Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Minél fejlettebb egy társadalom, annál több az egyedülálló?
Ma a párkapcsolatokat elsősorban érzelmi, romantikus oldalról közelítjük meg, de tulajdonképpen a nem túl távoli múltban ez főleg gazdasági alapokon működött. A válás is azért vált sokkal elfogadottabbá, mert anyagilag lehetővé vált külön is élni, nem lehetetlenedik el senki emiatt, mint esetleg korábban.
Egyre később is házasodnak az emberek, az elvárások is egyre magasabbak társkeresés terén. Sokan meg úgy kiépítenek maguknak egy egzisztenciát, berendeznek egy kényelmes életet és megszokják, hogy nem szól bele senki a dolgukba, azt lehet tenni, amit akarnak. Viszont az is tény, hogy nagyvárosokban sokkal több lehetőség van szórakozásra, szabadidő eltöltésére. Magyarországon is Budapesten van a legtöbb egyedülálló, Amerikában is New York-ban, a fejlett nyugati társadalmakban sokkal jellemzőbb ez, mint a harmadik világ országaiban. Az egész világon azt hiszem Japánban van a legtöbb egyedülálló ember.
Ez a k.féljen mindenki mindenkivel fejlodest látom csak. A végén gigant gruppen lesz.
Ez hol társadalni fejlődes?
Lassan a kecskét is bevonjuk. Meg a gyerekeket is?
6
Mi köze ennek a fiatalsághoz? Férfiaknál még csak-csak értem, mert ápolónőként tekintenek a párjukra, de mivel nagyrészt a férfiak idősebbek a párjuknál és kb. 10 évvel kevesebbet is élnek, egy nőnek hiába van párja, úgyis egyedül marad öregségére. Stasztikai esélyeket nézve legalább is a legtöbb esetben.
7
Sokan azért vannak egyedül az idejük java részében, mert kapcsolatról kapcsolatra vándorolnak, mert örökké szerelemben akarnak élni. Ezért írtam, hogy örökké fiatalok akarnak lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!