcsolatban még erős az érzelmi kötődés, a felek még mindig egy hangon vannak és ugyanúgy szeretik egymást, mint az elején, ott a státusz elvesztése nem változtat semmin. Pl. ha a férfi elveszti a munkáját, esetleg megbetegszik, attól a 'szexpiaci' értéke nem csökken, a nő nem fog rögtön más pasi után nézni, mert az újnak hiába lenne nagyobb a 'státusza', ott még nem lenne meg az az érzelmi stabilitás, ami a házasságban már régen kialakult és biztos.


Tehát ez a hipergámia a párválasztás szempontjából és a kapcsolat elején tényleg helytálló, de később egy erős kötelék kialakulása után már nem.

2013. szept. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most visszaolvastam és sok lett az elgépelés, késő van.
2013. szept. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy a modern társadalom nem matriarchális és senki sem szeretné, hogy az legyen.
2013. szept. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!