Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak ki szoktak lépni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak ki szoktak lépni házasságból, ami jó, viszont szerelmesek lettek valaki másba?

Figyelt kérdés

Az én helyzetemben egy 27 éves férfiról van szó, akinek van egy 3 éves kisfia és most vettek házat, amit folyamatosan újítanak. A kapcsolata 8 éve tart, 3 éve házasok.


Viszont szerelmes lett belém elmondása szerint. Ezt valóban én is észrevettem, hogy nagyon kötődik hozzám, egy helyen dolgozunk bár csak fél órát találkozunk egy nap, de akkor tényleg csillog a szeme, mosolyog, boldog... Ágyba vinni "még" nem akart soha, max picit célozgatott, inkább érzelmileg kezdett el hozzám közel kerülni.


Viszont a házassága nem rossz... Aranyos fiatal felesége van, aki jól neveli a fiukat, ha jól hallottam szexuális életük is rendben van... Csak nem szerelmes a férj.


Ilyen helyzetben is ki szoktak lépni házasságból? Vagy csak akkor ha tényleg megromlik. És inkább maradnak a biztosan akkor is ha máshova húz a szívük?


2023. júl. 16. 07:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem érted szerintem amit írtunk. A szerelem nem olyan mint egy folyton lángoló tűz. Az elején nagyon lángol, aztán lenyugszik, néha már csak parázslik. De jó kapcsolatokban ha kell, akkor a megfelelő pillanatban (pl este mikor leraktad a gyereket aludni és fekszetek együtt az ágyban) fellobban. És ebből nyersz energiát a hétköznapokra, mikor a párod talán épp az agyadra megy, és nem is érted mit ettél benne X évvel ezelőtt. Aztán jön megint valami, akár csak előkerül egy fotó mondjuk a nászútról, és megint elönt a semmiből a szerelem, hogy mennyire jó helyen vagy azzal akivel vagy.

Vannak hullámvölgyek, mikor hosszú ideig nem lobban fel a tűz. Olyankor lehet érdekes valaki más. Lelkileg is, nem csak testileg. De ez lelkileg is csak gyors fellángolás, hisz alig ismer. Ugyanolyan félrevezető mint a testi vágy.

Te azt feltételezed, hogy a feleségébe már nem szerelmes, beléd meg az, tehát az lenne a jó döntés ha veled lenne. Közben meg a feleségébe talán csak épp nem (annyira) szerelmes jelenleg. Téged meg nem is ismer ezért ábrándozik és idealizál mert ez szórakoztatja. De ha össze is jönnétek, téged is megunna egy idő után (és te is őt). Ezt magyarázza neked mindenki. Senki nem olyan különlegesen izgalmas (még te sem), hogy éveken keresztül folyamatosan lángoljanak iránta. Egy hosszú kapcsolatban nálad is lesznek olyan időszakok mikor halálra un majd a partenered és más nőket nézeget ne adj isten flörtöl is velük. Csak igazi szerelmnél tovabb nem megy velük, és ezt majd követi megint egy lángoló időszak azzal akit élete párjának választott.

Lehet persze úgy is élni, hogy az ember 5-10 évenként parnert vált, és akkor mindig ki van maxolva a romantika. Csak akkor nem kell házasodni, közös vagyont halmozni, pláne gyereket vállalni.

A hűség, és bizonyos eltelt idő után a partnered iránti szerelemre való fogékonyság is elhatározás kérdése. A világ legegyszerűbb dolga amit te felvázolsz, hogy mindig csak menni a "szívünk" után. Fasza, de az ember egy olyan faj, aki szereti a változatosságot. Mem csak szexuálisan, romantikus értelmben is. Ha mindig a "szíved" után mész, soha nem maradsz ott senki mellett.

2023. júl. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

"Hiszek a szerelemben, hogy az ember akkor boldog igazán amikor tényleg amellett az ember mellett van aki lángra lobbantja, akinek szerelmes minden gesztusába, és folyton a karjai között akarja tartani."

Ilyen nincs. Max az első 1-2 évben. Amiről írsz, az egy biológiailag hosszútávon fenntarthatatlan állapot, az emberi agy megzápulna ha mindig ennyire rózsaszín ködben lenne.

2023. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

#8-#9

Te pont az a típus vagy, akiből mindig szerető lesz, de sose feleség.

