Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha valaki egyedül nem igazán boldog és párkapcsolatban szeretne boldog lenni?

Figyelt kérdés
aug. 21. 21:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Mert ilyenkor a másiktól várod azt hogy boldoggá tegyen téged. Pedig az egyén boldogsága nem függhet másoktól.
aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem attól függ, hogy mit vár a másiktól. Tehát hogy a másik szórakoztassa, és tegye boldoggá pl? Mert ez így tuti kudarc. Miért lenne más feladata ez?


A magány megint más, mert az ember társas lény, és sokaknak van igénye társra - ilyen értelemben egyedül nem érzik magukat teljesnek. Ez is más.

aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Ez rajta kívül senki másnak nem baj, amennyiben nem nyaggat másokat a nyomorával. Amúgy az ilyen ember mások viselkedésétől (amit ő hosszú távon biztosan nem tud befolyásolni) teszi függővé a saját boldogságát / jó közérzetét. Nekem egy ilyen kapcsolatfüggő szerencsecsomag sose kellene, felesleges kolonc lenne csak számomra, amitől viharsebesen megszabadulnék. Kb. ennyi.
aug. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De miért hiszitek azt, hogy ilyenkor önző lenne és csak a saját boldogulásával törekedne?
aug. 21. 21:39
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez nem ilyen egyszerű, 1-es. Az ember társas lény, a magány pszichológia által bizonyítottan rossz hatással van a mentális egészségre. Éppen hogy a "társfüggő" divatszót nem fogalmaztad bele, ami valóban rendellenes működés, de korántsem húzható rá mindenkire. Egy egészséges ember vágyik a kölcsönös szeretetre, ez teljesen normális.
aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom hogy ha valaki megtalálta önmagát szingliként, ismeri magát és mégis vágyik társra az teljesen normális. De ha állandóan az ellenkező neműeket hajkurásza a nagy szerelem miatt, párkapcsolatból párkapcsolatban köt ki az már társfüggőség. Szintén arról beszélünk amikor képes éveket eltölteni egy számára rossz, unalmas kapcsolatban.
aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azt is kérdezném, hogy miért hisztek az egyénben az individualizmusban? Hogyha társas lények vagyunk miért kell egyénekről beszélni?
aug. 21. 21:52
 8/18 anonim ***** válasza:
6. Az más. És ebben igazad is van.
aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#4: "ilyenkor önző lenne és csak a saját boldogulásával törekedne"


Ezt melyik hozzászólásban olvastad?

aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#7: "Hogyha társas lények vagyunk miért kell egyénekről beszélni?"


Mert én például messze nem vagyok annyira társas lény, hogy kapcsolatban akarjak élni. Én elsősorban az intellektuális kapcsolódást igénylem másokkal, de több, különböző emberrel, hogy minél több nézőpont álljon a rendelkezésemre. Ettől eltekintve meg kifejezetten igénylem a naponta sok órás egyedüllétet. Úgyhogy az efféle kijelentéseidnél a jövőben szíveskedjél mellőzni a többes számú első személyű megfogalmazást.

aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!