Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi velem a probléma?

Figyelt kérdés

Tehát az elején közölném, hogy a családomban semmi probléma nincs, az apukámmal nem szoros a kapcsolatom de nem is rossz.

14-15 éves koromban három 35 év feletti férfival volt viszonyom, akik közül az egyikkel hosszabb ideig is tartottam a kapcsolatot, annak ellenére, hogy nem találkoztam már vele. Egyszerűen jól esett vele beszélgetni.

Jól esett, hogy ajándékot, törődést kapok tőlük és, hogy szeretnek velem lenni, bármi oka is legyen ennek.

Ezután volt 1 másik férfi is akinek családja volt és ő ezt utólag közölte velem,de ennek ellenére vele is tovább találkozgattam és támogatást is adott érte.

Ezeket félre téve 2 fiatalabb barátom volt, az egyik 20, a másik pedig 19 volt amikor összejöttem velük.

A minimum 4 év korkülönbség mindig megvolt köztem és a fiú között. Egyszerűen képtelen vagyok bele gondolni, hogy egy velem egykorú vagy akár nálam fiatalabb fiúval legyek.

És sokszor vágyom arra, hogy egy idősebb férfival lehessek, gondolok itt akár 20 év korkülönbségre is. Így tudom, hogy soha nem tudok egy egészséges kapcsolatot vagy akár családot alapítani.


Megszeretném tudni, hogy ennek mi az oka. Úgy érzem, hogy ennek van valami háttere.

Esetleg van valakinek valami tanácsa?


2023. jún. 25. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Szóval te 14-15 évesen 35 évnél idősebb férfiakkal voltál??

Nekem ez már pedofília kategóriába esik, de lehet én vagyok túl prűd.


,,Jól esett, hogy ajándékot, törődést kapok tőlük és, hogy szeretnek velem lenni, bármi oka is legyen ennek."


Ennek az volt az egyszerű oka, hogy kihasználtak. Egy egészséges családos férfi nem akar semmit sem kislányoktól, se barátkozni velük se szexelni.


,,És sokszor vágyom arra, hogy egy idősebb férfival lehessek, gondolok itt akár 20 év korkülönbségre is. Így tudom, hogy soha nem tudok egy egészséges kapcsolatot vagy akár családot alapítani."


Igen, ezt jól gondolod. Éppen ezért ez nem egy normális állapot. Sokat nem írtál a családi hátteredről, így itt mindenki találgatni tud majd csak, hogy mi miatt áll fent ez a vonzalom az idősebbek felé.



Tanács: Menj el pszichológushoz, segíteni fog abban, hogy megértsd, elfogadd adott esetben megváltoztasd magadat.

2023. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez apakomplexum, nem kell, hogy neked apuddal rossz legyen a kapcsolat, elég az, hogy olyan semmilyen = se rossz, se jó!


Igazság szerint neked apuddal szeretettel teli kapcsolatodnak kellene, hogy legyen, jó ez nem azt jelenti, hogy életed során egy rossz szót nem szólhat hozzád, de untig elég pl. hogy meg akartál neki felelni gyermekkorodban és ő nem volt rá vevő, nyomás alá helyezett tanulmányaid miatt, amikor sírtál ő nem vigasztalt meg soha, vagy sokszor, nem mondott estimesét.

Nem pont arra kell gondolni, hogy megvert, vagy iszákos volt, ki se mozdulhattál a házból.


Olyasmi egyszerűen nem létezik, hogy te 14 éves korodban 35 éves pasassal szexelgettél és az sem, hogy jelenleg 20 évvel idősebb férfiakkal kezdenél ki.


Ajánlatos pszichoterapeuta, akivel kibogozod, hogy mi áll az egész mögött, de én biztos vagyok benne, hogy apakomplexusos vagy.

2023. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
14-15 éves korban a kamaszok felnőtt példaképeket keresnek, akikkel azonosulni lehet, akikért rajongani lehet. Ez lehet tanár, rokon, ismerős, celeb, vagy bárki. Akikért te normálisan rajonghattál volna, azok ezzel súlyosan visszaéltek, szexualizáltak egy egyébként teljesen ártalmatlan kapcsolatot.
2023. jún. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Apakomplwxus.


De legabb olyat valasztasz,aki bejon. Nincs ezzel semmi gond.


Siman lehet csaladod idosebbel is.

2023. jún. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Imádom, hogy mindenki rendszeresen ideböfögi, hogy "apakomplexus", közben a fogalommal sincs tisztában.


,,A szakirodalomban pozitív és negatív apakomplexust jegyez és nemcsak a nőknél alakulhat ki, hanem férfiaknál is. Ha negatív apakomplexusról beszélünk, az inkább arról szól, hogy a lánygyerek nem kapott elég figyelmet az apától, majd rögzült egy folyamatos teljesítménykényszer,elismerés áhítat, amit tovább visz felnőttkorába is. Ha találkozik autoriter férfiakkal, akkor nem a meglévő helyzetre reagál, hanem beindul a teljesítmény szorongás, a tökéletességre való törekvés, megrendül az amúgy is labilis magabiztosság. Ezek a nők vágynak a szeretetre, kényeztetésre és nyilván ezt könnyebben megkapják idősebb férfiaktól, akik pedig az evolúció törvényei szerint vonzódnak a még termékeny fiatal nőkhöz."


Tehát apakomlexus ≠ idősebb férfiakhoz való vonzódás

2023. jún. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Gyerekkori trauma. A tudatalattiban van elnyomva. Pszichológus segít.
2023. jún. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
5-A kérdező ugyan azt írja le kb.,mint amit te leírtál, akkor miért nem helyes az apakomplexus kifejezés rá?
2023. jún. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

"Ha negatív apakomplexusról beszélünk, az inkább arról szól, hogy a lánygyerek nem kapott elég figyelmet az apától, majd rögzült egy folyamatos teljesítménykényszer,elismerés áhítat, amit tovább visz felnőttkorába is. Ha találkozik autoriter férfiakkal, akkor nem a meglévő helyzetre reagál, hanem beindul a teljesítmény szorongás, a tökéletességre való törekvés, megrendül az amúgy is labilis magabiztosság. Ezek a nők vágynak a szeretetre, kényeztetésre és nyilván ezt könnyebben megkapják idősebb férfiaktól."


Pontosan az apakomplexust másoltad be. :DDD


Nem megy a szövegértés, vagy mi? :DDD

2023. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valójában én is szerettem volna ehhez külsős segítséget kérni,orvoshoz fordulni vele.

De félek, hogy vagy nem hisz nekem vagy pedig elítél miatta.

Ez egyébként is egy olyan téma amiről szemtől szembe nem mernék beszélni senkinek.

2023. jún. 26. 09:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Lol, az a pszichológus sokkal durvább sztorikat hallott már mint a tiéd és nem ítél el, betegekkel foglalkozik, vagy akinek szüksége van rá, ezt tanulta, ez érdekli, ebből él. Ugyan minek ítélne már el? Ő maga az Atyaúristen? :D
2023. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!