Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiakat barátnő hiánya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiakat barátnő hiánya miatt nézi le leginkább a társadalom?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy tárgyiasítjuk a nőket, hanem inkább, hogy annyi olyan jellegű kérdés van, hogy "jaj nincs barátnőm" vagy "incel vagyok", hogy az embernek lassan arra úgy tűnik, hogy ez valamiféle kiváltság.

A társadalom szemében megbízhatóbbnak, megnyerőbbnek tűnnek az olyan férfiak, akik párkapcsolatban élnek és ez egyfajta státuszt is jelent. Tulajdonképpen evolúciós okai is vannak, mert az ősi közösségekben is a férfiaknak bizonyítani, küzdeni kellett ahhoz, hogy a nők számba vegyék őket és akarjanak velük lefeküdni. Ma is rengeteg frusztráció adódik ebből, de az is igaz, hogy nagyon kompetitív a hozzáállás és folyamatosan negatív visszajelzést közvetítenek azok felé, akik ebben a biológiai versenyben lemaradnak. Ha megnézzük azért kevésbé ítélnek el valakit, mert trágár, lusta, buta, stb de ha nincs barátnője, akkor a legtöbb ember leírja, attól függetlenül, hogy ismerné a hátteret.



2022. dec. 30. 15:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

10.


Aktuális reagálás egy két héttel ezelőtti kérdésre...

2023. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
41%
Ha minden hétvégén vagy egy egyéjszakásod akkor nem gáz hogy nincs barátnőd.
2023. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem mindenki akar barátnőt.
2023. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem gáz, ha nincs barátnőd. Nem minden periódusban a férfiak életében kell valaki fix melléjük.
2023. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem, évekig voltam egyedül, a magány rossz volt, de sosem éreztem, hogy emiatt lenézett volna a társadalom. Ugyanúgy voltak barátaim, munkám, hobbim, társas életem, a kutyát nem érdekelte ezekben a körökben, hogy ki szingli épp.

Ahogy nem került korona a fejemre attól, hogy azóta megnősültem, csak most már nagyobb a baráti körünk, ennyi a változás.

2023. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt csak beképzelik maguknak a szingli pasik, hogy körülöttük forog a világ és mindenki az ő kapcsolati státuszukkal van elfoglalva. Engem pl abszolút nem érdekel és nem nézek le senkit ilyen miatt, egyáltalán nem függ össze a kettő. Nagyon sok házasságban élőt lenézek, pl aki csak azért van valakivel, mert nincs jobb és benne karad rossz kapcsolatban vagy megcsalja a másikat fűvel-fával. Na őket inkább lenézem, mint egy olyan, akinek épp nincsen párja. Amúgy meg az, hogy mennyire értékes valaki emberileg, annak semmi köze ehhez.
2023. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valakinek van egy párkapcsolata, még lehet egy igazi rohadék. Ne az alapján ítéld meg magadat (se másokat, pozitív-negatív értelemben sem), hogy van-e éppen valakid, vagy sem. Ha nincs barátnőd, próbáld inkább pl. száz százalékosan kihasználni a magadra és a barátaidra, egyéb kapcsolataidra fordítható időt. Foglald el magad valamivel. Szórakozz, tanulj, vagy csak úgy legyél, ha az jól esik. Kismillió embertől hallottam azt, hogy ha előre tudja, mivel jár egy házasság és a gyerekei, akkor nem megy férjhez annak idején. (Nyilván nem fog elválni, mert annyira meg mégse rossz neki... meg különben is mit gondolnának róla mások...)

Mindenkinek másról szól az élet és ezzel nincs is baj, azzal van baj, amikor egymás felett ítélkezik boldog-boldogtalan, többnyire úgy, hogy fogalma sincs a másik hátteréről, körülményeiről.

2023. márc. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!