Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatotokban mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatotokban mindig valamelyik fél az, aki pontosan tudja és tudatja a másikkal, hogy ő el tudja hagyni a másik felet, ha az beletörölné a lábát? Ki a függő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Persze lehet, hogy vannak valóban egyenlőségen alapuló kapcsolatok, csak én nem találkoztam ilyennel még a gyakorlatban.
2023. jún. 7. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pontosítanál egy picit? Mi is a kérdésed?
2023. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A kettő közül valamelyik tudatja a másikkal, hogy "ha nem tisztelsz, elhagylak. Mert el tudlak hagyni, nekem te annyira nem vagy értékes, hogy elfogadjak olyan viselkedést, ami nekem nem oké. Szívesen vagyok veled kapcsolatban, de nem mindenáron." Ez kihasználás vagy egészséges önértékelés? Ez azt jelenti, hogy nem is szereted a másikat (annyira), vagy épp hogy szereted magad annyira, hogy nem tűrsz el tiszteletlen viselkedést?
2023. jún. 7. 20:09
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Aki vkibe beletörölné a lábát az hagyja el a másik felet ezzel a magatartással.
2023. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi.
2023. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
*szóval a tiszteletlen már eleve benne sincs az egészben. Kilépett valojában.
2023. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egészséges önértékelés. Én is szeretem a párom, de nem mindenáron, ha nem tisztel, nem szeret, akkor nem leszünk együtt, ennyi.
2023. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez kölcsönös. Amíg mindketten teszünk a kapcsolatért, dolgozunk a problémák megoldásán, addig vagyunk együtt. De szerintem ez így természetes.
2023. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki az a hülye aki olyannal marad aki nem tiszteli? Senki nem marad kapcsolatban minden áron. És igen, aki tiszteletlen a másikkal az nem értékes, ki kell dobni mint a szemetet.
2023. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet nem egyenlő azzal, hogy a másik engem lábtörlőnek használhat, vagy kihasználhatja az érzéseimet, vagy ahogy említetted, tiszteletlenül bánjon velem.


Az a beteg, aki ezt gondolja.


Egyébként a párom is így gondolja, ugyanis ha ő bármit elnézne nekem, ahogy rosszul bánok vele (nyilván nem teszem), az is elég kiábrándító, és nyilvánvaló függés a másiktól. Elvégre ha nem adok neki annyi jót, hogy megérje/boldog legyen velem, mi értelme az egésznek? Az ilyenfajta ragaszkodás nem egészséges, és igen itt jon képbe az, hogy nem lehet tisztelni egy idő után azt, aki saját magát sem tiszteli.


Azt hiszem így kifejtve ez elég magától érthető, fura hogy másnak ez nem evidens…

2023. jún. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*Egyébként a párom is így gondolja,: úgy értem, hogy a párommnak is egészséges önértékelése van. És ez így van jól.
2023. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!