Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gáz az szerintetek ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gáz az szerintetek ha tanár a tanítványával viszonyt kezd? Ha elmúlt 18èves akkor már nem ütközik törvénybe?

Figyelt kérdés
2022. júl. 26. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kor a lényeg, hanem a függőségi viszony.


Amíg tanár-diák viszony fennáll, addig etikai vétség. Pont.

2022. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
azért mert a diákok alárendelt szerepben vannak egy tanárral szemben... guess what
2022. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak tanár-diák viszonyra érvényes, hanem fönök-beosztott, orvos-páciens esetén is, mivel mindegyik esetben függöségi viszony van a két fél között.
2022. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Etikátlan csupán.

Annak idején volt egy testvérpár a suliban, mind a ketten egy-egy tanárral kavartak a jobb jegyekért, illetve a tanárok közben jártak az érdekükben a többi tanárnál.

Ha annyira nagy a szerelem azt a pár évet ki lehet bírni, és akkor senki sem fogja azt gondolni, hogy bármelyik félről, hogy érdekből csinálja.

2022. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Én ezeket enyhébben ítélem meg, mint az előző válaszolók.


Először is, normális tanár nem enged egy olyan nyomásnak, amit 5-ös írt (a tanárok közbenjártak az érdekükben a többi tanárnál). Ennyi erővel ne tanuljon ott a tanár gyereke sem, de más rokona, ismerőse, barátja sem, mert értük is közben járna.

Másrészt: A saját tárgyából talán érdemtelenül ad neki jó jegyet, de ez engem (a diák évfolyamtársaként) nem érdekelne. Engem osztályozzon objektíven, ne szívasson meg. Egyébként is olyan szubjektív egy felelet értékelése, hogy néha mi is csak néztünk, miért kapta valaki azt az osztályzatot, amit kapott. Arról ne is beszéljünk, hogy tétel húzásánál már azon is sok múlik, nehéz vagy könnyű tételt húzott az illető.

Talán az egyetlen, ami jobban bántana, hogy ha az illető ennek révén kapna meg valamilyen ösztöndíjat, vagy kapna státuszt a tanszéken, míg mások jóval inkább megérdemelnék. De szerintem ez ritkán fordul elő.


Szóval én nem csinálnék ebből problémát.

2022. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen eddigi hasznos válaszokat!
2022. júl. 26. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 Azért amikor a tanár gyereket átrugdossák érettségin, mondván, hogy a pár hónappal korábbi családi tragédia miatt teljesített rosszul (még véletlenül sem azért, mert nem tanult, mert táncfellépésekre járt), és még ő szemetezi le a tanárt, aki megbuktatja (de ha telt idomú, műkörmös szőke lenne, mert dolgozatnál nyiltan vállalta, hogy ha nem adja be üresen a papírt előttünk, megírhatná következő órán, mintha nem lett volna itt, de hát ugye többen láttuk...) azért nem lenne természetes a mosolyod.
2022. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha már nem tanítja, akkor szerintem nincs probléma, az ő dolguk.

Amíg tanítja és pl. egyetemen vizsgáztatja, az etikailag problémás. Normális vizsgán létezik az a fogalom, hogy összeférhetetlenség. Tehát vizsgáztató nem vizsgáztathatja pl. családtagját sem, mert nem biztos, hogy objektíven meg tudja ítélni. Fölösleges kitenni a vizsgát ilyen helyzetnek. Ha viszonyuk van, az is ugyanilyen.

2022. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk a pályakezdő tanárnő vette férjül a diákját érettségi után, gyerekük is született, majd átlagpárokhoz hasonlóan el is váltak később.
2022. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert törvény szerint felnőtt a lány , de a valójában még valamely szinten gyerekként tekintünk a személyiségére.. opyan 24-5 körül kezdenek kijönni a tini világból. Ahogy tudom 90% ban az ilyen volt tanárom féle dolgok nem szokták sokáig húzni vagy csak szexre van a kis csaj használva amit ő szerelemnek hisz.
2022. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!