Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked volt már csókbetegséged?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neked volt már csókbetegséged? Ha nem, nem félsz tőle, hogy a következő új partneredtől elkapod?

Figyelt kérdés

Nekem még elvben nem volt csókbetegségem (mononukleózis). Ez egy olyan vírus, amely mandulagyulladást, lázat és nyirokcsomómegnagyobbodásokat okoz. 2 hétig tart és spontán gyógyul, de elhúzódhat hónapokig is, az egyik haveromat például kórházban kellett miatta kezelni a mája megnagyobbodása miatt. Ritka esetben, ha nem szednek antibiotikumot, a felülfertőződés miatt akár agyhártyagyulladást is okozhat.

Szóval szerintem elég para.

Állítólag az emberek 90%-a átesik rajta élete során, de a legtöbben 14-25 éves koruk között kapják el.


A kérdés: Neked már volt ilyened? Ha nem, nem parázol tőle, hogy a következő csókkal megkapod?


2013. jan. 7. 15:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jah azt még elfejetettem mondani, hogy ha valaki egyszer elkapja, egész életében hordózó lesz és mindenkit megfertőz akivel csókolózik
2013. jan. 7. 15:55
 2/11 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy ilyen létezik?

Sosem hallottam még róla.

2013. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát nem...inkább essek át rajta énis minthogy lemondjak a csókról...hameg beledöglök legalább jól éreztem magam :P
2013. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem veszélytelen:

[link]

2013. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bocs..utánaolvastam....úgy mondják herpesz...szóval az előző hozzászólásom semmis
2013. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
persze, hogy létezik: [link]
2013. jan. 7. 15:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi, elhiszem, csak elég képtelenségnek tűnt.
2013. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha volt is, nem tudok róla. Az emberek igen nagy százaléka még gyerekként túlesik rajta, mivel akár egy rosszul elmosott villától is elkaphatod.

Én nem félek.

Amúgy inkább olvass utána alaposan, nem tudom, honnan idézted vagy szedted a fentieket, de elég hanyag munka. :D Vírus ellen antibiotikum? Gratulálok. :D

Ha elkapom, és kórházba kerülök, akkor így jártam, ha parázok, nem lesz jobb. :D Egy szimpla náthának is lehet olyan szövődménye, hogy belehal az ember. Nem erre kell gondolni, és kész.

2013. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

barátom még az előző csajától kapta el régen. nemrégiben újra kijött rajta erős lázzal, nyirokcsomódologgal, pont amit írtál.

de ezt állítólag csak lány adhatja tovább. és ez lehet igaz is, mert nekem semmi bajom.

(én egyedül csak a pasimmal csókolóztam, vele volt az első is)

de így kicsit zavaros viszont, ha lány adja tovább, ő hogy kapja el? másik csajtól?

szóval énis kíváncsi vagyok.

2013. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as: mivel a vírus legyengíti az izmmunrendszert, ezért más, bakteriális fertőzések is megjelenhetnek (ez a felülfertőződés, amiről írtam). Mono-nál előfordulhat ritkán szívizomgyulladás és agyhártyagyulladás is, csak, hogy a két legsúlyosabbat mondjam.
2013. jan. 7. 17:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!