Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt a lányok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt a lányok, hogy nekik egy intelligens pasi kell, ha nem is igaz?

Figyelt kérdés

Minden lány azt mondja, hogy ő egy intelligens, művelt férfit szeretne maga mellé. Ehhez képest ha elkezdesz olyan témáról beszélni neki, akkor általában rohadtul nem érdekli, hozzászólni meg aztán végképp nem tud. Minek akkor nekik intelligens pasi? Mutogatni vagy mi? Tényleg intelligens és művelt pasi kell nekik, vagy nem is?

(Tisztelet a NAGYON ritka kivételnek, aki körülbelül a lányok 0,01%-a).

24/F


2011. febr. 23. 13:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az intelligencia nem a tudományos érdeklődés, te jó ég!! Ne haragudj, de az alapján a hozzászólás alapján túl magasra tetted a mércéd.... A műveltségnek sok rétege van és ide tartozik a tudományos műveltség is! És senki nem lehet annyira nagyon széles körben művelt, ahhoz vagy nagyon sok könyvet kell olvasnia, vagy nagyon hosszú és tartalmas életet kell élnie. Tudhatsz egyet s mást felületesen sok témáról, én is nagyon sok témában tájékozott vagyok, de közel sem művelt.

Az intelligenciát pedig az értelem szinonimájaként használják, aminek semmi köze sincs a műveltséghez, vagy a tudományhoz. Már azt is leírtam, hogy kétféle intelligenciát különböztetünk meg: értelmi és érzelmi.

Az értelmi a dolgok felfogásának gyorsaságát, különböző helyzetek, problémák felismerését, megoldását és a logikát takarja. Az érzelmi az empátiát leginkább és az érzelmi sokrétűséget.

Ne haragudj, de művelődj még... rád fér.

2011. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ok, 87% kötözködj még! Tudom, hogy sántított a dolog, de nálam a tudományos érdeklődés egyértelműen nem a "műveltség" brancsba tartozik, ezért tettem a másikhoz. De persze beleköthetsz...


De ha már ennyire kötözködünk, akkor elmondanám, hogy nem kétféle intelligenciát különböztetünk meg, mert rengetegféle van: a szociális intelligenciától kezdve a logikai-matematika intelligencián át van egy csomó!

És mellesleg pedig olyan dolgokban kötözködsz, amiben nincs definíció, mert sem a műveltség sem az intelligencia nem pontosan definiálható dolgok.


De ettől függetlenül köszönöm, hogy kijavítottál :):):)

2011. febr. 23. 14:52
 13/18 anonim ***** válasza:

Ez nem kötözködés, csak a fogalmi zavaraidat próbálnám kijavítani, ahogy látom eredmény nélkül. Mivel nem szeretem, ha valaki úgy okoskodik, hogy az alapfogalmakkal sincs tisztában, amiket használ. Gyakori probléma, és nem ellenségeskedni szeretnék, de ha már egy ilyen kérdést kiírtál, akkor legalább utólag legyél tisztában azzal, hogy miket írtál.

Továbbá: nincs matematikai intelligencia. Matematikai LOGIKA van. A logika RÉSZE az intelligenciának, de NEM EGYENLŐ vele. Mivel az intelligencia egy összetett fogalom, ami abból a 2 részből adódik össze, amit írtam, több ilyen nagy egysége nincs. Csak ezen a két részen belül további alrészek.

A műveltség pedig adott témában való JÁRTASSÁGot jelent. Amit te ide bekavarsz az szerintem a reál meg a humán ismeretek. És a reál ismereteket akarod mindenáron intelligenciának betudni, pedig köze sincs hozzá.

Ami még talán téged megkavart itt az a kultúra. A kultúrába beletartozik a politika, a történelem, a művészet...stb leginkább humán dolgok.

Az intelligencia egy adott dolog. Azon nem tudsz változtatni, maximum az adottságaidat tudod fejleszteni. De például, akinek nincs matematikai logikája, az nem tudja fejleszteni. A műveltség pedig csak tanulás és olvasottság kérdése, bárki elsajátíthatja, aki szeretné.

