Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet tisztelettel és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet tisztelettel és normálisan kezelni a párotok gyászát?

Figyelt kérdés

A barátnőm anyukája november 27-én halt meg. Már régen rossz állapotban volt szegény, aztán elesett otthon, már az ágyból sem tudott kikelni, ráadásul egy panel 4. emeletén laknak lift nélkül, ezért a barátnőm mondta telefonban az apjának, hogy azonnal hívjon hozzá mentőt. Hogy őszinték legyünk az anyósom alkoholista volt, és nagyon sok betegsége kialakult emiatt. A kórházban először meg akarták műteni a gerincét (ami megsérült az eséskor) de aztán azt mondták nem lehet altatni, és hogy lábra már sajnos biztosan nem fog tudni állni, meg még nagyon sok probléma volt, aztán egyszer megállt a szíve, visszahozták, és intenzívre került. Az apósom betelefonált a kórházban egyik nap, hogy mi a helyzet, összekeverték az anyósomat egy másik beteggel, és azt mondták, hogy hamarosan kiengedik. Akkor mindenki elkezdett rohanni, hogy akkor hova tudjuk vinni a kerekesszékes anyósomat. Aztán visszatelefonáltunk, és kiderült hogy alig vannak életfunkciói és csak tévedés volt. Azek után megint voltak még bonyodalmak, és nagyon nehezen végül november 27.én halt meg. Aznap este összegyűltünk apósomnál mi, a barátnő bátyja, a nagyobbik fia (ők éppen válófélben vannak…) és akkor segítettünk rendet rakni, a barátnőm főzött vacsorát, stb. Az apósom minden, születési, házassági anyakönyvet összeszedett, de mondta, hogy ő ezt képtelen elintézni. 28-án a barátnőm elintézte a hamvasztást, urnát választott, stb, és megkérte a ravatalozóban, hogy had folytassák az ügyintézést januárban, bele is egyeztek. Ezzel szemben 22-én apósomat hívta fel egy elég izgága nő, hogy kész vannak a hanvak, lehet érte menni stb. Ezt azért írtam le, hogy értékek kb min mentünk át.

Szóval a lényeg, hogy 28-án a barátnőm hazajött az ügyintézésből, és láthatóan összezuhant, és dec. 22-én ismét ezt láttam rajta. Karácsonykor meg akartam kérni a kezét, de ezt most elnapoltam, mert úgy éretem így helyes. Az apósom 24-25-26.-án végig itt aludt. 25.-én most nálunk volt a nagycsaládi karácsony az ő oldalukról, 26-án az én oldalamról. Közöset akartunk, de nincs helyünk ennyi vendéghez. Szóval a karácsony egészen békésen lement, de nem tudom a továbbiakban nekem mi a szerepem. Tudom, sokat beszélünk erről a barátnőmmel, de mindig csak az anyjáról beszél, és azt mondja, hogy nagyon szeret, és hálás nekem azért amit tettem, de most nem tudja mit szeretne. Akik voltak már ilyen helyzetben, mit tanácsoltok? 27F



2023. dec. 30. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Minimum egy év kell neki. De három-négy hónap után ha még mindig sokat sír akkor irány pszichológus.
2023. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Mondd meg neki, hogy együttérzel vele, megérted a fájdalmát ée mindenben számíthat rád.

Azt is mondd el, hogy éppen meg szeretted volna kérni, csak a bajok közbeszóltak akkor, és szeretnéd, hogy ha igent mondana neked.

2023. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Eddig mindent jól csináltál. Maradj tapintatos és nagyon türelmes. Igazából csak a megértésedre, a szeretetedre és a támogatásodra van szüksége. Most neked kell egy kicsit többet adnod, sajnos. Pár hónap alatt talán jobban lesz. Kitartás!

Részvétem.

2023. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lánykérés még várhat. Nem kell még plusz érzelmi hullámvasút most. #3 voltam.
2023. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kapcsolatos az, hogy nem tudja mit szeretne?
2023. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
2-es vagyok, 3-nak - semmi érzelmi hullámvasút. A szeretetét fejezné ki a kérdező, és biztonságot nyújtana a barátnőjének, aki szerintem már várja ezt a lépést, és nagyon örülne neki és megnyugtatná.
2023. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az ember nem él át hasonlót ( ne éljen) addig fölösleges részletekről bármi olyat írni amivel azt gondoljátok hogy az így lenne helyénvaló. Ez egy tragédia a család részéről, nem tudom mit kellene csinálni mert nem voltam ilyen helyzetben. Szóval, inkább csak azt írom le amit gondoltam. Ez teruleten nincs írni valóm. Sajnálom, őszinte részvétem!
2023. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Nálam másfél hónap alatt lefutott az keményebb gyász időszakom. Szerintem pár hét és ő is túl lesz a nehezén. Főleg ha alkesz volt az anyja, akkor idővel meg is fog könnyebbülni, hogy nincs már. Csúnya ezt így leírni, de igaz.
2023. dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj a leánykéréssel, most nem is tudna úgy orulni neki mint mikor már valamennyire feldolgozni a tortenteket. Azt fogod látni, ha eljön az ideje.
2023. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyelőre jól csinálsz mindent.

Többet sajnos nem tudsz tenni, tudom, hogy rossz, de így van.

Sok idő és türelem kell, állj mellette továbbra is.

2023. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!