Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható az élettársamtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárható az élettársamtól hogy átmenetileg segitsen be a hiteleimbe?

Figyelt kérdés

Sajnos volt férjem belekényszerített több hitelbe is. Mivel kicsi gyerekünk van, akit nem tudtam beadni bölcsibe, mert nincs hely, igy nem tudtam visszamenni dolgozni.

Van egy élettársam, ő eltart engem is meg a kisgyereket is, jól élünk, mindig van elég étel, sokat kirándulunk, most a ház felujitására is van pénz.

Nekem viszont lejárt a gyes, amiből meg a szüleimtől kapott pénzből eddig kijöttem, de mostmár nem fogok.

Exem semmibe nem hajlandó beszállni, még gyerektartást se fizet, es hiába került már végrehajtóhoz, az se tud miből vonni, hiába van pénze, megoldja.

Nekem így is nagyon kellemetlen hogy el vagyok tartva, mindig is önálló, független nő voltam, sose akartam ilyen helyzetet.

Es igen kicsit bosszant hogy ő most pár honap alatt összeszed több milliót hogy utána alig legyen rezsi (vagyis mindannyiunk érdeke), en meg azon gondolkozok, hogy fel kell függesztenem a telefon előfizetésem, azzal is nyerek valamennyit...

Elvárhatom tőle még ezt is? Egyszerűen nincs pofám hozzá, én se szeretném azt fizetni amit a párom exe okozott...

Rendőrség, bíroság kegyetlen lassú, évekig tudnak ülni mindenen.


2023. júl. 6. 11:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
60%
Ég a pofám az ilyen nőtársaimtól. Egyrészt hitelbe senkit nem lehet beleerőszakolni, ne az exférjedre fogd, hogy ilyen hülye voltál. Most meg mással is fizettetnéd, ahelyett, hogy dolgoznál, a pofám leszakad…
2023. júl. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem mész el dolgozni? Léteznek magánbölcsik is.
2023. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem jogos, hogy mindent IS az élettársad fizessen.

El kell menni dolgozni! Ha lejárt a GYES, akkor a gyerek elég nagy, hogy oviba menjen. Abban segítsen, hogy be tudj járni dolgozni, pl. hozni-vinni a kicsit.

A gyerektartást meg még kell előgeztetni. Aztán legyen az állam dolga, hogy hogyan hajtja be.

Az hol van, amit a hitelből vették át exeddel? Ha a hitel a tiéd, akkor minimum 50%-a annak is.

2023. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

"Van egy élettársam, ő eltart engem is meg a kisgyereket is,"- most akkor eltart vagy sem? Ha eltart, akkor azt jelenti, hogy ő fizet mindent.

Amúgy meg igen, el kell menni dolgozni. Vannak családi napközik is, ami fizetős, de legalább ott lehet hagyni a gyereket, ha bölcsibe nem veszik fel. Örökké azért csak nem tartathatod el magad. Mi lenne, ha élettársad se lenne?

2023. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
Le lehet pontozni, de nem BAROMIRA nem várhatod el az élettársadtól, hogy ATM legyen.
2023. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Lejárt a GYES, akkkor 3 éves a gyerek, oviba kötelesek bevenni, sőt, kötelező is oviba járatni. Szóval a munka leszva megoldás.
2023. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hibáztatast!

Mondom hogy nem volt a bölcsiben férőhely, tavaly tavasszal (!!) jelentkeztem, de őszig ugyanott voltam a várólistán! Mindig is dolgoztam, most is akartam. Szeptemberben megy oviba, vagyis oktoberben, novemberben már lesz fizetésem, addig vagyok bajban.

Igen hülye voltam tudom, de aki nem erti milyen egy bántalmazo kapcsolat az ezt a reszét inkább hagyja ki.

A magánbölcsit meg szintén miből fizettem volna? Szarra nem eleg az a nettó 26.000 gyes, meg a családi. Egyébként azokban se volt hely, megkérdeztem. Állam csak akkor előlegez, ha mar jogerős az itélet, de mivel már majdnem 2 éve tart a váloper, es még honapok vannak hátra, így még csak ideiglenes.

2023. júl. 6. 12:14
 8/30 A kérdező kommentje:
Mindig is dolgoztam, nem akarom hogy a "párom ATM" legyen. Egyébként magamra soha nem kérek pénzt, ruhát max akkor ha az előző mar leszakadt rólam. De akkor is inkább kipengetek egy olcsó turit, vagyis az a legvégső hogy ezt is ő vegyen. A gyerekre ugyszintén, amit muszaj volt eddig megtudtam venni a pepcoban. Egyébkent inkabb örökölt ruhakban van, majd most az oviba fog kelleni a segítsége.
2023. júl. 6. 12:18
 9/30 anonim ***** válasza:
69%
Az élettársad attól még nem egy pénzcsap, vagy te csak arra használod? A bántalmazó kapcsolat is a te választásod volt, ne mindenért a körülményeket okold, felnőtt vagy, vállald a döntéseid következményeit.
2023. júl. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem a GYES-ből kellett volna bölcsit fizetni, hanem fizetésből. Tehát ha akkor elmentél volna dolgozni és fizetni a bölcsit, már előrébb lennél. És igen, éltem bántalmazó kapcsolatban, de miután kiszálltam, nem ragadtam bele abba, hogy nekem semmi nem sikerül, nem okoltam tovább a külső körülményeket, hanem igenis elkezdtem tenni magadért. Te viszont 2 éve csak várod, hogy megmentsenek... Kérj átmenetileg a párodtól, akár KÖLCSÖN és közben kezdj el dolgozni a megoldáson.
2023. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!