Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A fogyasztói társadalomban tulajdonképpen kódolva van, hogy az emberek elégedetlenek a parkapcsolataikkal?
Tulajdonképpen ma minden a fogyasztás körül forog, hogy kellemes legyen az élet. Finom legyen az étel, amit megeszek, télen-nyáron nekem tetsző hőfok legyen a lakásomban, az autómba kényelmesen üljek, ha nyaralni megyek mindennel ki legyek szolgálva, stb. Én nem azt mondom, hogy ez rossz, csak valahol kelt egy olyan illúziót az emberekben, hogy a fájdalom és nehézségek nélküli életre vágyjanak, de olyan nem létezik. A gyerekekbe is azt neveljük, hogy valósítsd meg önmagad", "a te boldogságod a legfontosabb", stb. A családi élet, a házasság ugye meg pont azt jelentené, hogy alkalmazkodni, áldozatot hozni, a saját akaratomból engedni egy közös cél érdekében, de ez valahogy nehéz, ha egész életemben másra szocializálódtam.
A túlzottan idealizált vágyképek pedig nagyon megemelik a párkapcsolatakkal szemben támasztott igényeket és automatikus következmény, hogy sokan az elején lelkesek a párjuk iránt, aztán majd elégedtlenkednek, szakítanak, keresnek újat, azzal is lemegy ugyanez a forgatókönyv. Az ilyen mértékű intolerancia a nehézségekkel szemben és az erőfeszítésmentességre való törekvés talán nem volt ennyire erős régen. Persze tudom a másik oldalról lúzernek meg szolgalelkűnek tekintik azokat, akik nem törekednek akkora elvárásokra és ebben is van valami, mert igényesnek kell lenni és mindig törekedni, hogy jobb legyen a kapcsolat minősége, de az igazság valószínű a kettő közt van valahol.
"Nem lenne eredményesebb, ha azzal foglalkoznátok inkább, hogy letisztázzátok magatokban, hogy ti mire vágytok, és arra koncentrálni, hogy olyan embert találjatok magatoknak?"
Dehogynem. Csakhogy jelenlegi trend - fogyasztó társadalom, vagy sem - arra mutat, hogy ha valami nem tetszik, akkor bizony a partner nem volt melléd való, és kimarad belőle az, hogy lehet ezen dolgozni is.
#12:
"jelenlegi trend - fogyasztó társadalom, vagy sem - arra mutat, hogy ha valami nem tetszik, akkor bizony a partner nem volt melléd való, és kimarad belőle az, hogy lehet ezen dolgozni is."
És mire is akarsz ezzel kilukadni? Tán puskát tart valaki a fejedhez, hogy kövesd a jelenlegi trendet?
#11:
Mi ezt nem szubjektíve értettük. Megfelelő partner hiányában pedig a legócskább poligámia is őszintébb, mint a sorozatgyártott sorozatmonogámia.
#15:
Arra céloztam, hogy én ezeket a példákat, amiket leírtam, nem a magánéletemből vettem. Viszont tendenciálisan ezt látom a médiában, a közbeszédben és az ismerősi körömben is. Korosztályod beliektől főként. Valahol ezért is csömörlött ebbe a lamentálásba bele a Z generáció, mert már az X generációra is jellemző volt ez az attitűd. Nálunk annyi a különbség, hogy már nem is akarunk megházasodni feltétlenül mindenféle jöttmenttel.
Nem, nem a fogyasztói társadalomban látom a hibát, vagyis inkább a GYORS fogyasztásban. Hányszor olvasod itt is mindkét nemtől, hogy ha ez meg az nincs eddig-addig a randiig, akkor kuka?
Nem azzal van a baj, hogy az emberek a tökéleteset keresik, hanem azzal, hogy semmi önismeretük, és úgy keresik a tökéletest, hogy azt sem tudják, ez mit jelent nekik. A kompromisszum nagyon szépen hangzik, de azt jelenti, hogy a kapcsolat miatt változtasd meg a viselkedésed.
Azzal, hogy harmadik randin dugunk, és azt mondjuk, akkor mi most kapcsolatban élünk, semmi nem történik. Elkezdünk kapcsolódni a szex miatt, de nem ismerjük egymást. Miközben a kapcsolat legintimebb dolgát csináljuk egymással, aközben próbáljuk megismerni az embert, pedig fordítva kellene. És eljutunk odáig, hogy olyan dolgot akarunk megjavítani, ami soha nem működött.
A szex jó, ezért idealizáljuk a másikat, közben a gyakorival beszéljük meg a párkapcsolati problémáinkat, nem a másikkal. Mert ott még nem tartunk érzelmileg, hogy megnyíljunk egymásnak. Testileg simán, érzelmileg nem.
Ha azt mondanám (vállalom, hogy teljesen lepontozandó ötlet), hogy a következő kapcsolatát mindenki kezdje egy 4-5 (eredetileg 6-ot mondtam volna) hónapnyi ismerkedéssel, semmi szex, semmi csók, szerinted mi lenne? Szerintem a szex bonyodalma (ködösítése) nélkül el tudnánk dönteni, hogy nekünk való-e a másik vagy nem.
Tehát valamennyire igazad van, a gyorsfogyasztással van baj, a türelmetlenséggel, a mostakarom! attitűddel.
#17:
"Ha azt mondanám (vállalom, hogy teljesen lepontozandó ötlet), hogy a következő kapcsolatát mindenki kezdje egy 4-5 (eredetileg 6-ot mondtam volna) hónapnyi ismerkedéssel, semmi szex, semmi csók, szerinted mi lenne?"
Lehet, hogy ultra naiv vagyok, de szerintem a szexuális késztetés mértéke mindenkiben más. Mondjuk a semmi csókot azért túlzásnak tartom.
#18:
Az én boldogságomat nem befolyásolja az, ami a médiában szembejön velem, félreértés ne essék. Nem ahhoz kívánom igazítani a magánéletemet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!