Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Menstruáció elmaradásának...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció elmaradásának vagy késésének mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Terhességen kívül.

2012. dec. 1. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
betegség, stressz, vagy ha sokáig vagy lányok között akkor összehangolódik a ciklusotok
2012. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Terhes vagy, ez 100%.


-Dr. Bubó House

2012. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz ahogy meg Dr. House mondaná egy élősködőd van!
2012. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mióta menstruálsz?
2012. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy valamilyen hormonális ok, de hogy mi, azt nem lehet megmondani...

Ha egyedi eset, akkor nincs gond, ha gyakran előfordul, akkor doki.

2012. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem megfázástól is volt már hogy késett...amúgy ha még fiatal vagy és nem rég jött meg lehet ki is marad egy hónapot nekem úgy volt 20/L
2012. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát nem vagyok már olyan fiatal,22 éves vagyok.Sosem volt rendszeres a havim,csak mikor fogamzásgátlót szedtem.De azt már több éve abbahagytam.Terhesség kizárva,ugyanis nincs párkapcsolatom jó ideje.Voltam már dokinál,de semmi olyat nem mondott,ami megmagyarázná ezt a "késést".Csak fogamzásgátlót akart kiírni,de megmondtam neki,h azt nem fogok szedni.
2012. dec. 1. 19:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nőnek van rendszertelen, 30-40 napos ciklusa. Ha ez a helyzet nálad, akkor felesleges aggódni miatta, csak ha más tünetek is vannak esetleg, akkor érdemes endokrinológiai problémára gyanakodni.
2012. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dorykaaa13 válasza:

PCOS - Inzulinrezisztencia

A PCOS (policisztás ovárium szindróma) a meddőség egyik leggyakoribb oka, a nők kb. 10%-át érinti.

A betegség alapja az inzulinrezisztencia (IR), amikor is több inzulin termelődik a normálnál, amely további hormon- és anyagcsere zavarokat okoz.

A betegség tünetei:

- PCO (policisztás ovárium): a petefészkekben általában nem érik tüsző, hanem apró, 10 mm-nél kisebb ciszta formájában visszamarad

- rendszertelen menstruáció

- vetélés, koraszülés

- cukoréhség

- ájulásszerű rosszullét (hirtelen vércukorcsökkenés)

- koncentrálóképesség zavara, álmosság, gyengeség

- elhízás (főleg has, deréktájon)

- zsíros, pattanásos bőr

- hajhullás

- férfias típusú szőrnövekedés

2012. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dorykaaa13 válasza:
nekem is ez van 17 éves lány vagyok, hüvelyi ultrahanggal lehet kimutatni.
2012. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!