Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kilátástalan helyzet, mit...

Kilátástalan helyzet, mit tennétek?

Figyelt kérdés

48 éves vagyok, 15 éve itthon. Először a nagypapámmal voltam ápolási díjon évekig, aztán beteg lettem, majd a nagymama esett le a lábáról. Tavasszal bekövetkezett haláláig ápoltam. Azóta a férjem tart el.

A helyzet, h durván depressziós vagyok, ami agorafóbiával párosul, gyakorlatilag be vagyok zárva a lakásba, kimenni nem tudok. Emellett komoly egyensúlyzavarom van, minimális étkezés mellett extrém elhízás, alig bírok menni, magasvérnyomás, illetve már csak az egyik szememre látok.

Most jutottam el arra a szintre, hogy nem akarok a férjemtől függeni. Tudnátok javasolni olyan munkát, amit így is el tudnék látni? Az nem opció, hogy "gyógyuljak meg", mert nincs időm, illetve nem bírom már. Azt érzem, beleőrülök a helyzetbe.

Légyszi, ne bántsatok, már tényleg nem látok kiutat.



ma 09:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
mostanaban LinkedIn dobálja ezeket a "remote" pozikat. Sztem megpróbálhatnál vmi ilyesmi irányba nézelődni. Ahogy te is írod, vhol el kell kezdeni.
ma 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen végzettséged van? Mihez értesz?
ma 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2., Érettségi és szociális ápoló és gondozó végzettségem van. Ami szóbajöhetne, eü termékek hálózati értékesítése, az nekem nem megy, szorongok, félek emberekkel beszélni, a telefont is csak a férjemnek veszem fel évek óta.
ma 10:23
 4/14 A kérdező kommentje:
#1, kb mind olyan, ahová be kellene fizetni. Nincsen miből.
ma 10:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahova be kell fizetni, az nem állas, hanem csalás. Szóval jobb is, ha nem fizetsz be ilyenre.

Én nem tudok semmit elképzelni, amihez sem kommunikálni nem kell sem kimenni a lakásból, sem szakma, sem.nyelvtudás nem kell. Nincs ötletem, de szerintem kezdj el tornázni otthon. A mozdulatlanságtól, bezártságtól bárki depressziós lenne. Lezdj el 10-15 percet tornázni egy nap. Fogd föl munkának, és tarts ki.

ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A szorongásaidon talán segíthet egy akupunktúrás piercing, tegnap láttam hasonló videót a TikTokon. Szerintem olyan pozíciót még home officeban sem találsz, ahol ne kellene minimum telefonon beszélni másokkal.
ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Így szinte esélytelen, ezt te is tudod. Maximum horgolni tudsz elkezdeni és azt eladni a neten. Van egy hölgy, aki meseszép szőnyegeket horgol, megrendelésre dolgozik. Valami ilyesmit tudok elképzelni maximum, ami jelenleg szóba jöhet.
ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Márpedig ahhoz, hogy a helyzet változzon, előbb neked kell változnod. Őszintén gondold végig, hogy te egy ilyen állapotban lévő embert foglalkoztatnál egy amúgy is nagyon nehéz időszakban, ahol egy-egy pozícióra több száz önéletrajzzal pályáznak?


Én home officeban dolgozom, de ahhoz, hogy ezt elérjem, másfél hónapig minden nap be kellett járnom az irodába, hogy tanuljak és az itthoni munkára felkészülten állhassak rá, önállóan tudjak dolgozni. Alap, hogy minden nap kell ügyfelekkel beszélnem mobilon, legalább 2-3 ember fel szokott hívni.

ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 És hogy reklámozza magát, ha senkivel nem beszél? Nem fog videókat feltölteni TikTokra egy befelé forduló, szorongó ember, illetve még a postára sem tud elmenni, hogy feladja a csomagokat. Ez így tényleg esélytelen, ötletem sincs, mit lehetne így csinálni a gyógyuláson kívül.
ma 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Háziorvoshoz, pszichiátriára menj, férjed segítsen, kísérjen el.


Ki kellene vizsgálni miért van extrém túlsúlyod és terápiára járnod, átmenetileg gyógyszert szedned a szorongásra.

Vérnyomásod kezelve van?

ma 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!