Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan találjam meg a páromat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan találjam meg a páromat?

Figyelt kérdés

29 éves lány vagyok. Abban különbözök csak a többi korombeli lánytól, hogy vak vagyok mindkét szememre, és hallássérült is vagyok. Ismerek ilyen lányokat, akik szintén vakok mindkét szemükre, és a fülükkel is baj van, de ők azzal vannak elfoglalva, hogy miért romlik a fülük, stb. és nem értik meg az én problémáimat.

Nagyon szeretném megtalálni a páromat, és egy kiváló házasságról álmodom. Szerencsére a szüleim, és pár gyógypedagógus annak idején nagyon sokat foglalkozott velem, és elérték azt, hogy én egy értelmes nő lettem, és sokan mondták, hogy nem semmi, amit elértem, ugyanis 2009-ben diplomáztam az Elte-n történelem szakon. Mostanában annyira el vagyok keseredve, hogy arra gondolok, hogy bárcsak ne foglalkoztak volna annak idején velem, sokkal jobb lenne totál butának lenni, mint attól szenvedni, hogy sok mindent tudok a világról, és maradék hallásommal, és a szívemmel, értelmemmel látom, hogy milyen beteg ez a világ, és nagyon szeretnék rajta segíteni, de nem megy ez nekem mások segítsége nélkül.

Nagyon sok minden érdekel, nagyon szeretem Afrikát, érdekelnek a különböző vallások, szóval regényt tudnék erről írni.

Az van, hogy egy nagyon nagy változáson megyek keresztül, a számítógépnek, és a csodálatos technikának köszönhetően van arra lehetőségem, hogy könyveket olvassak olvképernyőolvasó szoftverrel, és Braille-kijelzővel, és én különböző vallások szent könyveit elolvastam.

Engem római katolikusnak kereszteltek, de keresztülmentem egy nagyon nagy változáson, és nagyon szeretnék vallást váltani. Enneka környezetemben lévő emberek nagyon nemörülnek, és mivel én sokkal több mindenben szorulok mások segítségére, mint egy olyan ember, aki jól lát, és akinek semmi baj nincsen a fülével, ezért ez nekem mások segítsége nélkül nem fog menni. Ezért szeretném mihamarabb megtalálni a páromat, aki elfogad engem így, hogy nem látok, és hogy rosszul hallok a fülemmel, és hogy fokozatosan romlik a fülem, és nemcsak hogy elfogad, hanem együtt találjuk meg az igaz hitet.

A félelmeim annyira leblokkolnak, hogy nem érzékeli a szívem, hogy Isten mit mutat nekem, hogy mely vallás lenne számomra az igaz hit, de ha megtalálnám a páromat,a kkor megszabadulnék e félelmeimtől, és akkor szívem megtalálná az igaz hitet, mert a párom ott állna mellettem, és megvédene a rosszindulatú emberektől, meg segítene megtanulni olyan dolgokat, amit nem tudnék megcsinálni, mert nem látok, pl. segítene megtanulni az általam választott új hit szerint imádkozni, stb.

Annyira súlyos a hallássérülésem, hogy nem tudtak megtanítani közlekedni fehérbottal, sem kutyával, mert nem hallom rendesen a forgalmat az átkelőknél, meg van egy agysérülésem, ami miatt nem tudom betájolni rendesen az irányokat, mindig kitérek balra, és van a mozgásommal is egy kis probléma, ezek mozgáskoordinációs problémák, és egy nem hozzáértő nem is veszi észre azonnal, csak ha közlekedem. Dolgozom, da az épületen belül meg tudtak tanítani közlekedni fehérbottal, és két gyógypedagógus három hónapig foglalkozott velem, mire megtanultam a munkahelyemen közlekedni, utcán azonban nem tudok közlekedni egyedül. Ezért csak akkor tudok valahova eljutni, ha valaki elkísér.

Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e javasolni valamit, hogy hogyan találjam meg az Isten által mellémrendelt férfit, mert érzi a szívem, hogy mindenkinek van valahol egy párja, csak meg kell találni.

Az Interneten nem merek keresgélni, mert ott nagyon sok szemét emberrel találkoztam már, meg amikor megtudták, hogy milyen testi problémáim vannak, leléptek.

A velem foglalkozó gyógypedagógusok széttárják a kezüket, amikor a párkeresési problémámat említem nekik, és fogalmuk sincs, hogyan lehetne megoldani ezt a problémát, pedig nemzetközi hírű szakemberekről van szó.

Kétségbeesésemben írtam ki ezt a kérdést, hátha Isten erre vezet egy emberkét, akinek van valami ötlete, ami megoldaná ezt a problémámat, és aki segít megtalálni a páromat.

