Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A beteges féltékenységből van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A beteges féltékenységből van kiút, vagy csak szakember segíthet?

Figyelt kérdés

4 hónapja van egy párom, akit nagyon imádok, tudom és érzem is, hogy ő is nagyon szeret engem. De betegesen féltékeny vagyok, mára odáig fajult a helyzet, szinte egész nap szorongok, ha nincs velem, hogy mit csinálhat.


Erre rátesz egy lapáttal, hogy neki nagyon sok lány ismerőse van, sőt, a barátai közt is sok a lány, munkája során is sokszor van nők társaságában, ráadásul volt egy pár kapcsolata előttem... Tudom, hogy ennek nem lenne szabad problémát jelentenie, és ha nem akar megcsalni, akkor úgysem csal meg, ha meg meg akar, akkor mindegy.

Igazából nem ad okot a féltékenységre, minden barátjának bemutat, mindenhol kint van neki, hogy velem van, stb. Az eszemmel tudom ezeket, de mégis hacsak telefonál egy lány barátjával, már síkideg vagyok.


Tudom, hogy önbizalomhiányom is van, van rajtam pár kg felesleg is most, bár a párom már így ismert meg, és így tetszem neki. Teszek ellene, de nem tudom, ettől javul-e majd a helyzet, őszintén nem hiszem.


Mit tehetnék? Valaki volt hasonló helyzetben? Hogyan oldottátok meg? Szakemberen is gondolkodom, de arra most nincs pénzem (munkanélküli vagyok).


(Ja, és természetesen ezekről a párom nem tud, nem készítem ki a hülyeségeimmel, nem ellenőrizgetem, "rendesen" viselkedem, ez csak bennem van. Huszonévesek vagyunk mindketten.)


2011. okt. 7. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ha az önbizalomhiányodat orvosoltad, akkor onnantól könnyebb lesz.

bízz benne, mást nem tehetsz. ha bizonyítja, h szeret, akkor nincs okod aggódni. ja, és ne mérgezd magad ilyen rossz gondolatokkal, ne árts magadnak feleslegesen.


én sosem voltam féltékeny egyik barátomra sem, igaz nem vagyok egy nagy eresztés, de ha velem van, akkor bizonyára tetszem neki, és nem más lányok felé nézeget.

2011. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2011. okt. 8. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Velem is ez a helyzet. Ő is tudatja velem, hogy szeret meg minden, de néha szarba se néz, és ilyenkor nem is tudom, hogy valójában szeret-e, vagy csak mondja...Amikor kérdeztem a múltjáról, annyira féltékeny voltam azzal akivel volt, hogy fórt a vérem, hogy azt az illetőt halálra akarom/tam verni, mert ha most is rágondolok, egyből elönt a düh, hogy ő lehet jobban kitudja elégíteni, mint én, vagy bármi.

Én is szorongok minden nap emiatt, mivel elég messze lakik tőlem, és nagyon féltem, hogy megcsal. Már nem adom a tudtára a féltékenységemet, mert ezzel elüldözöm magamtól, mert azt hiszi nem bízok meg benne, és ebből nagyon sokat vitázunk... Pedig csak önbizalom hiányom van, hogy nem vagyok neki olyan, amilyet akar. Nekem is sok hibáim vannak meg minden, és próbálok minél jobban megfelelni neki, csak el ne veszítsem, mert belehalnék ebbe. Ő az első, akibe szerelmes lettem és nem akarom elveszíteni semmi áron, pedig ezzel is, csak azt tudatom vele, hogy nagyon fontos a számomra.

Nagyon aranyos dolog tőled, hogy ezzel nem terheled le, én sajnos már megtettem, és vitába torkollott. Hiába azt mondta, hogy nincs okom rá, meg hogy csak én kellek neki, de erről nem tehetek, hogy legszívesebben elzárnám a világ elől.

Ehhez meg nem kell szakember, mert szerintem amit éreztetsz vele, az nem rossz, mivel ezzel is tudatod vele, hogy fontos a számodra:):) Csak lehet azt fogja hinni, hogy nem bízol benne, és ebből meg baj lehet:)

2011. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!