2011. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

[link]

The theory's eight currently accepted intelligences are: (Ref: Educational Psychology, Robert Slavin. 2009, 117)


* Spatial

* Linguistic

* Logical-mathematical

* Bodily-kinesthetic

* Musical

* Interpersonal

* Intrapersonal

* Naturalistic

2011. febr. 23. 15:12
 15/18 anonim ***** válasza:

Ez az értelmi intelligenciának az alrészei =) És a matematikai a logika, ezt mondjuk jó tudni, én soha nem hallottam, hogy bárki így használta volna...

Őszintén bevallom, párat nem intelligenciának, inkább képességnek mondanék.

A felsoroltak közül a mozgási, meg a zenei furcsa... Mert ezek nagyon erőteljesen fejleszthetőek, tanulgatók, főleg ha az ember kiskorában kezdi. Az intelligencia pedig adott, így számomra ellentmondásos, de ez szubjektív vélemény. A többi viszont jogos, mind ismert volt előttem, csak más néven, mint az értelmi intelligencia alrészei =) Viszont köszi, ez nekem is új volt, hogy ezeket különálló intelligenciának nevezik.

Viszont egyik sem tudást takar, hanem érzéket, tehetséget az adott dologhoz. Te pedig a tudományos tudást tetted egyenlővé az intelligenciával, ami még mindig nem megalapozott számomra.

2011. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A 20 eves lany valaszoloval ertek nagyjabol egyet, szerintem is ezek a tenyezok alkotjak az intelligenciat! Egy mondataval viszont vitatkoznek: azt irta, hogy divat entellektuelnek lenni. Sajnos en pont mashogy latom, szerintem ma Magyarorszagon inkabb divat buta, bunko, taplo, erzeketlen "menocsavonak" es nyavogos, nyafogos, alomvilagban elo kislanynak lenni. Nem is a divat szot hasznalnam, inkabb azt mondom, hogy egyre inkabb ez kezd kovetendo peldava valni, a mai magyar kozelet, a media, de meg a politikai elet sem igazan kedveli es tamogatja az intelligens, normalisan gondolkodo, normalis ertekrenddel biro embereszmenyt!


En szemely szerint tobbszor is csoppentem mar bele olyan tarsasagokba, ahol az szamit jo poennak, hogy minel megalazobb es sertobb beszolasokkal probaljunk viccet csinalni a masikbol...persze en ilyenkor inkabb csondben szoktam maradni, de egy ido utan meg en kezdtem kellemetlenul erezni magam es en bizonytalanodtam el, hogy most akkor bennem van a hiba, hogy szerintem ez nem vicces es nekem ez nem megy. De nyilvan csak rossz tarsasagokba keveredtem bele, meg olyan helyeken eltem, ahol eleve sok a primitiv ember.


Mindenesetre amig az szamit itthon vicces es meno, trendi dumanak, hogy "huuuu, de szurnam azt a csajt" es az a jo musor, amiben uresfeju celebek csusznak-masznak a sajat taknyukban, addig nem hiszem, hogy az intelligens emberek alkotnak itthon a tobbseget!


Amugy meg a kerdesre a valaszom az, hogy mindenki meg fogja egyszer talalni a sajat a kozeget, ahol hozza hasonlo emberek veszik korul es akkor nyilvan hasonlo gondolkodasu es intelligenciaju lanyokkal, vagy fiukkal fog ismerkedni!


25/F (bocs, de nincsenek ekezeteim)

2011. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes kérdéskör... 27 F vagyok.

Nekem van reál és humán területen is diplomám, a munka mellett hobbi szinten foglalkozok novellák írásával, alternatív tudományokkal, de az az igazság, hogy eddig még soha nem volt olyan barátnőm, akinek legalább bármilyen diplomája lett volna. Ugyanis én azt látom, hogy tökmindegy mennyire vagy "művelt", a lányt rohadtul nem fogja érdekelni, csak az, hogy milyen érzéseket váltasz ki belőle, mennyire tart érdekesnek, mennyire vagy határozott abban a témában, amiről beszélsz. Az "okoska" (from Hupikék...) srácokat mérföldekről kerülik!

2011. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
.
2011. márc. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!