2023. júl. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, amiről írsz, az még mindig nem szerelem, csak fellángolás. Szerelem az, amikor már elég alaposan ismered a másikat, rengeteg időt töltöttetek együtt, ismered a hibáit, az idegesítő szokásait és azzal együtt is szereted. Ha volt már legalább pár megoldott konfliktusotok, ha a szürke hétköznapokban is tudtok működni.

Hidd el, elég öreg vagyok már ahhoz, hogy a tiédhez hasonló fellángolásokat átéltem minden létező oldalról. Nekem is volt hosszú kapcsolatban ilyen fellángolásom, irántam is lángoltak és voltam a feleség, akinek a férje lángolt fel más iránt. Mindegyik átmeneti volt, maximum három hónap alatt kifújt, nem csak jó kapcsolat mellett, hanem még egy ellapodott kapcsolatban sem volt elég ahhoz, hogy bármelyik fél is kilépjen. Mert amit a fellángolás nyújtani tud, az semmi más, mint az újdonság varázsa. Nem is vesszük túl komolyan, mert egy érett, felnőtt ember pontosan tisztában van azzal, hogy hosszú távon ugyanúgy előjönne a megszokás, a szürke hétköznapok. Kisgyerek mellett meg aztán pláne, ez az az időszak a házasságokban, amikor a két fél megszűnik nőnek és férfinak lenni, helyette lesz anya és apa. De ez valójában sokkal erősebb kötelék, mint a kezdeti tűz. Viszont ilyenkor az ember igenis vágyik arra, hogy valaki szemében nő vagy férfi legyen, legyezgeti az egónkat, hogy valaki annak tekint. Ez az egész ennyiről szól és nem többről. Ez abszolút nem szerelem, hiába vannak mélyebb beszélgetések, pont ez a lényege, hogy a beszélgetésekből meríti mindazt az energiát, amire vágyik: hogy a másik figyel rám, érdekli a személyiségem, nem csak a hétköznapi gürizés van.

Hiszel a szerelemben? Akkor higgy abban, hogy 8 év után is lehet valakit annyira szeretni, hogy ne akarjuk lecserélni az első vadidegenre, aki csak annyit képes nyújtani, hogy új.

2023. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Én nekem meg az a véleményem, hogy a házasság van túlidealizálva.

Ha nincs ház, nincs gyerek, csak szimpla kapcsolat 8 évig akkor soha senkinek nem szúr szemet, ha az ember vált.


Akkor mondjuk azt, hogy nem szerelmes a férfi a feleségébe, csak úgy elvan, nézegeti a csajokat mintha szingli lenne, és van egy nő aki kifejezetten megfogta sőt úgy érzi szerelmes. De nem hagyja el a feleségét, mert mi van ha... És a nő elmegy, összejön mással, férj marad a feleséggel, gyerek felnő, és rájön a férj, hogy végig hazudta az életét. És 20 év múlva jön rá, hogy nem azt tette amit szíve szerint kellett volna, és már rég nem ott van ahol kéne lennie. Ez jobb forgatókönyv?


VAGY. Van egy nő aki megfogta, szerelmes, lép felé, megpróbál újra felépíteni valamit, kompromisszumokkal hiszen válás / gyerek van a háttérben. És a nő is szerelmes belé, mindenre képes, hogy boldogok legyenek. Lehet, hogy nem sül el jól, mert aztán újra más nő felé kacsint. Vagy a nő hagyja el. De akkor sem maradt egy szürke, érzelem mentes kapcsolatban a feleségével, még mindig ott van előtte a lehetőség, hogy boldog legyen.


(Tudni lehet a férfiról, hogy csak a kisfiú miatt volt házasság is, amúgy nem vette volna el. Állítása szerint gyerekszerelem volt csak a felesége).


Ja, és nekem azt se mondja senki, hogy a feleség nem érez ebből semmit...

2023. júl. 16. 11:00
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: töltöttél el már ezzel a pasival legalább 12 órát egyhuzamban? Ismered az idegesítő szokásait, a rossz tulajdonságait? Tudod, hogy kezeli a konfliktusokat? Mert ha nem, akkor bizony szanaszét idealizálod és a fejedben élő képbe vagy szerelmes, nem a valóságba, aki. És a másik oldalról: némi beszélgetésért meg egy csinos pofiért nem szokás odadobni egy amúgy jól működő kapcsolatot, mert az ilyenek szoktak nagyon rövid idő után bedőlni és akkor két szék között a pad alá esik. Ez a pasi nem szerelmes, ha az lenne, mindent megtenne, hogy minden idejét veled töltse, jobban megismerjen a hétköznapokban. Egyszerűen csak legyezgeti az egóját, hogy valaki odavan érte, de tenni nem tesz semmit, hogy komolyabbra fordítsa. Az egyik barátnőm ilyen helyzetben van: 10 éve! Kollégával elflörtölgetnek, de a pasinak esze ágában sincs kilépni a házassából, még egy komoly randiig sem jutottak el. A barátnőm meg teljesen kikészült, nem tud nyitni más felé, mert a pasi megtartja őt ególegyezgetőnek meg lelki társnak.
2023. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

😂

Nekem mindegy, felőlem úgy alázod magad a munkahelyeden, ahogy kedved tartja, legalább lesz miről beszélgetni a kollégáknak.