Van fogyatékosoknak társkereső oldaluk, nem is egy, de ott is csak bunkókkal találkoztam, a korombeli vak, és hallássérült fiúk meg az istenhitem miatt röhögnek ki, pedig jobb lenne nekik,ha ők is hinnének Istenben.

Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon-nagyon megköszönném, akár privátba is írhattok.

Üdv: 29 éves látás-, és hallássérült lány


2011. szept. 14. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Írod hogy a vallással kicsit bizonytalan viszonyban állsz éppen.


Amit ajánlok az Echkart Tolle "Most hatalma" című könyve. Hangoskönyvként is létezik. Lehet hogy spirituális értelemben felnyitja a szemed...


Egyébként meg amit többször írsz hogy keresed a párod. Voltaképpen mit vársz el a leendő párodtól pontosan, mi az ami hiányzik?

(Megjegyzem Tolle könyvének olvasása után erre a kérdésre is lehet más választ fogsz adni...)

2011. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, rosszul betűztem a tanítót akit ajánlok:

Eckhart Tolle

és más művei is vannak amelyek segítenek eloszlatni a bizonytalanságokat a világ, a vallások és az életünk értelme területén...

2011. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Walk With Me ***** válasza:
100%

Az igaz hitet - márha létezik - nem más könyvekben meg szent iratokban kell keresned, hanem magadban. Ne dogmákban gondolkodj, hanem egyszerűen hallgass a szívedre, a lelkiismeretedre, mert az Isten hangja. :)

Szerintem Ő nem várja el, hogy valami egyházhoz csatlakozz, azt pedig főleg nem, hogy vallás alapján válassz párt, hiszen nem ettől lesz ember az ember. Nincsenek ilyen vak/hallássérült fiataloknak valamilyen klubok, gyűlések, amik azt a célt szolgálnák, hogy az ilyen emberek ismerkedhessenek?

2011. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
nagyon rossz helyzetbe vagy :( esetleg próbálj valahogy eljárni olyan rendezvényekre amiket ilyen, vagy hasonló embereknek találhatók, és nagyobb társkeresőkön (love.hu) írd ki a problémáidat is, hogy hátha lesz valaki akit ezek a dolgok nem zavarnak :) írásod alapján kedvesnek tűnsz, és okos lehetsz, és van ember akit csak ez érdekel. Most találtam neked hogy eféle nyári tábor is van: [link] siketvakok@gmail.com - bár azt itt nem látom hogy még van e ilyen...lényeg kitartás, és sok sikert :) tényleg mindenkinek van 1 párja, szorítok neked hogy megtaláld :)
2011. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a betegséged miatt nagyon kiszolgáltatott vagy, és a pasik amúgy sem az empátiájukról híresek.

Sok a bunkó, sok a kihasználós, te meg egy kiszolgáltatott helyzetben lévő ártatlan ember vagy.

Én még egészséges nőként is tartok a pasiktól! Ha a te helyedben lennék, nem gondolkoznék a párkeresésben, inkább keresnék egy hasonló barátnőt, aki mondjuk enyhébb a betegsége, mint neked.

Ennyi mindennek nem sok ember felelne meg. Az emberek nagy része ateista, perverz, gonosz. Nagyon legyél óvatos!

talán vallási összejövetelen keress vallásos fiút, talán ő k empatikusabbak.

Kellene valahol társkeresőn hirdetést feladni (nem ezen a netesen) hogy testi fogyatékkal élő istenhívő fiatal lány hasonló férfit keres komoly kapcsolatra.

Mást nem tudok. esetleg vallásos összejövetelre járni?


26L

2011. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok.

Első válaszoló: ismerek egy lányt, akinek megvan elektronikusan ez a könyv, mindjárt dobok is neki mailt, és elkérem tőle, bescannelte a csaj, ezért van meg neki így a könyv.

Utolsó válaszolónak, és az elsőnek is: én nekem már van tippem, hogy milyen vallást vehetnék fel, kétféle tippem is, mindkettőhöz nagyon vonzódom, de a félelmeim annyira leblokkolnak, hogy nem tudok dönteni. Ha döntök is, akkor is rengeteg nehézséggel fogom szembetalálni magam, ha a családom ebben nem támogat, akkor gyakorlatilag az általam választott vallást nem tudnám gyakorolni.

A szívemben érzem Isten hangját, és tele vagyok tervekkel, nagyon nagy tervekkel, és ha lenne eg párom, aki szintén ugyanígy érez, mint én, és ugyanígy el van köteleződve az emberiség problémái iránt, akkor nagyon sokat tudnék tenni a világért az ő segítségével.

