Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha valaki egyedül nem igazán boldog és párkapcsolatban szeretne boldog lenni?

Figyelt kérdés
aug. 21. 21:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Azt is kérdezném, hogy miért hisztek az egyénben az individualizmusban? Hogyha társas lények vagyunk miért kell egyénekről beszélni?"


Az individualizmus mást jelent, és nem szorul hitre. Ne keverjük ide.


10-essel egyetértek. Én is ilyesmi vagyok.

aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Azzal sztem nincs baj, ha valaki őszinte azzal kapcsolatban, hogy ő párkapcsolatban a legboldogabb, és boldogabb egy jó párkapcsolatban, mint egyedül. Azzal szerintem viszont több szempontból is gond van, ha valaki egyedül semennyire sem képes boldog lenni. Miért?

- az embernek kell, hogy legyenek hobbijai, érdeklődési körei, más tartalmas emberi kapcsolatai, amik tudnak neki örömteli pillanatokat szerezni... ha ez nincs így, akkor azért először önmagán kell fejlesztenie, mert azért az nem véletlen, ha valakinek semmilyen más emberi kapcsolata nincs és egy felszínes, jellegtelen ember, akinek egy db hobbija nincs és semmit nem tud felsorolni, ami egy pici boldogságot is tud hozni az életébe

- a társfüggőség semmilyen téren nem jó és egészséges

- az ilyen ember hajlamos tudat alatt is akár a boldogságát a másik ember felelősségévé tenni, és nem dolgozni a saját boldogságán

aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy szar kapcsolat rosszabb, mint az egyedüllét ezt senkinek se kívánom. De ha a jó kapcsolat akkor mi a baj a függéssel? A kölcsönös szereteten alapuló függés a legjobb. A fa gyökerei is egymást fogják. A természet is társas lény így az ember is az.
aug. 22. 00:19
 14/18 anonim ***** válasza:
A függéssel az a baj, hogy nem egészséges, és túlzottan a másikra támaszkodik. Nem hagyva életteret a másiknak, sem saját magának egy egészséges életre való lehetőséget arra az esetre, ha rosszul mennének a dolgok (pl. a másik meghal vagy kiszeret belőle).
aug. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Azt tudom hogy szar kapcsolat rosszabb, mint az egyedüllét ezt senkinek se kívánom. De ha a jó kapcsolat akkor mi a baj a függéssel? A kölcsönös szereteten alapuló függés a legjobb. A fa gyökerei is egymást fogják. A természet is társas lény így az ember is az."


A függés nem jó dolog, a függés egyáltalán nem egészséges, mivel ott a másikra támaszkodsz, a másiktól várod a saját boldogságodat. Nekem se kellene egy olyan nő, akin érzem, hogy nincs tisztában saját magával és arra vár, hogy én tegyem boldoggá. Az ilyen emberek energiavámpírok. Az ilyen emberek mondják azt, nem törődsz velem, foglalkozzál már velem többet, stb. Hát én a kutyámmal szoktam foglalkozni, nem pedig a párommal. Felnőtt ember, találja fel magát. Az normális dolog, hogy társra vágysz. Viszont ne azért vágyj társra, mert anélkül boldogtalan vagy, hanem azért, mert egyedül is kiegyensúlyozott életet élsz és ezt meg szeretnéd osztani mással. Az emberi kapcsolatokat pedig ne hasonlítsd egy fa gyökereihez, ugyanis totál más a kettő :D

aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Egyébként általában miért ezt a nézetet valljátok? Valójában miben hisztek? Hogy álltok a rendszer kritikához? Mi a véleményetek a kapitalizmusról, fenntartható tartjátok? Csak puszta kíváncsiságból kérdezem. Sok mindent másként gondolok és mintha ezért nem értenének meg. Amiről beszéltek semmi egyediség nincs benne kb mindenki erről beszél.
aug. 22. 08:09
 17/18 anonim ***** válasza:
16-os: Nem attól lesz valami egyedi, hogy szembe megy mindennel. Ez nem egyediség kérdése. Ez pusztán pszichológia és tények. Várhatod te a boldogságot a másik féltől, de ez önző dolog és a másik felet ezzel leszívod. Ez nem általánosítás, hanem tény. Kicsit túlgondolod. Attól még, hogy nem értek veled egyet és szerintem nem jól gondolkozol, megértem amit írsz, a kettő nem zárja ki egymást:)
aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Amiről beszéltek semmi egyediség nincs benne kb mindenki erről beszél."


Talán azért, mert ugyanazt a témát rágjuk körbe-körbe sokadszorra. Én sem tudok újat mondani, amit ne mondtak volna már mások, sokszor. Ez az életünk, ez vesz minket körül.

aug. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!