Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy, hogy még nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem úgy, hogy még nem tudok felnőni egyes feladatokhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeretném ha segíteni tudnátok ebben a kérdésben.Úgy érzem manapság egyre többször (komolyabb kérdésekben,tabletta,felnőttkori dolgokkal járó feladatok), hogy nem értek meg semmit sem,olvastam az előbb is a fogamzásgátlásról irott dolgokat, aztán vagy elfelejtettem, vagy úgy érzem ez korai nekem nem nőttem fel ideáig meg minden ilyesmi.Hiába élek szexuális életet.Lehet h túl korán kezdtem??(16)Most 18 vagyok.Nem tudok a suliban figyelni műszakis vagyok lány létemre, úgy gondoltam végig tudom vinni, erős vagyok megtanulom, de most ugy érzem mégsem tudom.Inkább más érdekelne.Nem tudok hellyt állni a kapcsolatomban,itthon, a családomban,az iskolában,. A gyakorlaton még még elvagyok, de ott sem figyelem h mi micsoda már az sem érdekel.Nőgyógyászhoz el kéne már mennem attól nem is félek, csak egy kicsit mivel az első lesz.Családi okok miatt nem tudtam sosem elmenni.Miért érzek ilyen dolgokat?Szét vagyok esve vagy nem tudom mi van velem..Ti tudjátok?Voltatok már ilyen helyzetben?Nem akarok felnőni,nem érzem magam felnőttnek sőt miota betöltöttem a 18-at nem tudom miért de hülyébbenek érzem magam, gyengébbnek,egyedül hagyottnak (ez családilag igaz is, a többit nem tom miért).Néha úgy vagyok h kemény "okos"(de mégis sok kérdést nem tudok megválaszolni) meg minden de többnyire azt érzem h semmi vagyok nem tudok semmit sem és nehezen fogom megtanulni.És úgy érzem manapság egyre jobban ezt is h felesleges élnem, akik számitanak a barátokon kivül azok nem figyelnek rám,a barátok igen, mikor h mondjuk., de néha mégis ugy érzem felesleges élnem,butának hülyének érzem magam és nem tudom h miért van ez.Lehet h nem olyan jo az anyagink a családnak v a családi összehang nem jó, vagy nem is tudom h miért mit érzek...Egyszerűen nem tudom miért érzek igy.Tavasztól kezdeném a jogsit, de már abban sem vagyok biztos egyszerűen én??kocsit bezetni??Pedig már le is van tárgyalva anyám elintézte..Olyan mintha egy hangya lennék egy oriási valamiben és nem találom önmagam vagy az utamat.Fogalmam sincs mit tegyek.A kapcsolatom ugy tűnik majdnem 2 év után tönkre ment.Nem akarok kiégni sexuálisan pedig anyám mondta h jol gondoljak meg mindent.Már most ezzel elrontottam az életem??Vagy még rendben lehet hozni??Ő volt az a fiú akinél elveszettem.Nem tudom h mit teszek jol és rosszul.Segitsetek kérlek titeket!!Előre is köszönöm szépen!!Dia :'( :)
2008. jan. 23. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy azért vagy így elkeseredve, mert végetért a kapcsolatod? Anyukáddal jóban vagy? Beszélj vele. Illetve lehet megpróbálhatnátok egy pszichológust. Sokat tudna segíteni kitisztítani a 'képet'.
2008. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy ilyen idoszakom es szornyu volt. Mire doki latott azt mondta kimerultseg es enyhe depresszio...

Lehet nogyogyasz helyett egy mas jellegu dokit kellene meglatogatnod hiszen egyertelmuen elvesztetted az erdeklodesed minden iranyban.

Nem ertem miert egnel ki szexualisan? Mert vege a jelenlegi kapcsolatodnak? Ez nagyon rossz duma...

LEGYSZIVES LATOGASD MEG A HAZIORVOSOTOKAT ES BESZELJ VELE! O elfogja mondani merre menj tovabb, esetleg beutalot ad egy masik dokihoz - en pl. allandoan szedultem, rettegtem, sirtam...stb....persze a semmi miatt.

NAgyon rossz, ha az ember maganyos. Kulonosen ha nincs valaki aki igazan odafigyel rank.

Amikor mar megertettem jobban dolgokat, elkezdtem elvezni az egyedulletet. Mentem a varosba, jartam a boltokat - nem vettem semmit...mentem a konyvtarba, moziba is egyedul nem kellett senkivel pl. vitatkoznom mit akarok megnezni...elkezdtem sportolni amitol egyre jobban ereztem magam nemcsak fizikailag, lelkileg de kulalakra is. Strandra mentem miegyeb...

az elso lepest ugy hivjak, hogy orvos a tobbi csak rajtad mulik...

Erot kivanok hozza!

2008. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia!!!Először is, sok közös van bennünk, pl a nevünk (én is Dia vok)

Hidd el, hogy ez az időszak csak egy része az életednek, egy akadály, amit túl kell élni, át kell vészelni.