Azt már most tudom, hogy kit, és miért keresek: keresek egy féffit, aki tudna szeretni szerelemmel,ezenkívül társam, és segítőm lenne az általam megtalált hit gyakorlásában, és az emberiség problémáinak megoldásában való közreműködésében.

Van egy egyesületünk látás-, és ahallássérülteknek, de főleg idősek vannak, két lánytismerek, akikkel egyáltalán tudok kommunikálni, a többiek jelnyelven tudnak csa kommunikálni. Fiúk korombeliek nem nagyon vannak, akik vannak is, azok sajnos értelmileg is sérültek.

Üdv: a kérdező

2011. szept. 14. 19:02
 7/16 .Daniel. ***** válasza:
Most nincs időm írni sokat szóval: szép dolog hogy hiszel istenben de milyen istenben? A keresztény istenben? Másik. Sajnálom hogy el kell szomorítsalak de egy férfi a külsőd alapján fog hozzád vonzódni és ha nem nézel ki olyan jól akkor bizony nem a legjobb férfiak fognak neked udvarolni. Nem tudom hogy nézel ki és azt sem mennyien udvarolnak és hogy milyen férfiak. Ha kérdést akarsz kapni sok dologra akkor adhatok pár tanácsot ha kéred de csak privátban. Az azért kicsit furcsa számomra hogy 29 évesen még mindig lányt írsz(vagy íratsz nem tudom) és nem nőt.
2011. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nem mindenki felszínes utolsó -.- amúgy ezt a kérdést akár társkeresőre, stb. is belinkelhetnéd mert sokat megtudnak belőle rólad, szerintem nincs benne kínos, aki tud szeretni annak tetszeni fog :)
2011. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Utolsó, nagyon aranyos vagy. Jóban vagyok olyan lányokkal is, akiknek nincs baj a fülükkel, csak nem látnak, és mondták a csajok, hogy a társkeresőn kiírták, hogy ők nem látnak, és csak ilyen defektes, mentálisan beteg pasik írtak rájuk. Az egyik csaj összeakadt egy skizofrén ürgével, de lerázta és sztem ennél jobbat nem tehetett.

A teljesen egészséges pasik, amikor megírta nekik, hogy nem lát, leléptek, ugyanígy volt ezzel a hárrom másik vak barátnőm is, két másik siketvak barátnőm már az emberektől is fél, mert egypár pasi nagyon szemét volt velük, az egyik csajt otthagyta az egyik baromja az utcán, de ott volt a csajnála mobilja, és az unokatesója találta meg a mobil, vagyis a Gps segítségével a csajt, és ő kísérte aztán haza. Ha engem hagynának ott csak úgy az utcán, én biztosan megőrülnék, annyira megijednék. Ezért sem merek társkeresőn keresgélni, mert nagyon rossz dolgokat meséltek a lányok, akiket ismerek, és nagyon megjártam többször az alábbi oldalon is: www.meoszinfo.hu Regisztráltam a társkeresőbe, meg írtam pár pasinak, és nagyon csúnyákat beszóltak, az egyiket meg én ráztam le, mert nagyon úgy tűnt, hogy nem házasságot, tartós kapcsolatot, hanem csak futó kalandot akart.


Egyik hozzászóló javasolta a vallási összejöveteleket, de ez akkor jöhet szóba, ha már eldöntöttme, melyik vallást veszem fel, és akkor is el kell jutni oda valahogy.

Én egy közepes méretű városban lakom, de itt nincs sok minden sajnos, és kb. egy órányira van innen Budapest vinnen Budapest, és sok lehetőség Bp-n van. A mi városunkban nem sok minden van, van itt egy vakok egyesülete de itt csak hatvan év feletti urak, és hölgyek vannak, igaz nekik lehetnek korombeli unokáik, akik szóbajöhetnének, de vagy van már párjuk az unokáknak, vagy hiába nógatta őket a nagymama/nagypapa, nem akartak velem ismerkedni.

Aki ajánlott egy nyári tábort, ezt is ismerem, ismerem ezt a csapatot, ez a Siketvakok Egyesületének a tábora, nagyon rendes emberek vannak itt, a gyógypedagógusok is azok, de a korombeli fiúk vagy értelmileg is sérültek sajnos, vagy csak jelnyelven kommunikálnak, egy harmadik csoportjuk nem akar párkapcsolatot nem igazán értem hogy miért ez az ő dolguk.

