Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért van az a sajnálatos dolog, hogy az ember mindig utólag okos és jön rá, hogy mikor kivel es mit hogyan kellett volna tegyen es mondjon?
En rengeteget olvastam, “művelődtem”, könyvtárakban voltam, főiskolákat végeztem, de ez nem mentett meg a rossz magánéleti döntésektől, amikor tapasztalat híján szinte gyermeki naivitással ugrottam bele rossz kapcsolatokba, es csak a tapasztalat tanította meg, hogy mik a red flagek, gyanús jelek, mi az, ami már több a soknál, hogyan kell időben kiszállni, mi az amin meg kell sertődni es továbbállni, es mi az ára annak, ha újabb esélyt adunk egy ránk nézve toxikus embernek…..
Semmilyen tanács és könyv nem tudta megspórolni es megelőzni a szenvedést okozó helyzeteket, csak amit a saját bőrömön többször is tapasztaltam….
Ami érzelmek szintjén hozott átalakulást, az segített, logikus következtetések általában nem.
Mintha az igazság mindig túl későn derül ki, mikor mar túlvagyunk pár megalázó körön, es akkor állunk “készen” a fájdalmas igazságra, hogy nem, nem szerettek bennünket, lehet mást igen, titkon, de minket nem!
Miert mindig utólag vilagosodik meg az ember???
Ma mar annyi mindent maskepp csinálnák és így annyi megalázó helyzetet megspórolnék magamnak, amit akkor nem fogtam fel, mert nem tanultam meg a leckét, nem értette meg az elmém, hogy mennyi aljasság van, tehát nem hogy nem akartam látni, fel se fogtam, hogy mik vannak es nem értettem hogy más miert mi oka lenne bántani engem.
Ha kikerültem volna ezeket a helyzeteket, akkor nem tanultam volna meg, hogy mik vannak, nem lenne tapasztalatom, de túl nagy ára volt szerintem….
Saját véleményem szerint kell, hogy az ember csalódjon, puffanjon egyszer, vagyis inkább párszor, hogy fejlődjön, tanuljon az esetekből, legyen több/jobb ember és önismerete.
Az élet a legjobb iskola, általa okosodsz, olyan mint egy tényleges iskola, ott is tanulsz ugyanúgy.
Ha nem ismered a rosszat akkor honnan tudnád, hogy mi a jó?
Vagy miért értékelnéd a jót?
Másik egyszerű példa lehet, hogy valakinek hiába van meg majdnem mindene, pénze, szerető családja, társa nem tudja értékelni. Vagy akár jó munkája. Az ölébe hullott és nem tud vele hosszútávon mit kezdeni hiszen nem tudja milyen amikor meg kell harcolnia valamiért. Akár amikor jön a krach akkor összeomlik mert buborékban élt.
Kellenek a pofonok, csapások és igazából senki sem kivétel, minden embernek adagolja az "élet" - néha önmagának és csak rajta múlik, hogy tanul és feláll, vagy ott marad, még lejjebbre süpped...
Ez is hasonló ahhoz, hogy kivételnek gondoljuk magunkat, hogy mi jól látjuk mi jól érezzük a dolgokat...aztán mégsem...
Ahogy már írták is...igen mindenki a saját bőrén tapasztalja meg.
Ugyanez a szeretői viszony....remélik ők mások ő értük elválik majd a férj vagy a feleség...hiába 100 éve mindenki elmondja, hogy ne menj bele.
És én is volt amikor szerettem volna azt hinni, hogy az enyém egyedi más...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!