De a kérdésben még ez egy jól működő házasság volt, az utolsó válaszodban meg már évek óta unják egymást, hazugság az egész, és csak a gyerek miatt vannak együtt, miközben a férfi már mindent IS eldobott érte.


Csak erre nem lehet azt írni, hogy a te életed, tedd tönkre, egészségedre. Ugyanis rajtatok kívül van még két ártatlan szereplő, és ők szívják meg, miközben ti szépen titkon építgetitek azt a fene nagy boldogságot. Elvégre ezek szerint az igazi boldogság az, ha ti ketten kedvetekre dughattok. 😂


Amúgy meg igazad van, te nem kockáztatsz semmit, ha nem jön össze, az se érdekel, van még bőven nős férfi, akinek a feleségével boldog rivalizálásba tudsz kezdeni. 😂 Mit neked, családokat szétdúlni pár perc boldogságért, amíg neked jó így.

Micsoda belső értékek, micsoda tartás! Micsoda erkölcs és emberi tartás!

Ja, bocs, mégse.


Ezért nem lesz belöled soha több, mint szerető, örök második. Normális nő a te kórusban a saját gyerekével meg a saját férjével foglalkozik. De nekem ugye ebből nem jut, csak a másikéra ácsingózol. 😜 Menjél, próbald meg eleszedni, aztán ha sikerül, pont azt kapod, amit kiérdemeltél. Egy olyan társat, aki hozzád illik.

2023. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolkodsz, mint egy 17 éves kiskamasz.

A szerelem baromira nem az, amit leírsz :D

A Disney meg a romantikus filmekben igen, de a való életben nem.

2023. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Kamasz korában szeretett bele a feleségébe. A gyerek miatt vette el, amúgy már nem szereti, de jó a kapcsolatuk, van szexuális életük, csak nem szerelmes a férj. De nincs veszekedés, nincs féltékenység, semmi rossz nincs a kapcsolatukban. Nem akartam tetézni de nekem pl. olyat is mondott, hogy olyat érez irántam, amit eddig a felesége iránt soha.

Ezt a #16 válaszolónak szántam.


#17 fölöslegesen fröcsögsz jobbra balra, hogy örök második vagyok meg ácsingózok olyanért ami nem az enyém, mert nem ismersz, semmit nem tudsz rólam. Nem tudod milyen kapcsolataim voltak, mik a céljaim (pl. Gyereket egyáltalán nem szeretnék, ezáltal nem vagyok irigy családos nőkre).


Egyébként barátilag sokat tudunk már egymásról, ez a szerelmi téma csak pár hete került elő, bár már hónapok óta sejtettem. Semmit nem beszéltünk még konkrétan, hogy mégis hogyan kéne lépnünk, vagy most mi legyen... Szerintem vissza fogja húzni a család, mivel jól kijön a feleségével, nem lesz szíve otthagyni. Hiába nincs szerelem köztük. Csak sajnálom őt, illetve minden hasonló helyzetű férfit/nőt, mert nem azt cselekszi amit a szíve diktál. De neki kell érezni, illetve nekem is van női büszkeségem, hogy ha nem választ engem akkor nem fogok kampányolni.

2023. júl. 16. 21:14
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki mindig a pcse vagy a nunija után menne, rohadt nagy káosz lenne a világban.

Nem akarsz gyereket, de gyerekes pasi kell.

Nem az a gond, ha már esetleg nem szereti a feleségét(bár ezt te nem tudhatod, mert simán hazudhat róla), de akkor váljon el és utána kezdjen új kapcsolatba.

De ne haragudj úgy, hogy tudsz róla, hogy felesége, gyereke van, te inkább még stuffolod. Annyira szánalmasnak tartom az ilyen nocskeket, nektek csak a lepattano jut.

Ugyanígy lép le majd melloled is, efelől ne legyen kétséged.

2023. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!