Körübellül én így fogom fel, hogy nemsokára úgyis vége lesz (mármint ennek az időszaknak). Ugyanis nekem hasonló a problémám (a szexuális életet kivéve). A családomban sincs rend, épp úgy mint a lelkemben, a szüleim ki nem álhatják egymást, és ez kihat rám is. 17 vok. Nem tudom, hogy mit kezdjek az életemmel, utálok tanulni gimnazista létemre, hülye fejemmel ezt jelöltem be pár éve. Aztán ki tudja, lehet hogy nem lennék ilyen lusta, ha kicsivel kiegyensúlyozottabb lenne az életem, viszont óriási lelki problémát csinálok ám a rossz jegyektől, de főleg azért mert az o.társaim olyan stréberek.

Meg azok a szaros anyagiak is.

Hát ha nem is a szüleimmel, de majd esetleg jó pár év múlva majd a saját családommal leszek igazán boldog!

Remélem.

2008. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Azt mondják"Amibe nem halsz bele az megerősít!"!Ez nagyon igaz!Nekem is volt ilyen időszakom!Szintén egy kapcsolat vége felé!Én akartam szakítani,mégis megviselt a félelem az új dolgoktól!Boldogtalan vagy jelenleg,ennyi az egész!Nem tudom mióta tart,de a háziorvos tényleg fontos,ha hónapok óta!Ez nem anyagi kérdés,hisz nem muszály maszek pszichológushoz menned!Nem is kell elmondanod senkinek ha nem akarod,bár manapság ez már természetes!A nőgyógyásztól meg ne félj!!:)Nem fáj és csak az első alkalom kellemetlen neked!Ő évek óta nap mint nap rengeteg nőt lát így,neki ez természetes!Ráadásul fontos legalább évente egy vizsgálat!Nem tudom mik azok a családi okok,ami miatt nem tudtál idáig elmenni.Ha a pénz,akkor ez nem kifogás!300 Ft vizitdíjat évente egyszer mindenki kibír az egészségéért,vagy életéért!Azt írtad a barátaidra számíthatsz!Ez nagyon jó dolog!!!Menj el a háziorvoshoz és beszélj vele!Fontos!!!Könnyebb segíteni most,mint évek múlva!Ráadásul te is hamarabb fogod magad jobban érezni!A szexuális kiégettségre meg ne is gondolj!Maximum a párod már nem tudja azt nyújtani neked,amit az elején!Főleg ha neki sem volt sok kapcsolata!Valószínű a tapasztalat hiánya is közrejátszik ebben nála!Sokszor éreztem én is a kapcsolat végefelé,hogy nem kell a szex!Nem tudott felizgatni,nem volt az igazi,szinte muszályból csináltam!Ha olyan pasid lesz aki gyakorlott és foglalkozik veled,akkor éveken át élvezni és kívánni fogod!Ne keseredj el,nem vagy te buta vagy ilyesmi!Csak átmenetileg nem érdekel semmi!Majd visszatér beléd az élet és ismét oda tudsz figyelni!Írtad,hogy anyud intézte el a jogsit!Akkor a jelek szerint ő melletted van,különben nem tette volna!Lehet csak te érzed úgy,hogy egyedül maradtál!Sok sikert és kitartást kívánok neked!!Meg kell tanulnod bízni magadban ez nagyon fontos!!!Onnantól simán veszed az akadályokat!A kapcsolatodban ne hallgass senkire,csak a szívedre!Neked kell a barátoddal lenni,nem másnak!Te tudod mit érzel iránta(illetve most lehet te sem)!Ha valami nem megy,azt nem szabad erőltetni!Hiába mondják,hogy a következő sem lesz jobb és,hogy a szerelem elmúlik!Ezt ne hidd el!Nem 2 év után múlik el!Ráadásul ha már nincs az a nagy lángolás,akkor is biztosan érzi az ember,hogy ő az igazi!Persze csak akkor,ha valóban az!Különben utánna nyögvenyelős minden!Akkor kell lépni,de ezt biztosan kell érezni!Sok szülő hozzáadná az első pasihoz a lányát,főleg ha az nagyon szimpi neki!Viszont a saját boldogságodat kell nézni!Ha nem tudod elképzelni,mi lesz veletek pár év múlva,nem látod a közös boldog jövőt,akkor az már rég rossz!És ha vcalami elromlik,az már nem javul meg,maximum átmenetileg!Gondolj arra mit akarsz elérni az életben,mik a terveid!Milyen családot szeretnél majd!Addig ne állj meg,míg ez nem teljesül!Sikerülni fog,csak bízz magadban!!!!
2008. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi önbizalmad nincs.És van egy enyhe kis depressziód.

Nem lehet, hogy túl sokat vártál attól, hogy betöltöd a 18-at akkor ez meg az lesz?

Nem lettél felnőtt, csak felelős lettél a tetteidért.Én ezt akkor úgy fogtam fel, hogy semmi nem változott, csak vehetek cigit, piát, és ha hülyeséget csinálok lecsukhatnak.Nem kell ennyire görcsölni a dolgokon.Amúgy én is ugyan ilyen voltam.Elnőttem szerencsére.

Ha tudok segíteni bármiben, nyugodtan írj privibe szívesen segítek ha tudok.nagyjából én is ezeken mentem keresztül, tudom mit érzel.Most így majdnem 10 évvel később másként látom a dolgokat.

Ja és igenis TE fogsz autót vezetni, és nagyon ügyes leszel!!!!Azt gondold át te mit szeretnél igazán, mitől lennél boldog, és próbáld úgy alakítani az életed.

2008. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!