Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Túl rövid a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek? Túl rövid a kérdés. Magyarázat alúl.

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem ide tartozik,de ide írtok a legtöbben, és gondolom vannak itt értelmes emberkék is. Az a kérdésem,hogy szerintetek miért lenne jobb, vagy rosszabb, ha a világon mindenki egy nyelvet beszélne. Egy nagyon fontos dolgozatot kell írjak angolból, ezzel a címmel:If we all spoke the same language, there would be fewer conflicts and wars. Jöhet angolul is a vélemény, de ha nem megy akkor magyarul is várom az ötleteket. Semmi ötletem nincs az egészhez. Kérlek segítsetek.
2011. szept. 19. 15:10
 1/7 Zul'Jin ***** válasza:

Nos, mivel a Szerelem, szex témakörben írtad, gondolom, azt szeretnéd, ha ez a beszélt nyelv a francia lenne. Mindenki mindenkivel franciázna szabadan. Francia krémes lenne minden muff, francia metró lenne minden tök, francia lenne reggel, délben, este.


Megfelelő ötletet adtam?

2011. szept. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem azért írtam ebbe a témakörbe. csak mert ide írtok a legtöbben.

a magyar nyelvről lenne szó,hogyha mindenki azt beszélne

2011. szept. 19. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha mindenki egy nyelvet beszélne, a nemzeti öntudatok szétesnének, mert az egyik lényegi különbség nemzetek között a nyelv. és ez tart össze minket ugyanakkor különböztet is meg a másik néptől. illetve sok szép nyelv van a világon, nem lenne jó, ha holtnyelvekké válnának, mint a latin. a másik gond meg: aztán melyik nyelv lenne az? melyik népet választanánk? és mindenki lemondana a nyelvéről? mert én nem. kevés ilyen kifejező nyelv van még a világon, mint a magyar. meg nem is lehetne mindenkivel megtanítattni egy másikat.

előnye persze egyértelműen az lenne, hogy a vándorlást elősegíteni, úgyértem migrációt, illetve a kommunikáció szabadabb lenne népcsoprotok között.

2011. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

utolsó, köszönöm szépen.

várom más válaszát is.

2011. szept. 19. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki utálok mindenféle idegennyelvet...mármint mindent ami nem magyar....főleg az angolt....fujjj
2011. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor kicsit "unalmassá" válna a világ. Ezt úgy értem, hogy akkor minden ember kissé "egyforma" lenne:ezt abból gondolom így, hogy akkor már a kultúra is egyező lenne és akkor nem lenne az embereknek érdeklődése más kultúra, nyelv felé. Annyiből lenne jó, hogyha pl: elmennék Finnországba(kedvenc országom:) akkor nem kéne finnül, vagy angolul beszélnem, hanem ezt a beszélgetést megoldaná, vagy egyszerűbbé tenné a közös nyelv. Mondjuk elmondható az, hogy ez a népek közti kommunikáció megvan már valamennyire oldva azzal, hogy az angol a világnyelv, így ha nem is tud az ember tökéletesen angolul akkor is valamennyire tud érvényesülni, ha tanulta persze valamilyen a nyelvet.
2011. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én viszont úgy gondolom hogy nem lenne unalmas a világ, sokkal inkább hasznos lenne. úgyértem nagyon sokan új lehetőségekhez jutnának azok közül is akiknek nincs jó nyelvérzékük vagy lehetőségük a tanulásra. sok olyan ország van ahol nagyon kevesen beszélik a "nemzetközibb" nyelveket (angol, német, spanyol pl.) és így a kiutazók hiába beszélnek ezeken, nem mennek vele semmire, tapasztalatom alapján. az pedig nem várható el senkitől hogy tanuljon meg egy adott nyelvet egy kéthetes vakáció miatt, ahogy az sem hogy csak olyan helyre menjen, ahol tudnak németül/ahogy bezsélsz. sokat lendítene a más népekkel való kapcsolatban, mert kevesebb akadály lenne.. képzeld el mennyire más az amikor egy magyar németül beszél egy spanyolnak aki aztán angolra fordítja egy franciának... aki nem beszél valamilyen nyelveket hiába okos, hiába ért jól valamihez nem tud érvényesülni..
2011. szept. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!