Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A büszkeség rossz tanácsadó?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A büszkeség rossz tanácsadó?

Figyelt kérdés

Megbántott egy férfi, ok nélkül utálatos volt velem, nagyot csalódtam benne. A bocsánatkérés helyett azonban mostanában kezd újra úgy viselkedni, mintha semmi sem történt volna, persze azért sokkal tartózkodóbb, mint azelőtt.

Én sajnos nagyon önérzetes és büszke típus vagyok, akinek még az arcára is rá van írva az elutasítás, szóval jelenleg most azt láthatja rajtam, hogy mennyire utálom a tettéért, közben meg eszem magam azon, hogy talán nekem is el kellene felejtenem, ami történt.

Fogalmam sincs, hogy mit tegyek, mert ha engedek, akkor azt hiheti, ezt bármikor el fogom nézni neki a jövőben is. Viszont ha tovább játszom a "jéghercegnőt", akkor akár örökre el is taszíthatom magamtól? Lehet, hogy egyszer csak megelégeli ezt, és inkább többé nem foglalkozik velem?


2013. jan. 16. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nehéz kérdés-valami hasonló tipus vagyok én is:DD
2013. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mégis, hogyan reagálnál hasonló helyzetben?
2013. jan. 16. 13:11
 3/17 anonim ***** válasza:
Egy kicsit tedd félre a büszkeséged, és beszéld meg vele, mennyire megbántott. Mondd el neki, mit érzel. Azután , ha akarsz, megbocsáthatsz neki, főleg, ha látod, hogy megbánta. Én ezt személyesen átéltem, én megbocsátottam és azóta nagyon jó a kapcsolatunk.
2013. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jelenleg úgy érzem, hogy megalázkodnék azzal, ha semmisnek venném a tettét. Még ha most annyira szenvedek is azért, hogy így viselkedek vele, de azt akarom, hogy ő is érezze, mennyire megbántott.
2013. jan. 16. 13:12
 5/17 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Talán el kellene mondanod neki, hogy mennyire megbántott, a viselkedés sokszor félreérthető.
2013. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Arra várnék, hogy ő kezdeményezzen beszélgetést erről a témáról, de nem teszi, pedig lehetősége már lett volna rá. Mondjuk nem éppen ideális körülmények között, de azt is meg lehetne oldani, szóval nem tudom mire vár. Szerintetek én kérjem meg, hogy beszéljünk róla? Mi van, ha őt már tényleg nem is érdekli, csak én forrongok még ezen?
2013. jan. 16. 13:14
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, kezdeményezd te. Mindenképpen jó, ha tisztán látsz, és legfeljebb rájössz, hogy valójában mennyit ér. Minden jobb, mint az őrlődés, ráadásul az nem vezet sehova sem.
2013. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy ki fog nevetni, hogy miért kattogok még ezen, bár azért látom a viselkedésén, hogy érzi, valami nincs rendben. Még én tartom megalázónak ezt a helyzetet, félek, hogy nagyon kellemetlen perceket fog okozni ez nekem.
2013. jan. 16. 13:21
 9/17 anonim ***** válasza:

Én alapvetően békére törekvő ember vagyok, de ha megbántanak, vagy belegyalogolnak a lelkivilágomba, akkor nehezen engedek fel. Békülj ki vele, akkor te is jobban leszel:DDDDD Rebegj sűrű bocsit, aztán majd kialakul, ha valaminek ki kell..ha meg humorral közelít a bűnös feléd, akkor végképp:DD


1-eske voltam..

2013. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Itt nem a büszkeséged a probléma, hanem a kommunikáció hiánya. Az önérzet mellé legyél határozott is és kérdezd meg, ez mégis mi a f*sz volt. Fontos, hogy itt viszont tedd félre a büszkeségedet, és ne, ismétlem NE törleszteni akarj, hanem jelezni a problémád és érdeklődni az indokok felől. Számold bele, hogy nem biztos, hogy szándékosan bántott meg, simán lehetett félreértés is, illetve korántsem olyan biztos, hogy ok nélkül történt az egész!


Azt, hogy az arcodról olvassák le a gondolataid pedig FELEJTSD EL! Nincs kiábrándítóbb, mint az olyan, magukat önérzetesnek nevező nők, akik ahhoz is "büszkék", hogy közöljék a problémájukat, ezért minden félreérthető kommunikációs elem nyomán megsértődnek, majd felhúzott orrukkal dölyfös pulykaként járnak fel és le.


Gondolj bele fordítva: lehet, hogy te megbántottad valami félreértéssel, amit nem úgy szántál és amit ő - mivel túl "büszke" volt - nem beszélt meg veled, hanem automatikusan rossz szándékot feltételezett, majd törlesztett. Te jelen pillanatban ugyanezt teszed, csak nem szólsz be neki, hanem helyette csendben utálod.


Elárulom neked: ez a nagy forgatókönyve a véres konfliktusok legalább felének! Így szoktak elkezdeni a lakótársak egymásra pöffeszkedni és nem szólni egymáshoz. Az egyik a haját hagyja szét, a másik meg nem mosogat. Nem szólnak a egymásnak, hogy zavarja őket a másik hülyesége, helyette puffognak csendben, és várják, hogy a másik fél rájöjjön ("leolvassa az arcukról"), ezzel szépen emelkedik a feszültség, míg egyszer valakinél borul a bili és jön a "f*szomért nem vagy képes kiszedni azt a k*rva hajat a mosdóból?", mire a válasz: "majd kiszedem, ha elmosogatsz b*zmeg". Ebből jóóóó nagy veszekedés lesz, sértések százai repkednek, és mindenki úgy jön ki, hogy "még neki állt feljebb". Illetve lehet, a veszekedés meg sem történik, csak csendesen meggyűlölik egymást a felek és kész.


Döntsd el, hogy így akarod csinálni, vagy másképp!

2013. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!