Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőktől kérdezem, akiket le...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőktől kérdezem, akiket le szoktak szólítani: honnan lehet érezni, hogy az illető ismerkedési szándékkal nyit?

Figyelt kérdés
A kérdést arra értem, amikor direktben szólítanak le, hanem valamilyen ürüggyel, pl. keres valami helyet, tüzet kér, stb. Tudom, hogy ki lehet érezni, mert szoktam érezni és utólag be is igazolódik, csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon milyen jelekből érezzük. Gondolok itt arra, hogy pl. a témához képest indokolatlanul sokat beszél a másik, információkat oszt meg magáról, ahogy néz, stb. Nektek mi a tapasztalatotok?
dec. 15. 14:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Onnan, hogy hozzád szól. A férfiak észre sem veszik azokat a nőket, akik nem tetszenek nekik, konkrétan levegőnek nézik őket. Ha nem elkerülhetetlen, hogy megszólítson, mégis megteszi, akkor ismerkedne veled, 100%.
dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Onnan, hogy már azelőtt észrevettem, hogy támadni fog, hogy odajött volna. Zsákmányként mindig figyelek a ragadozókra.
dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%

Ez egy olyan dolog ami kb óránként felmerül itt valamilyen formában az oldalon, de amúgy jó választ kva nehéz adni.

Az alapvető kérdés az, hgoy hogy lehet jól ismerkedni lesózlítani másokat, stb. A válasz az, hogy úgy érdemes leszólítani másokat, hogy azok ne vegyék ismerkedési közeledésnek, csak sima emberi kontaktusnak, így nem indul be a társkeresési iflterezés és védekezési reakció azonnal, jut tér a személyiségnek.

Nade ezt hogyan lehet cisnálni?

Na, ez az, amit nemigazán lehet elmagyarázni:D Ez ugyanis intuíció a nők részéről. Amúgy a férfiak részéről is. Tele van nonverbális jellel amibe ha beledöglesz is, akkor sem fogsz tudni mindre figyelni. Ott a megfeleő időzítés amiről lehet általános szabályokat hozni, de vlaójában a vége az lesz, hogy az intúció dönt, hgoy az adott időzítés megfelelő-e.


és hát az van, hogy ha egy nőt leszólítanak, akkor ő azon lesz, hogy minél alaposabban felmérje a másik szándékát. A férfi meg azon lesz, hogy minél inkább elrejtse az eredeti szándékát:D

Szóval a megfelelő leszólítás abban rejlik, hogy kettőtök közül legalább az egiykőtökkel elhitesd, hogy te nem csajozási szándékkal szólítod le, hanem csak simán.

dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Oké, akkor elárulom, hogy a kérdés azért született, mert a minap egy nő szólított meg, viszont pontosan ugyanolyan érzést váltott ki belőlem, mint amikor pasik szólítanak le. Valahogy tudattalanul érzékeltem a mögöttes szándékot. A páromat vártam, és amikor ő felbukkant, neki is az a határozott érzése volt külső szemlélőként, hogy a nő próbált velem kikezdeni. Ezen gondolkodtunk el, hogy vajon miből éreztük.


2: Igen, ebben az esetben is láttam fél szemmel, hogy mielőtt odajött volna, már méregetett, de akkor még nem tudatosult, csak utólag.

dec. 15. 15:08
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Látszik rajta, ahogy beszél, ahogy viselkedik. Ezt rögtön le lehet vágni.
dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, én azzal tisztában vagyok, hogy lehet látni meg érezni, csak próbálom tudatosítani, hogy miből.


Egyszer egy barátnőmet vártam, és ahogy közeledett hozzám, láttam már messziről, hogy mögötte egy pasi kinézte magának, le fogja szólítani és így is lett. Látszott a metakommunikációjából. Utána meg értetlenül álltunk, hogy ha már vette a bátorságot, hogy leszólítsa, akkor miért nem kérte el ez elérhetőségét. 😀 (Én diszkréten félreálltam.)

Az én mostani esetem abból a szempontból érdekes és késztetett továbbgondolásra, mert alapesetben egy nőről nem azt feltételezem, ha megszólít, , hogy fel akar szedni, nála viszont ezt éreztem egyértelműen. És a párom is, mikor kicsit eltávolodtunk, azt mondta, hogy "mi az, 2 percre egyedül hagylak és máris kikezd veled egy nő?". Plusz utólag elmondta, hogy amikor közeledett hozzánk, tudattalanul a metakommunikációjával azt próbálta jelezni, hogy "ő az én nőm, nincs esélyed".

Azt tudni kell rólam, hogy engem híresen zavar, ha leszólítanak, nem tudok vele mit kezdeni. Eddig akárhány pasi akart velem utcán ismerkedni, mindig azt az érzést váltották ki belőlem, hogy el akarok menekülni. Most a nő ugyanezt váltotta ki belőlem. Pedig a semleges beszélgetésekkel idegenekkel nincs bajom, csak ne akarjanak felszedni.

dec. 15. 15:37
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Jól le lett húzva a 3as válasz, pedig 4esben a Kérdező is pont azt írja le, hogy intuitív módon megérezte a dolgot ő is, párja is, de nem tudják hogyan:D


Amúgy pl az enyhén előredőlő test vagy kicsit előrenyújtott fej, szoros szemkontaktus pár árulkodó jel. De ez önmagában még kevés, mert az agresszív támadásnak is ezek a jelei többek között, pedig egy ismerkedni vágyó leszólító férfi és egy belédkötő késes között azért elég nagy a különbség:D

dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát onnan, hogy nincs semmi előzmény kettőtök közt.:))

Ha a kórusban megszólít, hogy kölcsönadod-e a kottát, hogy lefénymásolhassa, és nincs benne ebbe a szituba nem illő gesztus, érzelem, akkor ott pl. nem érezni. Itt az előzmény az, hogy ugyanabba a kórusba jártok és tényleg szükség van a kottára.

dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
5! Ebben ne legyél biztos, én jó párszor barátkozom csak, és mások meg azt hiszik, hogy "nyomulok" az illetőre.
dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"tudattalanul a metakommunikációjával azt próbálta jelezni, hogy "ő az én nőm, nincs esélyed"."

Ki? A nő vagy a barátod?

dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!