Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelem és gyűlölet - megférn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem és gyűlölet - megférnek egymás mellett?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy valakit egyik pillanatban még nagyon szeretsz, aztán meg utálod (de nem csak haragszol rá, hanem tényleg GYŰLÖLÖD), aztán meg azon kapod magad, hogy szépeket gondolsz róla, de eszedbe jut, hogy ő egy egoista, szívtelen, kétszínű személy, és dühös vagy rá.


És persze ez egy viszonzatlan szerelem.


Van ennek értelme, mármint létezik ilyen kettősség, vagy valamelyik érzés nem is valódi (vagyis csak azt hiszi az ember, hogy ezt érzi)?


:) Bonyolult...


2009. jún. 11. 01:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Mindkettő szenvedély az biztos. És nem is ellentétesek. A szeretet/szerelem ellentéte a közömbösség. Mindenesetre ez nem ilyen egyszerű. Van olyan, hogy én is utálom például a férjemet, legszívesebben a fejébe húznék egy fazekat, érzem, ahogy lángol belül, hogy megfojtom, de egyébként imádom őt, nagyon-nagyon.

Valahol olvastam, hogy egészséges kapcsolatban nem csak "ceretjük" egymást, a szenvedély más formában is kijön.

2009. jún. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Abszolút létezik!
2009. jún. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egyik nincs a másik nélkül, ahogy világosság sincs sötétség nélkül.
2009. jún. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az utálat és a gyűlölet közel sem hasonlít egymásra. Csak azt tudod gyűlölni akit szeretsz. Ez előfordul bárkivel. Sztem ez természetes h néha úgy érzed h gyűlölöd, aztán meg imádod.:) Én is így vagyok ezzel ahogy Te.

Néha én sem értem, sőőt el is gondolkozom rajt hogy akkor most mi is van? szeretem vagy nem szeretem? De a végeredmény mindig az h igenis szeretem:)

2009. jún. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólónak: nem hasonlít egymásra, nem is erről van szó. Csupán egyik nem létezik a másik nélkül. ugyanazon dolog két végletéről van szó.
2009. jún. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ien nagyon is létezik....3 éve vagyok már így....persze évről évre szarabb lesz ...22/f
2009. jún. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!