Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Társkeresés során a nőktől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresés során a nőktől miért nem ugyanúgy elvárt, hogy legyen jogosítványuk?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy mennyire alap, hogy egy férfinak legyen, milyen életképtelen lúzer, akinek nincs, jönnek az érvek, hogy mennyiben könnyíti meg az életet, ha van kocsi, és tud vezetni a férfi.

Igen ám, de egyenlőség van, a nők is bármikor szerezhetnek jogosítványt, vehetnek autót, és a baleseti statisztikáik is jobban néznek ki, mint a férfiaké, semmi racionális érv nincs amellett, hogy rosszabb sofőrök lennének.

Szóval, sokan miért a férfitól követelik, és csépelik erőszakos hangnemben azt a férfit, akinek nincs?

A férfiak pedig miért nem várják el ugyanúgy a nőktől úgy általánosságban, hogy tudjanak vezetni?

Nem egy embert ismerek, aki természetesnek veszi, hogy a barátnőjének ugyan van jogsija, de fél vezetni, kis cukiskodva adja elő, hogy szinte már hüppög a gondolattól, hogy elmegy mellette egy kamion vagy busz, vagy esetleg egyetlen egyszer koccant egyet kezdőként, vagy belekerült valami necces szituba, és akkor már pánikrohama van attól, hogy vezessen még egyszer az életben.

Ha ezeket egy férfi adja elő, akkor lúzer, életképtelen, selejt, stb.

Vagy az is vicces, amikor azzal jönnek, hogy milyen szánalmas, ha a nő vezet, ha mondjuk nyaralni mennek, vagy akármilyen programra. Az miért nem az, ha a férfi viszi a nő fenekét mindenhova? Miért ne lenne ugyanaz?

Szerintem amúgy bármelyik lehet normális felállás, ha a két félnek megfelel, semmi különbség nincs, egyszerűen csak az vezet, aki tud és szeret, semmi köze a nemekhez.


Leszögezem, hogy tudom, hogy vannak kivételek mindkét oldalról, tehát biztos elő tud állni olyan, akinek a pasija/férje nem mer vezetni, vagy olyan nők, akiket egyáltalán nem érdekel, hogy a férfinak van-e jogsija, de az általános jelenség nem ez, és nem is a kivételekhez szóltam, nem kell kikérnetek magatoknak, tudom, hogy léteztek.


Az olyan nőket is korrektnek tartom, akiknak van jogsijuk, és szeretnék, ha a párjuknak is lenne, ez így rendben van.

De a férfi oldalról is ugyanígy rendben lenne.


Mielőtt jönne a személyeskedés, azt is elmondanám, hogy nekem már gimiben meglett a jogsim, van autóm is, és kifejezetten szeretek vezetni, mindenhová autóval járok, ahová lehet.

Csak azt nem értem, miért lenne a vezetés nemhez kötött, igazából ez az egyenlőség és a feminizmus ellen szól, és sokszor maguk a nők alacsonyítják le magukat ezzel, hogy ők nem hajlandóak vezetni, mert jujjjj de ijesztő, de az milyen féjjjfiasssh, hogy a pasi jól vezet, alapkelléke a férfinak, stb.

De amikor jönnek a sztereotípiák, hogy nő nem való volám mögé, meg muhahahaha női sofőr, akkor meg általában kollektíven fel vannak háborodva (ez utóbbi teljesen jogos, de a másik dolog meg pont nem segít ezen).



júl. 17. 17:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
37%

Kb mert általában kocsinál vagy utazáskor a nő jobb esetben szabad a gyereket pesztrálni hátul adogatni a gyüniket vagy ha nyügjük van azt intézni. Alapvetoen nem árt ha a ferfi tud vezetni.

Meg ha bármi is lenne pl gyerek elesett törés van anyuka borogat vigasztal apuka meg nyomja a gát a kórházba meg stb

júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
51%
Ezt az egyenlőség dumát azok kántálják csak akik minél többmindent csak a nőre akarnak hárítani hogy az gebedjen bele a családfenntartásba is nekik meg minél kevesebb legyen a dolguk.
júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
36%

Ne keress logikát a feminizmusban és az egyenlőségben.

