Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemkontaktus kerülése, avagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szemkontaktus kerülése, avagy miért nem néz a szemembe?

Figyelt kérdés

Két hónapja ismertem meg ezt a fiút.(Én lány vagyok) Feltűnt, hogy beszélgetés közben nem néz a szemembe. Nem néz rám. Ha egy pillanatra találkozik a tekintetünk, akkor rögtön elfordul és úgy beszél tovább.


Ez engem zavar, vagyis pontosabban nem tudom hová tenni ezt a viselkedést.


Értem, hogy nagyon felszínes még az ismeretség és lehet, hogy nem szeret mások szemébe nézni. (ahogy én sem) De azt hiszem, hogy egy minimális szemkontaktust illik tartani azzal az emberrel, akivel párbeszédet folytatunk.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.


2011. márc. 27. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
félénk, gyáva, önbizalomhiányos
2011. márc. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért lehet mert szégyenlős, és ha tetszel neki azért is lehet még + félénk.

Én sem szeretek az emberek szemébe nézni de azért rá szoktam szánni magam és 5-6 másodpercig tartom a szemkontaktust és elveszem a tekintetem egy kicsit aztán újra:)

Én főleg ha tetszik egy lány akkor nem merek a szemébe nézni, nehogy észrevegye, hogy tetszik nekem:D:D

21f

2011. márc. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez szerintem több minden lehet. Egyrészt tényleg előfordulhat, hogy önbizalomhiányos, de lehet, hogy "csak" zavarban van. Nem tudom, hány évesek vagytok, és hogy miről szoktatok beszélgetni. Ha mondjuk közeledni próbálsz hozzá, akkor lehet, hogy ettől zavarban van, de az is előfordulhat, hogy nem jössz be neki (én nőnél tapasztaltam ilyen viselkedést, amikor azt hittem, azért nézi a földet, mert csak simán zavarban van, de aztán lepattintott, és kiderült, hogy nem jövök be neki). Előfordulhat olyan is, hogy nem szokott hozzá a női társasághoz, ezért van zavarban. Nekem is kellett idő ahhoz, hogy megszokjam, hogy még velem is szóba állnak a lányok, vagy hogy esetleg még ők kérdeznek rá arra, hogy van-e barátnőm (na ez az igazán meglepő :-) ). Nálam sokszor egyáltalán már az is gondot okozott, hogy csak úgy ránézzek egy lányra mondjuk az utcán, mert attól féltem, hogy meglátom az arcán a "na ugyan mit néz ez rajtam" kifejezést. A "feltűnően csinos" lányok esetében meg nálam totális volt a zűrzavar, ők nálam a kerülendő kategóriába tartoztak, mondván "túl szépek" ahhoz, hogy rájuk merjek nézni, szóba meg úgyse állnának velem, de aztán megtapasztaltam, hogy ők sem feltétlenül kerülnek el, sőt pont egy ilyen lány kérdezett rá egyszer, hogy van-e barátnőm. Végül is ez is megtanulható dolog, csak ahhoz kell némi idő, na meg sikerélmény, és aki addig nem úgy szocializálódott, hogy akár vele is szóba állhat még a legcsinosabb lány is, ahhoz gyakran sok türelem kell. Valahogyan meg kellene próbálnod kideríteni, hogy miért nem néz a szemedbe, lehet, hogy az ő agyában is megfordulnak ilyesféle gondolatok (főleg ha te is az átlagnál szebb, csinosabb vagy).
2011. márc. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

A szemezés eleinte nálam is gondot okozott. De aztán rájöttem, hogy jó dolog a másik fél szemébe nézni beszélgetés közben. Pláne ha szép szeme van a lánynak :P

Viszont ne csak bambulj az egyik szemébe, mivel 2 van neki. Ha mereven csak az egyikbe nézel az még zavaróbb tud lenni szerintem.

Egy biztos, akármennyire is szenvedsz szemezés közben, magabiztosabbnak tűnsz.

Az előző válaszolókkal egyetértek, mivel több lehetőséget nem látok, hogy miért nem mer a szemedbe nézni.

Vagyis még 1et. Fél hogy büdös a szája, és ez nem vicc. Én is félek ettől mindig, hogy ezzel elrontok valamit.

2011. márc. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

@ 00:28-as válaszadónak


30 ill. 45 évesek vagyunk. Ezelőtt még nem találkoztam olyan emberrel aki ennyire kerülte volna a tekintetem.

Egyelőre még csak a szokásos témákat feszegetjük, amik frissen összeismerkedett emberek között szoktak előfordulni.


Teljesen átlagos külsejűnek tartom magam. Egyetlen egy dolgot sikerült még megfigyelnem, hogy hangszíne állandó és nyugodt.



Köszönöm az összes választ!

2011. márc. 28. 23:24
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia Drága !


Szerintem titkol valamit előtted, derítsd ki hogy mi az.

Kérdezgesd a barátait, érdeklődj róla, tuti hogy érez

valamit irántad mert nem vagy neki közömbös. (Na ezt most

jól leírtam). Én is így vagyok egy csajjal egyébként aki

már családos anya.


Üdv

2011. márc. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-30 23:19


Szia!

Tartok tőle, hogy hasonló helyzetben vagyok én is.

Esetleg privátban megoszthatnád az általad tapasztaltakat?

2011. ápr. 6. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!