Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy képesek a nők futószalago...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy képesek a nők futószalagon ghostingolni/parkolópájára tenni embereket? Nem gusztustalan ez?

Figyelt kérdés

Persze tudom, nem csak a nők csinálhatják ezt, de én férfiként nyilván csak tőlük tapasztaltam.


Az utóbbi években iszonyatos mértékben elharapózott ez a szokás, bár korábbam is létezett. Azt tudom mondani, hogy mostanra eljutottunk odáig, hogy minden megkezdett beszélgetés vagy randival ér véget, vagy több mint 95%-ban a nő részéről ghostingolással. Sokszor még csak nem is töröl, nem búcsúzik el, hanem egyszerűen ghostingol.


Én, valahányszor ilyent csináltam valamilyen oknál fogva (egy kezemen meg tudom számolni hány ilyen eset volt), mindig rendesen bűntudatom volt utána. Vannak lányok, akiket ghostingoltam és még mindig emlékszem rájuk évek múltán is, mert tudom, hogy ezzel lehet megbántottam őket és bűntudatom van miatta.


Hogy lehet, hogy az állítólag hatalmas érzelmi intelligenciával rendelkező nők ezt képesek rendszeresen újra és újra eljátszani? Milyen lelki világa van az ilyen embernek? Mert szerintem az ilyen embereknek a pokolban külön helyük van.


(És ne tettesd, hogy te nem csinálod ezt, mert a társkeresőző nők 95%-a ezt csinálja rendszeresen. Igen, valószínűleg te is!)


aug. 4. 10:15
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

#20 Lepontoztalak!

Nincs szükségem ilyen ellentmondásos, a helyi közösségi szellemet pusztító hozzászólásokra!

aug. 4. 14:32
 22/29 anonim ***** válasza:
82%
Jobbá szeretnél válni: Tiszteld a nőket. Ne mártírkodj. Légy férfi. Ennyi.
aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
#22 De hiszen én tisztelem és csodálom a nőket, hiszen mindenben jobbak nálam... 😑
aug. 4. 14:51
 24/29 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésedben 5 bekezdésben ócsárlod a nőket. Ez nem tisztelet.
aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
91%
A provokatív kérdező ezzel túl messzire ment. Jelentve és kérem a kérdés tömeges jelentését.
aug. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

#25 Ez egy hasznos komment, ment a zöld kéz!

Javaslom másokat is jelents, mert provokatív válaszokat adtak és megaláztak az emberi méltóságomban.

aug. 4. 15:32
 27/29 anonim ***** válasza:

A nők 95 %-a ghostingol téged azt mondod.

Jobban esne hallani valamilyen konkrét negatívumot 95 nőtől, hogy miért nem érdekled őket?


Komolyan kérdezem. Mert én azt gondolom, hogy ezzel még jobban megbántanám őket. Vagy kegyetlen hazugságokat kellene kitalálnunk inkább? Hogy jajj nem érzem még készen magam egy kapcsolatra, szia.

aug. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

#27

Köszönöm a választ. Jogos a kérdés.


Régebben (10 éve) még divat volt a ghostingolás helyett valami kamu, de legalább illedelmes "legyünk csak barátok" szöveg bedobása. (Kegyes hazugságot akartál gondolom írni, nem kegyetlent. Na, ezt már a nők korábbi generációi szerintem az ősidőkben feltalálták.)

Mostanra ezt váltotta a ghosting, ami amúgy sokkal tahóbb, ráadásul bizonytalanságban, kétségek közt tartja a másik felet, de a lényege ugyanaz, mint a régebbi, udvariasabb és egyértelműbb válasznak: "meggondoltam magam, mégsemteccő".


A kérdésedre nem tudok egyértelmű választ adni.

Sokaktól hallottam, hogy ha konkrétan megmondod, hogy mi a gondod, akkor mindenféle gyűlölködő válaszüzenetet fognak küldeni (ami amúgy egy standard pszichológiai reakció). Ez sajnos általános és megértem, ha ezt senki, főleg egy nő, nem akarja vállalni.


Más részről személy szerint én jobban örülnék egy konstruktív kritikának, még akkor is ha fáj, mert lehet, hogy érdekes visszajelzéseket kapok, amiből esetleg tanulhatok, fejlődhetek általa.

aug. 5. 08:46
 29/29 A kérdező kommentje:

Még egy megjegyzés.


Némi következetlenséget lehet találni az előző kommentem és a kérdésem közt. Most akkor a ghosting rossz, a kegyes hazugság meg jó?


Nem, egyik sem jó, csak az egyik kevésbé rossz, mint a másik.


De ami még fontosabb: azt kéne elérni, hogy ne kerüljön sor sem a ghostingra, sem a kegyes hazugságra egyáltalán!

Hogy lehet ezt elérni? Eleve nem húzol jobbra olyanokat, akikről tudod, hogy nem fogsz velük beszélgetni (mert pl. éppen beszélgetsz már valakivel/valakikkel, vagy red flageket látsz, vagy a legalapabb: nem elég Brad Pitt az illető...).


De ha már véletlenül mégis jobbra húztad, akkor legalább ne válaszolj neki semmit, töröld szó nélkül, tiltsd!


Még ez is ezerszer jobb a ghostingnál, könyörgöm!

aug. 5. 08:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!