Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye igazam van az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye igazam van az alábbi szituációt illetően? Barátság extrákkal vs. szerelem szituáció.

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy A "barátság extrákkal" típusú kapcsolatban van B-vel, de sajnos egyszer csak bele is szeret B-be. Na ilyen helyzetben ugye az A-nak kell eldöntenie, hogy ez így neki megéri-e, és le tudja-e rendezni magában a dolgot, és B-nek nincs joga azért megszakítani a kapcsolatot A-val, hogy "ne fájdítsa az A szívét", pláne akkor, ha A el sem mondja B-nek, hogy mit érez, tehát nem "terheli" ezzel B-t, mert ezzel lehet, hogy csak még nagyobb fájdalmat okozna A-nak. Mert ha a szerelmet nem is viszonozza, ha a kölcsönös szimpátia, baráti szeretet és kölcsönös tisztelet megvan, akkor lehet, hogy A-nak így is megéri folytatni B-vel.

aug. 19. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

"B-nek nincs joga azért megszakítani a kapcsolatot A-val"

. Már hogy a lóf*szba ne lenne. Még indok sem kell erre.

Nincs olyan, hogy kötelező szexelnem bárkivel.

aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Ez így van, főleg, ha b-nek csak barátság extrákkal kapcsolat fér bele és nem akar többet a-tól, akkor meg is kell szakítani a kapcsolatot, mert A úgysem tud józan döntést hozni hisz szerelmes. Tehát ha úgy vesszük, csakis B-nek van joga megszakítani a kapcsolatot, mert A már úgysem fogja tudni elengedni őt hisz beleszeretett. Ha viszont B csak barátság extrákkal kapcsolatot tud elképzelni A-val, akkor jól is teszi ha megszakítja a kapcsolatot, minthogy hitegesse a másikat.
aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egy AKÁRMILYEN kapcsolatot MINDIG joga van BÁRMELYIK FÉLNEK befejezni, akár indoklás nélkül is. Ilyen esetben meg az a megszokott, hogy amelyik fél nem akar komplikációt, az megszakítja a kapcsolatot a beleszerett féllel.
aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jajj annyira éreztem, hogy bele fogtok kötni. Elsőnek üzenem, hogy ez így helytelen, hogy a mondat egy részét kiragadod, és a folytatása nélkül értelmezed. Én azt írtam, hogy "B-nek nincs joga AZÉRT megszakítani a kapcsolatot A-val, hogy "ne fájdítsa az A szívét", pláne akkor, ha A el sem mondja B-nek, hogy mit érez, tehát nem "terheli" ezzel B-t, mert ezzel lehet, hogy csak még nagyobb fájdalmat okozna A-nak." Oké, hogy más miatt van joga megszakítani, azért írtam, hogy konkrétan ezért nincs, pláne, hogy A el sem mondja neki, hogy mit érez. Légyszíves arra válaszoljatok, amit kérdeztem.
aug. 20. 16:02
 5/16 anonim ***** válasza:
Kérdezö: FOGD MÁR FEL! Mindkét félnek BÁRMIKOR JOGÁBAN ÁLL megszakítani a kapcsolatot. AZ, hogy a másiknak "megfájdítja a szívét", lényegtelen.
aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jó, akkor lehet, hogy én fogalmaztam félreérthetően, mert kimaradt a "csak" szó. Tehát:

"B-nek nincs joga CSAK AZÉRT megszakítani a kapcsolatot A-val, hogy "ne fájdítsa az A szívét", pláne akkor, ha A el sem mondja B-nek, hogy mit érez, tehát nem "terheli" ezzel B-t, mert ezzel lehet, hogy csak még nagyobb fájdalmat okozna A-nak."

Azt értem, hogy más probléma miatt van joga, de ha nincs más probléma, "CSAK EZ", amiről az se biztos, hogy tud, akkor "CSAK EZÉRT" nincs joga, ha amúgy neki is jó. Értitek így?

aug. 21. 11:00
 7/16 anonim ***** válasza:

DE, VAN JOGA! Ahogy már többször írták, ha öt valami zavarja a kapcsolatban - és mindegy, hoyg mi - akkor JOGA VAN erre!


Egyébként nem értem, miért nem tudod felfogni, ha eredetileg CSAK szexkapcsolat volt, te meg érzelmeket is kezdesz belevinni, az teljes mértékben indokolhatja, hogy öt zavarja, nem akarja folytatni.

aug. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért, mert el sem mondtam neki, maximum magától vehette észre. De az is lehet, hogy egész más oka volt, de el sem mondja, hogy mi, pedig többször is kérdeztem...
aug. 21. 11:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, miért, ha NEM AKARJA többé a kapcsolatot, akkor jogában áll szakítani, neked meg el KELL fogadni a döntését, magyaráznia nem kell semmit
aug. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De amúgy miért zavarta, ha el sem mondtam neki? (Már ha egyáltalán ezért nem akarta folytatni.)
aug. 22. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!