Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 35 éves vagyok.Tele önbizalomh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

35 éves vagyok.Tele önbizalomhiánnyal,kétségekkel,saját gyermekkorból hozott démonokkal.Sikerélmények nélkül,dacára hogy nem voltam soha rossz parti.De fáradok.Gyáva vagyok,s így visszatekintve az is voltam mindig.Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

2023. júl. 7. 12:01
1 2 3 4
 11/34 Igen, ez a pólóm is cicaszőrös ***** válasza:

7: Kb 6 éves koromig mondhattam el magamról (anyám válása), hogy jó családi háttérrel rendelkeztem anyagi téren. Azóta lejtő. Anyum hármunkat (második férje ott hagyta) egyedül nevelt fel mindent beáldozva, szóval mostanra a nővérem után sok hitellel megörökölt garzonjában lakik a visszaköltöző húgommal (nincs sokat otthon munkája végett) és gyerekével (én is albérletezek közel 45 évesen). Illetve én közel 10 évesen egy akkora lelki megaláztatást kaptam a környékbeli gyerekekből összeverődött bandázások alkalmával, hogy el kellett telnie ahhoz még 2X évnek, hogy egyáltalán merjek ismerkedni komolyabb szinten (voltak lány barátok, de ennyi).

Remélem a kritériumaidnak ilyen téren megfelelek. :D


Én azt az utat választottam, hogy a 2 rövid kapcsolatom után rákapcsoltam az önfejlesztős (lelki szinten) vonalra. Ezeket részben netről olvasgatom/nézegetem, részben anyum spirituális témájú beszélgetéseiből nyerem (igen, vevő vagyok rá, nagyon sokat hasznosítok onnan is).Teljesen tisztában vagyok a képességeimmel. Teljesen tisztában vagyok azzal is, hogy külsőre totál átlagos vagyok (erre rágyúrhatnék, tudom, talán itt "vétkezek" a legjobban). Személyiség/lelki téren viszont nagyon másképp látom a világot, mint mondjuk 10 éve. Erősen magába forduló és kicsit a világot hibásnak tartó emberből mostanra kigyomlálva a régi démonaimat egy megint nyitott, kommunikatív és sokkal pozitívabb személyiséggé formálódtam. Nagyon hosszú (amúgy végtelen) még az út, de igyekszem.


Mit javaslok? A legfontosabb a görcsösséget le kell dobnod, hogy márpedig neked barátot/barátnőt kell szerezned! (eleve ez a "szerzés! :D)

Újra vissza kell találnod arra az útra, ahol magadat kicsit elkezded szeretni/fejleszteni. Szerintem ez egy olyan önműködő jó értelemben vett lejtő, amin érdemes a kezdőlökést elvégezni.

Egészen a racionális pszichológiai értelemben vett önfejlesztéstől a spirituálisig van mindenféle anyag, amibe belevetheted magadat.

2023. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Jesszusom,köszi,de azt hiszem ismerjük egymást.
2023. júl. 7. 13:19
 13/34 A kérdező kommentje:
Ha-ha lóf@sz,senki sem segít,mert nem tud!Egyedül vagyok,mindig,most is,és mindig.Ha nem tudom elvégezni biológiai funkcióimat,meg kell történnie az eljövendő tökéletes létnek,a halálnak.
2023. júl. 7. 13:32
 14/34 Igen, ez a pólóm is cicaszőrös ***** válasza:
13: Pedig első körben magadon kell segítened... Ha ez nem megy, akkor kérjél segítséget.
2023. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Nárcisztikus anyám van, aki rendszeresen durván vert. Apám meg konkrétan semmibe vett, hozzám sem szólt, mikor kamaszodno kezdtem. Egyéb kérdés? Én jártam pszichológushoz, mert nem törődtem bele, hogy a rossz családi minta határozza meg az életem. Jelenleg harmonikus párkapcsolatom van. A párom is járt terápiára a saját családi háttere miatt.
2023. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy valaki túljutott ezen is.Én gyenge vagyok.
2023. júl. 7. 14:12
 17/34 anonim ***** válasza:

Kérdező, leírtuk a megoldást többször is.

Mi hogy tudnánk segíteni? Pszichés zavarod van, te magad írtad le. Hogy tudna ezen segíten iegy random idegen fórumozó?

Vagy ha teltörik a kezed, akkor is nekünk kéne segíteni, vagy akkor hajlandó vagy szakemberhez fordulni?

Hát ha eltört a lelked, miért nem vagy hajlandó?


Beteg vagy. És ezen laikus ember nem tud segíteni, egyszerűen irreális ez az elvárás.

2023. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Bocsi,mi is a megoldás?
2023. júl. 7. 14:35
 19/34 anonim ***** válasza:

Milyen válaszokat vártál? Azt kérdezted, mit tennénk a helyedben. Leírtuk, sőt, én pl. meg is tettem ilyen helyzetben, hogy szakemberhez fordultam és dolgoztam magamon. Ez a megoldás.

Mi mást vártál?

2023. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

18, az, hogy olyanokhoz fordulsz, akik tudnak segíteni: pszichológus vagy inkább szerintem pszichiáter.

Ha nem teszed meg, akkor lényegében te nem akarsz változtatni. Ez a te döntésed, de akkor ne minket fikázz, hogy nem segítünk, mert de, mi eligazítottunk merre kellene elindulnod, rengeteg embernek (köztük pl nekem is) ez működött. Ha nem fogadod meg, az a te döntésed, de ne állíts olyat, hogy nem mondtuk meg mi a megoldás.

2023. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!