Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Társkeresés során a nőktől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresés során a nőktől miért nem ugyanúgy elvárt, hogy legyen jogosítványuk?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy mennyire alap, hogy egy férfinak legyen, milyen életképtelen lúzer, akinek nincs, jönnek az érvek, hogy mennyiben könnyíti meg az életet, ha van kocsi, és tud vezetni a férfi.

Igen ám, de egyenlőség van, a nők is bármikor szerezhetnek jogosítványt, vehetnek autót, és a baleseti statisztikáik is jobban néznek ki, mint a férfiaké, semmi racionális érv nincs amellett, hogy rosszabb sofőrök lennének.

Szóval, sokan miért a férfitól követelik, és csépelik erőszakos hangnemben azt a férfit, akinek nincs?

A férfiak pedig miért nem várják el ugyanúgy a nőktől úgy általánosságban, hogy tudjanak vezetni?

Nem egy embert ismerek, aki természetesnek veszi, hogy a barátnőjének ugyan van jogsija, de fél vezetni, kis cukiskodva adja elő, hogy szinte már hüppög a gondolattól, hogy elmegy mellette egy kamion vagy busz, vagy esetleg egyetlen egyszer koccant egyet kezdőként, vagy belekerült valami necces szituba, és akkor már pánikrohama van attól, hogy vezessen még egyszer az életben.

Ha ezeket egy férfi adja elő, akkor lúzer, életképtelen, selejt, stb.

Vagy az is vicces, amikor azzal jönnek, hogy milyen szánalmas, ha a nő vezet, ha mondjuk nyaralni mennek, vagy akármilyen programra. Az miért nem az, ha a férfi viszi a nő fenekét mindenhova? Miért ne lenne ugyanaz?

Szerintem amúgy bármelyik lehet normális felállás, ha a két félnek megfelel, semmi különbség nincs, egyszerűen csak az vezet, aki tud és szeret, semmi köze a nemekhez.


Leszögezem, hogy tudom, hogy vannak kivételek mindkét oldalról, tehát biztos elő tud állni olyan, akinek a pasija/férje nem mer vezetni, vagy olyan nők, akiket egyáltalán nem érdekel, hogy a férfinak van-e jogsija, de az általános jelenség nem ez, és nem is a kivételekhez szóltam, nem kell kikérnetek magatoknak, tudom, hogy léteztek.


Az olyan nőket is korrektnek tartom, akiknak van jogsijuk, és szeretnék, ha a párjuknak is lenne, ez így rendben van.

De a férfi oldalról is ugyanígy rendben lenne.


Mielőtt jönne a személyeskedés, azt is elmondanám, hogy nekem már gimiben meglett a jogsim, van autóm is, és kifejezetten szeretek vezetni, mindenhová autóval járok, ahová lehet.

Csak azt nem értem, miért lenne a vezetés nemhez kötött, igazából ez az egyenlőség és a feminizmus ellen szól, és sokszor maguk a nők alacsonyítják le magukat ezzel, hogy ők nem hajlandóak vezetni, mert jujjjj de ijesztő, de az milyen féjjjfiasssh, hogy a pasi jól vezet, alapkelléke a férfinak, stb.

De amikor jönnek a sztereotípiák, hogy nő nem való volám mögé, meg muhahahaha női sofőr, akkor meg általában kollektíven fel vannak háborodva (ez utóbbi teljesen jogos, de a másik dolog meg pont nem segít ezen).



júl. 17. 17:10
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

"Amíg neked fontosabb lesz a kerek segg meg a feszes mell, addig ez lesz. Emeld az elvárásaidat."

Nekem fontosabb? :) Jó tudni.

júl. 17. 17:40
 12/35 anonim ***** válasza:
0%
Megszületett a kérdés, szóval úgy tűnik, fontosabb.
júl. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
68%
Mert ez nem prioritás a férfiak nagy részének (a többségnek csak pna kell és szolgálat) de nincs olyan ember a bolygón akit érdekelne, ha NEKED ez prioritás lenne. Válassz jogsis csajt, van belőlük elég, felesleges ezen itt veszekedni.
júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

"Megszületett a kérdés, szóval úgy tűnik, fontosabb."


Kár, hogy semmi logikád nincs.

júl. 17. 18:03
 15/35 anonim ***** válasza:
62%
De kérdező, neked miért gond ez? Jogod van elvárni a jogsit, a nők igen nagy hányada rendelkezik is vele, így válogathatsz is. Akkor miért bánt ez ennyire?
júl. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
35%
Magyarázd el akkor, miért nem keresel olyan nőt, akinek jogsija van.
júl. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy nem várom el?


Amúgy nem is az az ideális, ha mindenki agresszív stílusban követeli mindenkitől, hanem az, ha legalább következetesség lenne ebben, nem kettős mérce.

Én erre hívtam fel a figyelmet.

júl. 17. 18:15
 18/35 anonim ***** válasza:
32%
Amiért a férfitól a jogsi elvárt, úgy a nőtől a szexi, vékony test az elvárt.
júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
Nincs kettős mérce.
júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

"Amiért a férfitól a jogsi elvárt, úgy a nőtől a szexi, vékony test az elvárt."

Logikátlan hápogás.


"Nincs kettős mérce."

Valóban nem mindenkinél, de megkockáztatom, hogy a többségnél bizony van.

júl. 17. 18:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!