Idén megismerkedtem a táborban egy idősebb házaspárral, a férfi már alig hall a fülével, a nő csak gyengénlátó, egy lányuk van, sajnos ők sem tudtak nekem segíteni, mert elmehetnék ide-oda a lányukkal, ha már nem lenne ő is családanya, mert amióta megszülettek az unokák, azóta a lányuk nemigen megy sehova.

Daniel: én nem teszek különbséget keresztény, zsidó, muszlim stb. Isten között. Mert egyetlen Isten van, akit a különböző vallásokhoz tartozó emberek másképpen tisztelnek. Én egy egyetemes Istenben hiszek, aki akkor is ugyanaz maradna, ha már nem keresztényként imádnám őt.

Ide egyébként egyedül írok, ehhez nem kell senki segítsége, mert itt van a Braille-kijelzőm, és a képernyőolvasószoftver is felolvassa a monitor tartalmát.

Egyelőre nem udvarol nekem senki, értelmi sérült hapsik akartak nekem udvarolni, de nekem nem kell olyan pasi. Megpróbáltam eggyel, de otthagytam pár hét után, mert nagyon kikészültem idegileg, mert nem lehetett tudni, hogy mikor mit csinál, meg úgy viselkedett szegénykém, mint egy ötéves kisgyerek. Akkor megfogadtam, hogy nekem nem kell értelmi sérült pasi nem azért, mert nem bírom őket, van középsúlyos értelmi sérült barátnőm egyébként, de engem egy értelmileg sérült pasi teljesen tönkre tudna tenni idegileg, ráadásul a vallás kérdésében sem tudnék dülőre jutni egy ilyen pasival, mert ők sajnos az ilyen dolgokat nem értik, magas nekik sajnos, a barátnőm is azt mondta, aki értelmileg sérült, és kérdeztem Istenről, hogy nem tudja, mi az, ő ezt nem érti, bármilyen egyszerűen is próbálom neki magyarázni.

Ha akarsz, írhatsz privátot, bár kicsit tartok tőle, hogy mit fogsz írni.


Előre is nagyon szépen köszönöm a kommentelőknek a további válaszokat akár itt, akár priviben.

Üdv.

2011. szept. 14. 20:51
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia kérdező, első vagyok.

Egyrészt az említett "A most hatalma" című könyv beszerzésében tudok segíteni ha úgy adódna. Megvan nekem mindkét verzió gépen. (Természetesen legális módon és legális módon adnám át neked! :D )


Másrészt ezt a könyvet a vallással kapcsolatban ajánlom, de érdekes módon ez a könyv valahogy az összes vallás lényegét próbálja megragadni. Sok helyen példálózik Jézussal, magyarázza Isten egy lehetséges fogalmást, másutt a Buddhát emlegeti és Zen papokat...


Azért találom fantasztikusnak ezt a könyvet, mert arról szól amiről a második hozzászóló is ír: hogy magadban leled csak meg a válaszokat. Mondhatjuk hogy Istent. Mondhatjuk hogy a megvilágosodást. Magadban. Maga Tolle is a videóiban úgy fogalmaz, hogy ő nem tudja elmondani mi is a "valóság". Ő csak útjelzőket tud adni, hogy magunk felfedezzük. Én személy szerint minden vallás elé venném Tolle tanításait. Nem azért mert jobb hanem mert egyszerűbb. Arra mutat rá, hogy végtelen szeretet lakozik bennünk amennyiből bármennyit tudunk adni másoknak. Ez engem lenyűgöz. És egyre többet megtapasztalok belőle magam is.


Lester Lewenson jut még eszembe. Neki nincs magyarra fordított műve, ő egy kiváló módszert talált ki arra hogy megszabaduljunk az érzelmi problémáinktól. Azt mondta:

Nem az a boldogság ha szeretik az embert, hanem az, ha az ember szeret. Másokat.

És ha valakit szeretünk valakit meg nem, akkor ez nem igazi szeretet. Az igazi szeretet nem tesz különbséget emberek között...


Nagyon igaznak találom ezt is és ha az embert szeretet tölt meg, tényleg csodák történnek.... Csak ez egy olyan dolog hogy nyilván senki nem hiszi el amíg meg nem tapasztalja... A legtöbben abban hisznek hogy meg kell szenvedni a dolgokért... Én azt mondom hogy azért kell megszenvedni, hogy MEGUNJUK a szenvedést, elegünk legyen belőle és belássuk hogy csak mi teremtjük a szenvedést magunknak. És mi állíthatjuk le. Megtalálva a békét. És ez szerepel a buddhizmusban is, ezt említi Tolle is a könyvében.

2011. szept. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!