Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztény nők! A Biblia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztény nők! A Biblia alapján elképzelhető, hogy nem véletlen, hogy számos nő van elnyomó kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Rengeteg cikk van arról, hogy bizonyos nők miért szeretik a rosszfiúkat.


De nézzük a kérdést vallási szemszögből. A bűneset után Isten a következőt mondta Évának:


"...Vágyakozni fogsz férjed után, ő azonban uralkodni fog rajtad.” (Ter 3,16)


Ez a kép mintha a mai állapotokat írná le. Számos férfi uralkodik a nőkön, azonban számos nő ennek ellenére ragaszkodik a pasihoz.


Elképzelhetőnek tartjátok, hogy ez az isteni átok következménye?


aug. 23. 14:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a férfi is meg lett átkozva, szóval nem egyirányú dolog ez.
aug. 23. 14:46
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Jelentem is a kérdésed, remélem, hogy átrakják abba a kategóriába, ahová való.

Ide nem való, a többség erre nem kíváncsi már manapság, kénytelenek lesztek elfogadni.

aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ide való. Ugyanis nem vallásos kérdés ez, hanem egy jelenséget közelítettem meg vallási szemszögből.

Ráadásul a kérdés keresztényekhez szólt.


Ha az incel kérdéseket megtűrik, akkor az enyémnek is helye van itt.

aug. 23. 14:48
 4/14 anonim ***** válasza:

Én csak a kommentháború miatt jöttem:')


3,2,1...

aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4


A kérdés keresztény nőkhöz szól, szóval nem lesz kommentháború. Az akkor lenne, ha az ateisták is bekapcsolódnának a beszélgetésbe, de a kérdés nem hozzájuk szó.


Amúgy azért (is) nem szeretném, ha áttennék a vallás rovatba a kérdést, mert akkor a Jehova tanúi meg a hozzájuk hasonló fundamentalisták ideírnák a téveszméiket.


A kérdés normális keresztény emberekhez (nőkhöz) szól.

aug. 23. 14:54
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Semmivel nem vagy értelmesebb és kevésbé téveszmés, mint a jehovások.
aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
A Jehova tanúi pont nem fundamentalisták. Kérlek nézz utána a fogalmaknak, mielőtt butaságokat írsz
aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én vallásos gimibe jártam, ahol hittanból kijutott a részem meg mindenféle dologból. Most éppen egy ilyen félvallásos korszakomat élem, a vallás maga foglalkoztat, meg Istenben is hiszek, de nem teljesen tudom, hogy hogyan állok mindenhez.


Viszont szerintem még az ilyen helyeken sem jellemző az, hogy ennyire durván szó szerint értelmezzék a Biblia alapvetően tanítás jellegű, példázatos jellegét. Legalábbis a mi hitoktatóink, papjaink nem tették ezt sosem, sőt sokszor magyarázták el, hogy hogyan lehet jól értelmezni az írást. Esetleg valami hardcore gyülis/szektás közösségben lehet hogy ennyire szó szerint veszik.

aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

6-7


Értelmesebb vagyok.

A keresztény-fundamentalizmus pedig egy szélsőséges vallási irányat, akik tagadják az evolúciót, meg egyéb hajmeresztő, eretnek tanításaik vannak.

Értelemszerűen nem kérem az ő válaszaikat, márpedig a vallási rovatban aktívak. De ez a kérdés nem is odavaló, mivel nem kifejezetten teológiai kérdést feszeget, hanem egy hétköznapi esetet vizsgál vallási alapon. Érdekel, hogy a keresztények hogy látják a világot. Ennyi.


Innentől fogva viszont csak a célszemélyek válaszoljanak a kérdésre, ne offoljátok szét a topikomat. Én sem offolok szét más opikot, ahol nem én vagyok a célközönség.


Ateisták, deisták stb. ne írjanak.

aug. 23. 15:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia alapján nem. Kezdve azzal, hogy számos nem keresztény is él bántalmazó kapcsolatban. Meg persze magukat kereszténynek valló férfiak sem valósítják meg mindig a krisztusi parancsot: Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!

A házasságban a férfiak felé Szent Pál szerint ez a követelmény:

"Férfiak, szeressétek feleségeteket, ahogy Krisztus is szerette az Egyházat, és feláldozta magát érte. (...) Így a férj is köteles szeretni feleségét, mint saját testét. Aki feleségét szereti, önmagát szereti. A saját testét senki sem gyűlöli, hanem táplálja, gondozza, akárcsak Krisztus az Egyházat." (Ef 5, 25-28)

Ezek alapján a bántalmazó kapcsolat súlyos bűn.

aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!