Egyenlőséget csak addig igénylik, amíg előnyük származik belőle. (jelen esetben pl nem kell tanulniuk, költeniük jogsira, költeni autóra és annak fenntartására, ezt mind megúszhatja, hiszen ez "úgyis a férfi dolga")

júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
57%

Leginkábn a nők hátán van a gyerek is. Meg ők a kiszolgáltatottak ha ott vannak hagyva gyerekkel vagy gyerekekkel vagy terhesen vagy mikor szülnek és mikor csalják őket.

Egy rakat helyzetben nincs meg az egyenloség.

júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
41%
Mert nem várod el.
júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%

Ugyanúgy elvárt kb. (Inkább lakhelytől függ, nem nemtől.)


Amúgy én nő vagyok, van jogsim de nem vagyok hajlandó vezetni, a páromtól nem várok el se jogsit, se vezetést.

júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
49%
Ki mondta, hogy ne várd el?
júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
82%

A berögződött szokásokat nehezen dolgozza ki magából a társadalom. Emögött pont ennyi van. A férfiak majd egyre jobban elvárják a jogsit, ahogy születnek az újabb generációk. Valamit, ami év századokig, akár ezredekig működött (patriarchális rendszer) nem lehet nèhány évtized alatt felszámolni.

Nekem nőként van jogsim, nem okoz gondot a hosszabb vezetés sem, nincsenek rigolyàim ezzel kapcsolatban (eső, hó, este stb.) és elvárom a partnertől is ugyanezt. Szerintem ez teljesen fair. Az, hogy a férfiak miért nem várnak el dolgokat, nem a nők gondja. Amíg se elvárva, se igazán értèkelve nincs egy adott képesség, szint, tudás stb. addig azt csak azok fogják megszerezni, akiknek ez belső igény.

Ha majd a férfiak tömegesen elvárjàk, akkor kialakul az egyenlőség, vagy legalábbis egyfajta egyensúly ebben is.

Ha neked ez elvárásod, tarts ki mellette és keress neked megfelelő társat akkor is, ha amúgy ez nem egy jellemző kritérium jelenleg.

júl. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
73%
Amíg neked fontosabb lesz a kerek segg meg a feszes mell, addig ez lesz. Emeld az elvárásaidat.
júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Ahahahaha, szóval a drasztikusan csökkenő gyerekvállalási kedv mellett az a kifogás, hogy a nő pesztrálja a gyereket, meg gyümiket ad neki, ezért nem szükséges neki megtanulni vezetni. :D Seems legit, hogyne.

Vagy azért, mert esetleg, ha majd egyszer kórházba kell vinni a jövőbeli, fiktív gyereket, akkor majd apuka vezessen, és a nő borogassa hátul, ezért nem kell megtanulni vezetni, és a férfira tukmálni erőszakosan és sértegetőn akár több, mint egy évtizeden át (mivel a gyerekvállalás egyre inkább 30 éves kor fölé tolódik). Mert apuka nem borogathatja, sőt, akkor már nem is lenne férfi, ha mondjuk nem lenne totál béna a gyerek körüli dolgokhoz, hanem el tudna látni egy sebet, meg tudná nyugtatni a nyűgös gyereket, vagy adna a gyereknek pár gyümit, amikor mondjuk egy 4 órás úton félúton cserélnek, és a nő vezet. :) Vagy neadjisten végig ő.

Meg hogyne, pont az a legnagyobb nőkínzó, terhelő, aki ténylegesen emberszámba veszi a nőket. Ahelyett, hogy tolnék pár kocsmaviccet a nők parkolásáról.

Meg eljutottunk még a megcsalásig, meg az egyéb sipákolásig ebből a témából.

Pont a kiszolgáltatottság elkerüléséhez szerencsés, ha a nőnek is megvan az életben az összes alapvető képesség, pl. normálisan fizető munka, jogosítvány, talpraesettség. Ezek nem férfihoz kötött dolgok, nemcsak a másiktól kell várni.


Praktikusság szempontjából megkérdőjelezhetetlenül az a legjobb, ha mindkét félnek van jogsija, és egyik se jön zavarba, ha vezetni kell.

júl. 17. 17:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!